تحلیل فیلم NOAH

تحلیل فیلم NOAH
جولای 7, 2023
4 بازدید

تحلیل فیلم NOAH NOAH تحلیل مختصری از فیلم نوح ۲۰۱۴ NOAH روایتی  تحریف شده است از داستان کشتی نوح در قران مجید به روایتی تازه که البته تهیه کننده یهودی تبارش انرا کاملا دستکاری نموده تا هالیود پسند باشد. داستان فیلم بر اساس زندگی حضرت نوح و کشتی نوح و زن و فرزندان و پسر ناصالح […]

تحلیل فیلم NOAH

\"NOAH\"NOAH

تحلیل مختصری از فیلم نوح ۲۰۱۴ NOAH

روایتی  تحریف شده است از داستان کشتی نوح در قران مجید به روایتی تازه که البته تهیه کننده یهودی تبارش انرا کاملا دستکاری نموده تا هالیود پسند باشد. داستان فیلم بر اساس زندگی حضرت نوح و کشتی نوح و زن و فرزندان و پسر ناصالح نوح نوشته شده است در قسمتهایی از فیلم هم به داستانهایی از ادم و حوا و هابیل و قابیل می پردازد داستان فیلم ضعیف بود اما بازی راسل کروو و زبان بدن و بازی حیرت انگیز راسل نقطه قوت فیلم است امروز تنها تحلیل من فقط بر روی هنر پیشه اصلی مرد این فیلم یعنی راسل کروو است
فیلم بنظرم از داستان قوی برخوردار نبود و البته با اعتقادات مذهبی ما و قران مجید هم مخالف است و نقطه قوت فیلم جلوه های ویژه فیلم برداری و آهنگ و در نهایت بازی راسل کروو بود بهتر است در مورد زندگی راسل نکاتی را برایتان بازگو کنم.
راسل کروو متولد ولینگتون است پدرو مادرش در کار سینما بودند و چون با پدرو مادرش زندگی می کرد غالبا سر صحنه و در فیلمبرداری ها حضور داشت کم کم عشق به سینما در پوست و گوشتش کاملا عجین شد.
نقطه اوج راسل در سال ۲۰۰۰ با بازی در فیلم گلادیاتور بوجود امد و موفق به دریافت جوایز متعددی شد که در راس ان جایزه اسکار را می توان نام برد.
راسل با چشمها و صورت خود حس واقعی به بیننده القا می کند نکته مهم دیگر حس تمام وقت است اما منظور از این واژه چیست؟
به نظر می رسد در بالیود یا هنر پیشه های ما ۶ دانگ نیستند یعنی اینکه حس و القاء احساسات مطابق با نقشی که بازی می کنند کامل نیست در برخی سکانسها عالی و قابل قبول و در برخی دیگر کاملا مردود است شاید فرق یک بازیگر هالیوودی و دریافت کننده اسکار در همین نکات بسیار ریز باشد شاید یکی از صدها دلیل فیلم جدید ایرانی برنده جایزه اسکارهمین بود که بازیگران ان توانستند مرزهای آماتوری را بشکنند و به دنیای حرفه ای پا بگذارند.
راسل کرو و همسرش اجراء قابل قبولی را دارند در صحنه ای که پسر نوح به دستور پدرش همسر خود را ترک نمی کند و در طوفان به همراه همسرش غرق میشود از صحنه های بسیار اثر گذار و دیدنی است همچنین صحنه قبل از وضع حمل عروس نوح و…
فلش بکهای متعدد به واقعه قتل هابیل و قابیل هم از نکات پر رنگ و متمایز این فیلم زیبا است ضمن اینکه من جذاب ترین صحنه فیلم را قبل از شروع طوفان و صحنه نبرد راسل کروو و مبارزه با کفار و فریاد راسل ارزیابی کردم که در انونس فیلم بارها و بارها از این صحنه استفاده شددیدن این فیلم را به افرادی که علاقه مند به افزایش قدرت زبان بدن و تفسیر و تمرین زبان بدن هستند اکیدا توصیه می کنم.

Mazyar Mir professional consultant and analystd

توصیه میشود حتما مطالب زیرا هم مطالعه نمایید:

تحلیل زبان بدن فیلم لوسیLucy

تحلیل فیلم PLATOON

تحلیل فیلم WALK OF SHAME

تحلیل زبان بدن دورهمی

زبان بدن داود رشیدی

Visits: 5

برچسب‌ها:, , , , , , ,