آموزش مذاکره موفق و حرفه ای

آموزش مذاکره موفق و حرفه ای
اردیبهشت ۳۰, ۱۴۰۳
34 بازدید

آموزش مذاکره موفق و حرفه ای آموزش مذاکره موفق   info@mazyarmir.com mazyarmir.com@gmail.com https://www.aparat.com/mazyarmir https://www.aparat.com/zabane_badan /https://www.linkedin.com/in/mazyarmir https://www.instagram.com/maziyare_mir     آموزش مذاکره موفق   ما در این سلسله مقالات سعی داریم شما را به سوی مذاکره با استایل سوق دهیم   سوالات  شما مثل همیشه بسیار انگیزه ساز و با محبت بود و ما را در ادامه […]

آموزش مذاکره موفق و حرفه ای

آموزش مذاکره موفق

 

info@mazyarmir.com

mazyarmir.com@gmail.com

https://www.aparat.com/mazyarmir

https://www.aparat.com/zabane_badan

/https://www.linkedin.com/in/mazyarmir

https://www.instagram.com/maziyare_mir

 

 

\"آموزش،آموزشآموزش مذاکره موفق

 

ما در این سلسله مقالات سعی داریم شما را به سوی مذاکره با استایل سوق دهیم

 

سوالات  شما مثل همیشه بسیار انگیزه ساز و با محبت بود و ما را در ادامه راه بسیار دلگرم نمود. سالها است بعنوان مشاور،مدرس ونویسنده مذاکره و زبان بدن تجربیات خود را به همراه تحقیقات جهانی بصورت بومی سازده شده در اختیار شما قرار می دهیم خواسته ما این است این مقالات را منتشر نموده و نظرات خود و خاطرات خود را در سایت بنویسید.

فقر دانش مذاکره در کشور و در میان کارآفرینان بسیار مشهود است و علت عمده ان و نوک پیکان حمله متوجه من است چرا که من و سایر مدرسین نتوانسته ایم هرگز به رسالت خود به درستی عمل نمائیم .

در این خصوص و بخاطر سوالات بسیار زیاد شما عزیزان باید متذکر شوم که مدرس مذاکره هم مانند آموزش مقدماتی متوسطه و آموزش پیشرفته در سه مقطع باید انجام وظیفه کنند اما متاسفانه چنین دسته بندی وجود نداشته و ندارد نکته مهم دیگر این است که با توجه به رفتارهای حرفه ای و رزومه افراد متاسفانه اکثر افراد در سطح آموزش مقدماتی فعال هستند و راه به جای آموزش حرفه ای و پیشرفته نداشته و ندارند.

در این  خصوص اگر کلمه مذاکره را سرچ کنید صفحات اول گوگل معمولا به لمپنهای مذاکره که تجربه زیادی هم ندارند اختصاص دارد هزینه های چند ده میلیون تومانی برای چه و به چه نیتی و چرا؟

جواب پرسشهای فوق را به خودتان وامی دارم و اضافه می کنم که  مذاکره  فقط  و فقط یک سری مطالب کپی و ترجمه نبوده و نیست و مخصوصا رابطه منطقی و معنی داری با سن و تجربه افراد و تخصص آنها دارد و نکته بسیار مهم تعداد مذاکراتی است که فرد انجام داده نویسنده سالها است که در مقام مدیر عامل و مشاور و مدرس هر روز و هر روز ده ها مذاکره و حتی صدها مذاکره را باید انجام دهم و بنابر این نسبت به همسن های خودم اندک تجربه ای بیشتری دارم این در حالی است که شاید سن به مبعث (۴۰ سالگی) و رسیدن پیامبر هم برای پختگی در تدریس هم بی معنی نباشد . مهمترین نقیصه دیگر در تدریس مذاکره این است هرچند ما پیرو مکتبی هستیم که شعار پیغمبر ما این است که رطب خورده کی کند منع رطب اما متاسفانه باز می بینیم افرادی که در حال  موعضه هستند خود رطب خورده هایی هستند که فقط منع رطب می کنند و یا مطلقه هایی هستند و در حال بازی با افراد جدید و یا شاید طعمه های جدید ……متاسفم که آنچه می گوییم خود به آن پایبند نبوده و نیستیم و حال می خواهیم این مطالب را هم آموزش دهیم آنهم آموزش مذاکره…..

آری در مذاکره و آموزش آن هر روز با موقعیت های بی شماری مواجه می شویم  و موقعیتهای مختلفی بوجود می آید که پیشبینی نشده است و یا تلفیقی از موارد متعدد است  که  متاسفانه در گذر موفق از آنها نیازمند برقراری ارتباطی صحیح، منطقی و اصولی هستیم و نه تفکر سنتی و غیر علمی و یا…..

همیشه باید بیاد داشته باشیم که بخشی از ارتباطات ما در چهارچوب

 فرایند مذاکره صورت گرفته و شامل مبادله و انتقال کلمات، احساسات، ادراکات و دیدگاههای طرفین مذاکره  است.

هر چند بسیاری از مردم از کلیشه های رسمی دیپلمات ها و بازرگانان و یا…. همیشه و همه جا استفاده می کنند . ولی مذاکره مفهومی بسیار وسیع تر از اینها را در بر می گیرد. زبان بدنی که در مذاکره باید از آن بهره ببریم هم بیش از یکی از المانهای موفقیت در مذاکره است که اصلا به آن وقعی نمی نهیم.ما در نقش های مختلف به عنوان مدیر و مشاور و همکار و … همیشه در حال مذاکره هستیم مذاکره ای به وسعت طول مدت زندگیمان و با تمام انسانها و مخصوصا  یکدیگر ……

هر چند واقعیت امروز جامعه این است که  متاسفانه بدون آگاهی و مطالعه، موقعیت های مذاکره ای خاصی برایمان بوجود می آید که همه را با یک نگاه و یک بیان و یک مدل و گویش برگزار می نماییم و این اشتباه استراتژیک  همه ما است .

 

یادتان باشد هیچ چیز و هیچکس و هیچ رفتار و هیچ گفتار حتی پنداری شاید آنگونه که به نظر می رسد نیست.

\"\"

 

 

 

Views: 10

برچسب‌ها:, , , , , , ,