تبلیغات دهان به دهان Word of Mou

تبلیغات دهان به دهان Word of Mou
فروردین ۲۸, ۱۴۰۳
40 بازدید

تبلیغات دهان به دهان تبلیغات دهان به دهان  نکات مهم در تبلیغات دهان به دهان مازیارمیرمشاورکسب و کار بعنوان یک مشاور که بیش از دو دهه از عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق پیرامون کسب و کارهای داخلی و خارجی نمودم بزرگترین معظل همگان را در تبلیغات موثر دیدم که البته قبل از آن […]

تبلیغات دهان به دهان

تبلیغات دهان به دهان

 نکات مهم در تبلیغات دهان به دهان

مازیارمیرمشاورکسب و کار

بعنوان یک مشاور که بیش از دو دهه از عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق پیرامون کسب و کارهای داخلی و خارجی نمودم بزرگترین معظل همگان را در تبلیغات موثر دیدم که البته قبل از آن باید ارتباط موثر را هم نام برداین مقاله به یکی از این هزاران مشکل تودرتو اشاره دارد یعنی تبلیغات دهان به دهان لطفا و حتما نظرات خود را برایمان بنویسید در انتهای همین مقاله بینهایت سپاسگذارم

بازاریابی به روش معمول یک تفسیر دارد و آنهم دهان به دهان است خیلی خیلی پیشتر از اینها بازرگانان با تبلیغات دهان به دهان شهرهایی را در جهان به یک برند و اسم و یک محصول خاص میشناختند و این مهم فقط به خاطر تبلیغات دهان به دهان که بسیار مهم بود روی می داددر این جا قصد ما ارزیابی این مهم و نکات فوق مهم در این رویه فوق العاده کاربردی است.

مشتری با تبلیغات دهان به دهان با نیت و قصد خرید به مکان مورد نظر می رود و اگر تیم فروش موثر و حرفه ای باشد تا ۹۹ درصد می توان انتظار فروش قطعی داشت

این مهم را بیشتر کمپانیهای بزرگ می دانند و بخاطر همین مسئله کمپانیهای معروف جهان برای ایجاد این ذهنیت میلیاردها دلار در این راستا خرج می کنند  ولی باید این نکته را بدانید که موفقیت فقط و فقط به یک نکته مهم بستگی دارد طول مدت زمان که متاسفانه همه انرا فراموش می کنند

در این مقاله من به دو دسته رفتار حرفه ای برای رسید به این هدف پرداخته ام

اول شعار و دوم روشهای نوین کار

اما در ابتدای این مقاله برویم سراغ شعار شعارهایی که میلیاردها فروش را منجر شده است

اول

استیو پل جابز می گویدساده زیبا است و محصولات ما زیباترین است آری این مهم از آنجا نشات خواهد گرفت که زندگی پیچیده است و احتمالا ما نیز بیشتر تمایل داریم که ساده‌ترین و سهل الوصول ترین راه‌ها را انتخاب نمائیم.

لطفا و حتما این مهم را به خاطر بسپارید که به لحاظ تکنیکهای دهان به دهان تبلیغاتی موثر است که ساده تر بی تکلف تر و راحتتر در مغز و اندیشه ما هضم شود و یا اصلا جاشود.بنابراین وقتیچیز ساده ایی می‌شنویم یا حس می کنیم انجام کاری اسان و ساده است به راحتی جذب می‌شویم. یک دانشگاه آمریکایی به مدت دهسال با مطالعات گسترده روی جمعیت فراوان از همه اقشار جامعه  از مشتری‌ها پرسیده است که مهم‌ترین عامل موثر در خرید یک نرم‌افزار  رایانه ایی را شرح دهید؟ پاسخ: استفاده از آن راحت باشد. و این اولین پاسخ در صدر پاسخهای مردم بود. آری به همین راحتی به همین خوشمزگی پودر رشد دیروز با همین عبارت دهان به دهان ساده که از فروشنده شنیدم و با عقبه تلویزیون تصمیم گرفتم پودر کیک رشد را از بین دهها برند داخلی و خارجی انتخاب و خریداری کنم.

دوم

بیل گیتس از عبارت مجانی برای ویندوز معروف ۹۵ خود استفاده کرد اولین مدلهای ویندوز که جد پدری ویندوزهای امروزی است بصورت مجازی در اختیار مافراد قرار گرفت برای ۶ ماهه و یا ۳ ماهه و… البته برخی به شدت معتقدند این واژه بی معنا و مفهوم بوده و بی کاربرد است اما واقعیت امر این است که واژه‌ی «رایگان» مثل یک طوفان مشتری جذب کن است هرچند در این دنیا هیچ چیز رایگان نیست ((( البته فکر کنم به جز این مقاله مازیارمیر  که می خوانید )))  اما باید اذعان نمود که مردم  بسیار بسیار عاشق چیزهای مجانی مجانی ویا عادی و ساده هستند. عملا می‌توان هر چیزی را به صورت مجانی به هرکسی داد بدون آنکه حواسش باشد چرا این هدیه مفتی را دارد می گیرد. نکته مهم و پر کاربرد آن است که شما با این کار توجه آنها را  بسیار بسیارجلب نموده و کمک به تبلیغات و پروسه تبلیغات دهان به دهان خود می کنید این روش در نمایشگاهها بسیار پرکاربرد است.

سوم

هر روز مسیر راهم را با مترو طی می کنم و اولین کلام هر فروشنده داخل مترو این است مقیسه کنید احتمالا آنها هم این را متوجه شده اند این مدل شعارها زیاد شنیده می شود …. و شاید جالب باشد در ادامه پروژه تبلیغات دهان به دهان به این مطلب رسیدم که در دانشگاه بیشتر دانشجویانم بدنبال خرید… هستند می گویند برو تو مترو خط … فروشنده هاش دارن این یعنی همان تاثیر تبلیغات موثر دخان به دهان در مترو که طرف با مقایسه و صداقت و فی ارزان مشتری را از بالای شهر هم ترغیب به فروش نموده است آری مقایسه نمودن دقیقا یک روش فوق العاده تاثیرگذاراست چراکه با سیل سوشیال مدیاها و دنیای گسترده وب مردم همه دنبال انتخاب و انتخاب اصلح هستند و مقایسه‌هایی کوچک و بزرگ و همیشگی  انجام می‌دهند. وقتی مشتری در فرایند مقایسه به قیمت کیفیت و قدرت و…. بیشتر دست پیدا کند فروش انجام خواهد شد پس از این به بعد برای فروش محصول خود از شعارهای تحریک آمیز و انتخاب گر استفاده بیشتری فرمائید.

چهارم

عاشق دستور عمل برترین هستم شما می توانید مرا در این جمله چک کنید و کاربرد آنرا با میلیاردها در سیر کار نویسنده این مقاله چک کنید

لطفا این جمله را در موتور جستجوگر گوگل سرچ کنید((بهترین مشاور کسب و کار ایران)) یا (( برترین مشاور کسب و کار ایران ))

استفاده از کلمه برترین و بهترین و جدیدترین راهی برای جذب و جلب مشتری و در تبلیغات دهان  به دهان حرف اول را می زند این رویه اساسی  البته خواهش میکنم کهحتما و لطفا از کلمه “بهترین” برای فریب دیگران استفاده نکنید.  برای آموزش سخنرانی و فن بیان رتبه های صفحات اول گوگل شاید  از این مدلها داشته باشیم یا زبان بدن و یا مذاکره

برای مثال طرف نوشته پروفسور…. بهترین و یا پدر کارافرینی ایران این یک شیادی و دروغگویی و کلاهبرداری است یا طرف نوشته اولین مدرس و اولین نویسنده…. اگر جوانب کار رعایت نشه با کمی دقت میفهمییم طرف شیاد کلاهبرداره این مهم که حرفی که میزنید برایش دفاع داشته باشید طرف خودش را بهترین مذاکره میدونه در حالیکه نتونسته در اولین مذاکره زندگی با همسرش به جایی برسه و یا آموزش زبان بدن کودک می دهد تو که کودکی نداری و یا همسرسی نداری و یا متاهل نیستی نسخه طلاق برای مردم نپیچ

ما پیرو پیامبری هستیم که میفرماید رطب خورده کی کند منع رطب پس بسیار مراقب باشید که ضد تبلیغ و ضد تبلیغ دهان به دهان رفتار نکنید که این نکته بسیار حساس است. لطفا بهترین برچسب را بدون آنکه اعتبار آن و مستندات کافی برای آن داشته باشید، بر روی کار، محصولات یا خدمات خود نزنید.

پنجم

استیو پل جابز می گوید محصولات ما مثل یک جادو عمل می کند و شما انقدر آنرا دوست خواهید داشت که دلتان می خواهد آنرا لیس بزنید بیان و ارائه جابز آنقدر حیرت انگیز بود که همه را تکان داد و دچار تحول اساسی نمود استفاده از بهترین جملات و کلمات مثبت و موثر و تاثیرگذار

انحصاری
همه دوست دارند در گروهی متمایز از دیگران قرار داشته باشند. وقتی محصولات خود را انحصاری می‌کنید و آن را تنها در اختیار گروهی انتخاب شده قرار می‌دهید، کاری می‌کنید مردم آن را محصول را بیشتر بخواهند. می‌توانید به جای واژه‌ی انحصاری از عبارت‌های دیگری مانند «فقط برای اعضا»، «فقط افراد دعوت‌شده»، «برای نخستین بار»، «کارمندان داخلی» و غیره استفاده کنید.

محدود
اینکه بگوییم یک محصولی محدود و کمیاب است، باعث تحریک مخاطب است. همه‌ی ما از اینکه چیزی را از دست بدهیم، بیزاریم. حتی اگر چیزی که از دست می‌دهیم، به پیش پاافتادگی جاسوئیچی‌هایی باشد که در شرکت توزیع می‌شوند. اگر بگویند ۱۰۰ نفر اول یکی مجانی می‌گیرند، ناگهان آن جاسوئیچی، برای‌مان جذاب‌تر می‌شود.

«بگیرید»، «دریافت کنید»
افعالی مانند گرفتن و دریافت کردن، کلماتی بر پایه عمل (action word) هستند و به لحاظ روانی به خواننده حق انتخاب می‌دهند و در واقع اختیار را بر عهده او قرار می‌دهند. البته بعد از افعالی مانند «گرفتن»، «رسیدن» و «دریافت کردن»، یک مزیت نیز بیان می‌شود. برای نمونه، «ظرفِ ۶ هفته به شکمی صاف برسید»، «با مطالعه‌ی کمتر، نمرات بهتری بگیرید»، «جدیدترین و تمیزترین مدل مو در شهر را داشته باشید.»

تضمینی
با تقلب‌های زیادی که در دنیای امروز انجام می‌شود، اصالت یکی از نگرانی‌های قابل قبول مشتریان شماست و شما می‌توانید با استفاده از کلمات مناسب، به آنها اطمینانی را بدهید که برای گرفتن تصمیم نهایی نیاز دارند. اما تنها زمانی از این عبارت استفاده کنید که توانایی پشتیبانی از ضمانت خود را داشته باشید.

شما
استفاده از ضمیر شخص اول باعث می‌شود تا خواننده یا شنونده علاقه‌مندتر شده، و به صورت ناخودآگاه، احساسِ خاص بودن کند. استفاده از کلمه‌ی «شما» موجب می‌شود نوشته‌تان محاوره‌ای‌ شود و لحن شما را دوستانه‌تر می‌کند.

زیرا
دلیل آوردن یکی دیگر از برترین جملات تبلیغاتی مؤثر است. نکته‌ای که باید به یاد داشته باشید این است که مغز انسان عاشق شنیدن توضیحات است. ما باید دلیل هر چیز را بدانیم. چرا من به آن ویژگی نیاز دارم؟ زیرا به من کمک می‌کند تا… . محصولات، امکانات و اقداماتی را که می‌خواهید مردم انتخاب کنند، به یک دلیل، گره بزنید تا با این کار، مردم بیشتر ترغیب می‌شوند برای خرید آن اقدام کنند.

Views: 6

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,