زبان بدن درآموزش قسمت چهارم

زبان بدن درآموزش قسمت چهارم
فروردین ۱۲, ۱۴۰۳
21 بازدید

 زبان بدن درآموزش قسمت چهارم   یک استاد و یا معلم باید بداند و مخصوصا باور داشته باشد که فقط برای آموزش در بالای کلاس درس و یا در جلوی کلاس استقرار نیافته است بلکه به استناد واقعه غدیر خم که جهاز شتران را چیدند و با زبان بدن و قبل از کلام گهر بار […]

 زبان بدن درآموزش قسمت چهارم

 

یک استاد و یا معلم باید بداند و مخصوصا باور داشته باشد که فقط برای آموزش در بالای کلاس درس و یا در جلوی کلاس استقرار نیافته است بلکه به استناد واقعه غدیر خم که جهاز شتران را چیدند و با زبان بدن و قبل از کلام گهر بار رسول اکرم ص فرمودند با زبان بدن بی زبانی که پس از من هرکه من مولای او هستم علی مولای اوست یا علی ع

 

یپس استاد و یا معلم در بالای کلاس شان بلند و جایگاه خود و معرفی خود را بعنوان یک استاد معرفی نموده و جایگاه رفیع خود را متذکر می شود حال دیگر جایی برای منم منم کردن و تعریف از خود نیست .

 

آری هر انسانی باید نشان دهد که چگونه می‌خواهد دانش خود را منتقل کند. اساتید و مخصوصا معلمها در موفقیت دانشجویان و دانش‌آموزان خود نقش کلیدی و کاملا موثر و تاثیر گذاری دارند. درس آنها برای دانش‌جویان قابل فهم‌تر جذاب تر و کاملا حرفه ای تر است. این اساتید و معلمان با زبان غیرکلامی توجه دانش‌جوبان را برای فهم مطالب بهتر و بیشتر و دقیق تر جلب می‌کنند و در شنونده انگیزه مضاعفی را به‌وجود می‌آورد و هم زمان هیجان و شیرینی را بهمبحث تزریق مینماید تا تنبلترین و بی حوصله ترین دانشجو را یک دل نه صد دل اول عاشق خود و نوع آموزش و در نهایت مبحث نماید چیزی که متاسفانه در بسیاری از اساتید اصلا دیده نمیشود و بدتر از همه اینکه برخی صرفا مطالبی را که خود به ان اعتقاد ندارند را بیان می کنند آنها با این رفتار دانش جویان را هرگز به وجد نیاورده باعث سرد شدن دانشجویان و یا تنفر آنان هم می گردند.( جمعه به مکتب آورد طفل گریز پای را )  اما چطور و چگونه؟

 

 

\"زبان

زبان بدن در آموزش

 

 

شاید برایتان بسیار جالب و هیجان انگیز باشد که قسمتی از تحقیقات دکتر یوآخیم بویر، متخصص بیولوژی عصبی و روان درمانی از کلینیک دانشگاه فرایبورگ آلمان را برایتان نقل کنم ایشان می گویند که:

 

مغز آدمی ارگانی کاملا تقلیدگرا است به عبارت دیگر آنچه که طرف مقابل انجا‌م می‌دهد و احساس می‌نماید را کاملا الگو برداری و یا تقلید می نماید و مسئول این تقلید نرون ها و یا عصب‌های آینه‌ای مغز می باشند.

 

اری دکتر بویر می گوید: نرون های عصبی یا همان سلولهای عصبی مغز با رویت احساسات در مخاطب آن‌ را بصورت کامل دریافت مینمایند مثلا خستگی یا خواب آلودگی، مغز همانند آینه رفتار مخاطب را نمایش می‌دهد ولی تقلیدی که ما شاهد آن هستیم فقط یک دهان‌ دره ساده است که بلافاصله در مخاطب ظاهر می گردد.

 مازیار میر مشاور و تحلیلگر

Mazyar Mir professional consultant and analystd

cfhk fnk.cfhk fnk jjg.cfhk fnk jjg,gogبهترین استا ل لخ لخخلخخلد مذاکره و زبان بدن 

 یک پیشنهاد دوستانه حتما مطالب زیر را هم مطالعه فرمائید:

زبان بدن وانگشتر

زبان بدن فیلم فروشنده

زبان بدن – سیاستمداران قسمت اول

تحلیل تخصصی زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ

رمزگشائی زبان بدن مردان عاشق

جدیدترین زبان بدن عشق

زبان بدن آرایش قسمت اول

زبان بدن هیلاری کلینتون قسمت دوم

زبان بدن خفاش شب قسمت اول

کارگاه یک روزه ارتباط موثر و زبان بدن ویژه خانمها

زبان بدن لوندقسمت اول

جدیدترین زبان بدن عشق

زبان بدن دکتر ظریف

تحلیل زبان بدن هیلاری کلینتون

زبان بدن مسعودفراستی

 مازیار میر مشاور و تحلیلگر

Mazyar Mir professional consultant and analystd

Views: 4

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,