برند چیست؟

برند چیست؟
ژوئن 30, 2023
2 بازدید

برند چیست؟ برند برند یک نام، عبارت، طرح، نمادیا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است. برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار […]

برند چیست؟

برند

برند یک نام، عبارت، طرح، نمادیا هر ویژگی دیگری است که مشخص‌کنندهٔ خدمات یا فروشندهٔ محصولی خاص باشد که به وسیلهٔ آن از دیگر محصولات و خدمات مشابه متمایز می‌گردد. عنوان قانونی برای برند، نشان تجاری است.

برند مجموعه گره‌های ذهنی یا تداعیات کارکردی، احساسی، عقلی و مزیت‌هایی است که ذهن بازار هدف را اشغال نموده‌است. تداعی معانی پیوند دادن تصاویر ونشانه‌ها با برند یا مزایا و فواید یک برند است. این مواردی که مطرح شد فواید برند سازی و برند است که مبنای بسیاری از خریدهای عقلانی و احساسی ما را پی ریزی نموده و ما را وادار به تصمیم‌گیری برای خرید خواهد نمود.

 

\"مازیار

برند Brand همان چیزی است که فرد یا افراد پیوسته با روبرو شدن با ان و یا با دیدن، شنیدن و حتی هرگونه ارتباطی با آن بصورت کلامی غیر کلامی و یا عقلانی ، صفات و ویژگی‌های خود را در ذهن و قلب و روح مخاطب باز آفرینی می کند و تبلور میابد به عبارت ساده تر برند کلید وزود به قلب مشتری است.

برگرفته از کتاب استادی در مذاکره باید اذعان کنم برند شامل همه آنچیزی است که می تواند انسانها و موسسات و شرکتها را در گیر خود نماید. به عبارت ساده تر برند احساسات، ویژگی‌ها و مفاهیمی است که با یک طرح و لوگو رنگ و یا اسم رابطه عمیق و معنی داری پیدا نموده مثلا رنگ سیاه اساسا برند، برداشت افراد از یک عنوان و اسم است.

برند در زبان فارسی

در فارسی واژهٔ نام نما یا برند و یا مارک معمولاً برای اشاره به محصول یا خدمتی کاربرد پیدا می کند که ارزش ریالی و یا غیر ریالی و حتی اجتماعی منحصر بفرد و بالایی دارد. شاید به عبارت ساده تر باید گفت که «برند» دارای ماهیت های فرا پولی و حتی گاها اجتماعی است. برندهای تراز اول جهان برندهایی هستند که زنان و مردان و حتی کودکان و نوجوانان نسبت به آنها یک مدلی از حس مالکیت را دارند.

شاید چند مثال در این خصوص بد نباشد مثلا برخی چنین در محاوره های روز مره از برند استفاده می کنند. من برند بازم که مثلا می خواهند بگویند من مارک بازم کلاس و سطح من بالا است و یا عده ای می گویند این برند و این لوگو. لوگوی مورد علاقه من است یا فرضا می گویند من مارک بازم ، اسم مارک همیشگیم این است. نما نام‌های برتر می‌توانند هیجان و عواطف مصرف‌کنندگان خود را برانگیزند و مشتریان نیز به این نام‌ها اعتماد داشته و از آنها انتظار خلق ایده‌های برتر و نوآوری در محصولاتشان را دارند.

در این راستا موضوع وفاداری به برند از مهمترین موضوعات موردتوجه شرکت‌ها می‌باشد و شرکت‌ها همواره به دنبال راه‌هایی برای کسب و جلب وفاداری مشتریان می‌باشند. یکی از مهمترین معیارهای وفاداری به برند، عامل یادآوری و بازآوری برند با گروه کالایی خاص می‌باشد که زمینه را برای خریدهای مجدد مشتریان فراهم می‌آورد.

 

\""<yoastmark\"

 

در ضمن خاطرنشان کنم در زمینه برند مهمترین نکته قدم اول است ضمن آنکه برخی عزیزان هنوز این مهم را نمی دانند که برندینگ خود به لحاظ کلمه و در ادبیات زبان انگلیسی یک غلط بزرگ محسوب می شود و عزیزانی که هنوز این نکته را نمی دانند چگونه می خواهند به ما برند و برند سازی را آموزش دهندو این خود جای سوال دارد.

مازیار میر

مراحل برند سازی

 • مشاوره از مدرس و مشاور کسب و کار و برند و درک اینکه برند چیست؟
 • انتخاب نام برند و بروز رسانی برند
 • حلقه های مفقوده در برند سازی علمی
 • مدیریت نام تجاری و برند شخصی و سازمانی
 • بهینه سازی پورتفولیوی برند
 • هویت سازی برند شامل استراتژیک، مفهومی، کلامی و بصری و استقرار وحدت رویه برند

روش انحصاری دکتر مازیارمیر

 • برندسازی رسانه و شبکه های اجتماعی
 • تدوین و اجرای کمپین های 360 برند
 • تبلیغات روابط عمومی و ترفیع پلن
 • مشاوره در حوزه برند های خاص
 • ثبت برند، ثبت شرکت خارج از کشور
 • جهت مشاوره تلفنی یا حضوری با کلینیک دکترمیر

مبلغ مشاوره به مدت ۴۵ دقیقه 450 هزار تومان می باشد.

مشاوره ها با پشتیبانی ارائه می‌گردد و ارائه پشتیبانی 100درصد تضمینی خواهد بود.

تخفیف استثنایی برای قرار داد های تضمینی و بلند مدت

نکته ویژه و قابل ملاحظه در مشاوره‌های شما صرفا براساس تجربه 30 سال کار در خصوص برند سازی صورت گرفته و مستندات و راهکارهای علمی و عملی ارائه خواهد شد. راهکارهایی اجرایی بنا به نوع شغل سطح بودجه و سایر فاکتورهای کلیدی شما و مخصوصا درخواست مطرح شده است و پشتیبانی خود را 100% تضمین می کنیم.

برند چیست؟

Visits: 7

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,