میکرو اکسپرشن

میکرو اکسپرشن
اسفند 19, 1402
117 بازدید

میکرو اکسپرشن [email protected] https://www.aparat.com/mazyarmir https://www.aparat.com/zabane_badan https://t.me/Iranian_leadership_school https://www.instagram.com/mazyare_mir https://www.instagram.com/mazyare.mir https://www.linkedin.com/in/mazyarmir   برای مشاوره رایگان از طریق واتساپ پیامهای خود را ارسال فرمائید. 09198718767 اما اساسا زبان بدن چیست؟ زبان بدن یا همان زبان بی زبانی که به اشارات بدن از آن نامبرده می شود . قدیمی ترین و رایج ترین زبان بین حیوانها و بین نسل بشر است  وحتی سنگ نوشته […]

میکرو اکسپرشن

[email protected]

https://www.aparat.com/mazyarmir

https://www.aparat.com/zabane_badan

https://t.me/Iranian_leadership_school

https://www.instagram.com/mazyare_mir

https://www.instagram.com/mazyare.mir

https://www.linkedin.com/in/mazyarmir

 

برای مشاوره رایگان از طریق واتساپ پیامهای خود را ارسال فرمائید.

09198718767

اما اساسا زبان بدن چیست؟

زبان بدن یا همان زبان بی زبانی که به اشارات بدن از آن نامبرده می شود . قدیمی ترین و رایج ترین زبان بین حیوانها و بین نسل بشر است  وحتی سنگ نوشته های روی غارها و یا فسیلهای کشف شده و یا نوشته های حکمتانه و یا تخت جمشید و اهرام ثلاثه مصر همه و همه موید این مسئله است که زبان بدن یا زبان رفتار و یا تن گفتار قدیمی ترین و اولین زبان نسل بشر و حتی حیوانات است.

نوزادی که تازه به دنیا آمده است نیز از همین زبان یاری می جوید تا احساس و نیازهای خود را به مادرش بازگو نمایداندامهایی که به دنبال شیر آب و غذا و آغوش گرم و پر مهر مادر است.

که به انواع  و اقسام اشکال ارتباطات غیر کلامی اطلاق می شود و یا بصورت تخصصی به رفتاری اشاره می‌کند که یک انسان بدون هیچ آوا و کلام و صدایی بتواند به دیگر افراد پیام و سخن و منظور خود را انتقال دهد گویند.

این ژستها و رفتارها و حرکتها می تواند مانند انواع اداها و حالتها و به اصطلاح اطوارها و یا حالت بدنی خاص مانندکیفیت قرار گرفتن سر و صورت و یا پا بازوها و دستها و انگشتان دست و…  باشد.به تعبیر دیگر باید گفت  زبان بدن یا تن گفت یا تن گفتار به کلیه رفتار های بدنی و و زوایای بدنی و همچنین جلوه های هیجانی سر و صورت چشمها لب و دهان و ابرو و… اطلاق می گردد.

اکثر مردم به راحتی می توانند احساسات عادی را در چهره ی افراد دیگر تشخیص دهند، اما مجموعه ای از حالالت چهره وجود دارند که تقریبا افراد از آن بی خبر هستند. در اواخر سال ۱۹۶۰ روانشناسان پی بردند که زمانی که انسان های سعی در پنهان کردن احساسات واقعی خود دارند، اغلب این احساسات را در قالب میکرواکسپرشن “microexpressions” نشان می دهند که در یک چشم به هم زدن ظاهر و ناپدید می شوند.

میکرواکسپرشن

این حالات چهره که زودگذر هستند، روانشناسان و عده ی کثیری از افراد را به خود جذب کرده و این بخش مورد توجه زیادی قرار گرفته است. در سال های اخیر بینایی ماشین خیلی سریع رشد و بهبود یافته به طوری که حتی کارشناسان را در این زمینه شگفت زده کرده است. امروزه ماشین آلات با بهترین الگوریتم های هوش مصنوعی مجهز شده اند و به خوبی احساسات آشکاری مانند لبخند زدن  را تشخیص می دهند، اما در تشخیص microexpressions جزئی افراد مادامی که احساسات واقعی خود را می پوشانند، توانایی خاصی ندارند. به همین دلیل این حوزه در آینده مورد توجه زیادی قرار خواهد گرفت و در حال حاضر به لطف تلاش Xiaobai Li در دانشگاه اولو در فنلاند اولین سیستم بینایی ماشینی ساخته و تست شده است که می تواند این حالات را به بهترین نحو ممکن تشخیص دهد.

محققان یک الگوریتم بینایی کامپیوتری توسعه داده اند که حالات چهره را بزرگ می کند و این امر را ممکن می سازد که با شناسایی حرکت نقطه به نقطه ی صورت، زمانی که حالتی از چهره تغییر می کند، کوچکترین نشانه ای از ناراحتی و یا تعجب را نشان دهد. محققانی که بر روی این الگوریتم کار کرده اند می گویند، این فرایند باید با دقت کامل انجام  شود. با استفاده از این الوریتم نمی توان سریعا حالات microexpressions را تشخیص داد چرا که این الگوریتم همه ی حرکات حتی چرخش سر را هم با بزرگنمایی نشان می دهد و بنابراین می بایستی با در نظر گرفتن کل فرایند، تغییر ریز به ریز در همه ی اعضا مورد بررسی قرار گیرد. در نهایت این الگوریتم با استفاده از پایگاه داده ی آموزشی این احساسات را به عنوان حالات مثبت، منفی و یا تعجب بر روی صفحه نمایش طبقه بندی می کند.

در حالی که برخی افراد سعی می کنند تا این احساسات خود را مخفی کنند، اما این الگوریتم به نحوی است که نمی توانید آن را گول بزنید. مطالعات بر روی این زمینه هنوز کامل نشده است و در واقع گام های اولیه در این عرصه برداشته شده و جای کار زیادی دارد.در آینده ای نزدیک دیگر چیزی برای پنهان کردن وجود نخواهد داشت.

کتاب زبان بدن ایران . چاپ ششم . هیچ چیز هیچکس هیچ رفتار گفتار و حتی پنداری آنگونه که به نظر می رسد نیست.

کتاب زبان بدن ایرانی، مجموعه ای است که می تواند برای عزیزان صنعت و معدن و تجارت و همچنین صنعت بیمه و بازاریابان ، صاحبان نمایشگاه، فعالان املاک ، بازاریان و مدیران و همه ی افرادی که دوست دارند . بدون ارتباط گفتاری، مخاطب خود را بشناسند بسیار کاربردی و راهگشا خواهد بود.

علاقمندان لطفا برای خرید کتاب  و یا برای ثبت نام در کارگاه های آموزشی دکترمازیار میر  لطفا با

09198718767

09125555621

تماس فرمائید.

باتشکر فراوان

لطفا با ایمیل ادرس زیر مکاتبه فرمایید :
[email protected]

مازیار میر مشاور و تحلیل گر

Mazyar Mir professional consultant and analyst

مقالات مشابه:

زبان بدن احسان علیخانی

زبان بدن علی لهراسبی

زبان بدن مهران مدیری

زبان بدن عادل فردوسی پور

زبان بدن محمد سلوکی

زبان بدن پیامبر ص

روشهای ساده آموزش زبان بدن

زبان بدن دکتر ظریف

زبان بدن سیاستمداران

زبان بدن هیلاری کلینتون

زبان بدن دونالد ترامپ

زبان بدن داعش

زبان بدن ملانیاترامپ

Views: 74

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , ,