اصول و فنون مذاکره قسمت دهم

اصول و فنون مذاکره قسمت دهم
اسفند ۱۱, ۱۴۰۲
14 بازدید

اصول و فنون مذاکره قسمت دهم اصول و فنون مذاکره ۱۰ #مازیارمیر مذاکره استراتژیهای خود را در مذاکره مشخص کنید در هر مذاکره شما باید انتخاب دوم خود را بدانید، نه‌تنها انتخاب دوم، بلکه باید پیش از آغاز مذاکره تمامی  انتخاب‌های جانبی، سوم و چهارم و الی آخر را نیز بدانید. اگر نتوانستید معامله را آن گونه که ایده‌آل شما […]

اصول و فنون مذاکره قسمت دهم

اصول و فنون مذاکره ۱۰

#مازیارمیر

\"آموزشمذاکره

استراتژیهای خود را در مذاکره مشخص کنید در هر مذاکره شما باید انتخاب دوم خود را بدانید، نه‌تنها انتخاب دوم، بلکه باید پیش از آغاز مذاکره تمامی  انتخاب‌های جانبی، سوم و چهارم و الی آخر را نیز بدانید. اگر نتوانستید معامله را آن گونه که ایده‌آل شما است،

به سرانجام برسانید چه می‌کنید؟ تمامی انتخاب‌های خود را فهرست کنید و در شرایطی که نتوانستید انتخاب اولتان را به کار ببندید از آنها استفاده کنید.
فهرستتان را اصلاح یا کوتاه نکنید آن را تا جایی که می‌توانید بلند و مفصل تهیه کنید.

زندگی همیشه به معنیامتحان انتخاب‌هاست، اگر از این معامله منصرف شوید، چه انتخابی دارید؟ این را دائم از خود بپرسید. به لطف فهرست انتخاب‌ها می‌توانید در شرایط ضروری کارتان را پیش ببرید و چیزی از دست ندهید. نه‌ تنها چیزی ازدست نمی‌رود،

بلکه می‌توانید هرچه در فهرست دارید به دست بیاورید. خود را محدود نکنید، همه فرصت‌ها رادر فهرست بیاورید. حتی اگر فکر می‌کنید این فرصت‌ها خیلی ارزشمند یا قابل استفاده نیستند برای اصلاح آنهاوقت بسیار است. همچنین به یاد داشته باشید که پیش از انجام مذاکره، فهرستی از انتخاب‌ها و فرصت‌های طرف مقابلتان در مذاکره تهیه کنید، آیا شما تنها فرصت او هستید؟

هرچه بیشتر در مورد انتخاب‌های طرف دمقابل در مذاکره بدانید، قدرت بیشتری در مذاکره خواهید داشت و به محدودیت‌ها و نقاط قوت خود آگاهی بیشتری خواهید داشت اگر در حال انجام مصاحبه شغلی هستید، انتخاب‌های جانبی شما می‌تواند پذیرفتن حقوق کم‌تر، پذیرفتن شغلی دیگر، ادامه جست‌وجو، رفتن به شهر یا کشوری دیگر، تغییر تخصص یا کار برای خودتان باشد، تمام فرصت‌های جانبی را در نظر بگیرید.و هرگز تحت هیچ شرایطی خود را گیر نیندازید. البته بازهم تذکر می دهم که قدرت برتر با افرادی است که استیلای خاص به علم و هنر سخن وری و سخنرانی دارند.

 


آموزش آیین سخنرانی و سخنوری


 

اگر بلافاصله پس از شروع مذاکره چارچوب سفت و سخت خود را اعلام کنید به یک اصل نسبی مذاکره سالم تعرض کرده‌اید. حتما تا به حال شنیده‌اید که می‌گویند: موقع  رنگ کردن خودتان را گوشه آپارتمان گیر نیندازید، اگر اطراف خود را به دقت خط کشی کنید، دیگر خودتان هم توان حرکت نخواهید داشت، در این شرایط حتی اگر طرف کاری شما پیشنهادهای عالی ولی در تعارض با چارچوب اولیه‌تان بدهد.

ممکن است به علت غرور از پذیرش آنها اجتناب کنید. بدانید «و یا» ی شما کدام است به محض این که فهرست انتخاب‌های خود را تهیه کردید، در مورد اینکه کدام یک مقبول تر است فکر کنید، «ویا» ی خود را انتخاب کنید، داستان را در ذهنتان بازی کنید، تصور کنید معامله به نتیجه نرسیده است، چه حسی دارید، به چه فکر می‌کنید؟ چه گزینه بدیلی دارید؟ دانستن اینکه گزینه‌های جانبی‌تان چیست، یعنی آگاهی شما از انتخاب مطلوب بعدی این است که اهداف خود را کاملا مشخص فرمائید.

خلاصه کتاب مجمع الجزایر گولاگ نوشته الکساندر سولژنستین

اگر علا قه مند هستید در دوره های تخصصی و پیشرفته ارتباطات غیرکلامی و زبان بدن شرکت نمائید و یا به پشت نقاب چهره ها نفوذ کنیدو یا می خواهید واقعیت انسانها را بیشتر درک کنید و  علاقه مند هستید در مذاکره و تجارت و کسب و کارتان موفق تر و حرفه ای تر ظاهر شوید و  یا کمتر فریب نیرنگ دیگران را بخورید  لطفا و حتما کتاب زبان بدن ایرانی را مطالعه فرمائید و یا با ما در دوره های تخصصی زبان بدن همراه شوید.

مازیار میر مشاور و تحلیلگر

Mazyar Mir professional consultant and analystd

 

فرصتی برای مطالعات بهتر و بیشتر:

اصول و فنون مذاکره ۱

 

اصول و فنون مذاکره ۲

 

اصول و فنون مذاکره ۳

 

اصول و فنون مذاکره ۴

 

اصول و فنون مذاکره ۵

 

اصول و فنون مذاکره / مذاکره

 

دکتر مازیار میر

Views: 4

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,