نمونه وظایف تخصصی میز خدمت

خرداد ۲۴, ۱۴۰۳
33 بازدید

نمونه وظایف تخصصی میز خدمت نمونه وظایف تخصصی میز خدمت   میز خدمت الکترونیکی چیست؟ مقدمه ای از میز خدمت الکترونیکی میز خدمت الکترونیکی یکی از ضروری ترین خدمات تحت وب سازمانی می باشد. این خدمات که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور به سازمان ها و شرکت های دولتی ابلاغ شده است، به صورت آنلاین و […]

نمونه وظایف تخصصی میز خدمت

نمونه وظایف تخصصی میز خدمت

 

\"نمونه

میز خدمت الکترونیکی چیست؟

مقدمه ای از میز خدمت الکترونیکی

میز خدمت الکترونیکی یکی از ضروری ترین خدمات تحت وب سازمانی می باشد. این خدمات که توسط سازمان اداری و استخدامی کشور به سازمان ها و شرکت های دولتی ابلاغ شده است، به صورت آنلاین و تحت وب ارائه می شود. سازمان ها و شرکت های دولتی موظف به انجام این دستورالعمل بوده و می بایست خدمات مربوط به میز خدمت الکترونیکی را به صورت آنلاین به ارباب رجوع خود ارائه کنند.

 

مزایای استفاده از میز خدمت الکترونیکی

یکپارچه کردن خدمات و سهولت ارائه خدمات به ارباب رجوع، اصلی ترین ضرورت استفاده از میز خدمت الکترونیکی می باشد. همچنین از این جهت که مشتریان (یا همان ارباب رجوع) همیشه از طریق اینترنت و یا دستگاه های هوشمند خود می توانند به این خدمات دسترسی داشته باشند مزیت بزرگی به حساب می آید. با هم برخی از این مزایا و ضرورت ها را بررسی می کنیم.

یکپارچه کردن خدمات برای سهولت ارباب رجوع

ایجاد لینک و صفحات شلوغ، متون کم کاربرد، رابط کاربری و تجربه کاربری نامطلوب، عدم دسترسی مناسب به بخش های مختلف سامانه ها تنها بخشی از مواردی است که موجب عدم استفاده بهینه از پورتال سازمانی و سایت های زیرمجموعه آن می شود. یکی از اساسی ترین راهکارهایی که موجب سهولت کاربر در پورتال سازمانی می شود استفاده از میزخدمت الکترونیکی می باشد. افزون بر این، یکپارچه کردن خدمات تحت عنوان میز خدمت الکترونیکی، کاهش مراجعات مردمی به سازمان ها را به دنبال خواهد داشت. تبلیغ و انتشار خدمات یک سازمان نیز بسیار ساده تر خواهد بود. زیرا اطلاع رسانی بخش های مختلف طبیعتا بیلبورد ها، تراکت ها و تبلیغات آنلاین بیشتری را نیز می طلبد. اما تبلیغ، انتشار و اشتراک گذاری میز خدمت الکترونیکی چه در روش های بازاریابی دیجیتال (Digital Marketing) و چه در روش های سنتی و غیر آنلاین، هزینه و زمان کمتری را به دنبال خواهد داشت.

کاهش مراجعات حضوری و به دنبال آن کاهش هزینه ها

مراجعات و درخواست های حضوری ارباب رجوع، در هر سازمان یا شرکت دولتی امری بدیهی است. در برخی سازمان ها به تناسب نوع کار خود ارباب رجوع بیشتری داشته و برخی نیز ارباب رجوع کمتری دارند. اما هرچه خدمات الکترونیکی تر باشد، هم شرکت ها و سازمان های دولتی هزینه های کمتری را خواهند پرداخت و هم ارباب رجوع بدون مراجعه حضوری می تواند درخواست های خود را از راه دور و از طریق اینترنت و دستگاه های هوشمند برطرف سازد. مزیت بزرگی که میزخدمت الکترونیکی ایجاد می کند، کاهش هزینه ها و کاهش مراجعات حضوری ارباب رجوع به سازمان ها و شرکت های دولتی می باشد.

سهولت ارائه خدمات توسط سازمان و شرکت های دولتی

شرکت های دولتی با وجود میز خدمت الکترونیکی می توانند در زمان کوتاه تری خدمات خود را ارائه کنند. همچنین استفاده از فرم های الکترونیک و هوشمند که قابلیت پیگیری (برای مثال با کد پیگیری) دارند موجب سهولت این موضوع خواهد شد. ارائه خدمات تکه تکته در بخش های مختلف با دسترسی های دشوار، به جز سردرگمی ارباب رجوع، نیاز به نیروی کار و زمان بیشتری برای ارائه خدمات خواهد داشت (هزینه هایی که به سازمان ها و شرکت های دولتی تحمیل می شود). بنابراین بهتر است سازمان ها و شرکت های دولتی از این خدمات استفاده کرده و هزینه های خود را کاهش دهند. نباید به این خدمات به چشم یک اجبار سازمانی نگاه کرد. بدیهی است که این خدمات در قدم اول موجب تسهیل و کاهش هزینه برای خود سازمان ها خواهد بود.

تنوع خدمات میز خدمت الکترونیکی

میز خدمت الکترونیکی شامل خدمات متنوعی است. این خدمات می تواند شامل فرم های الکترونیک، سیستم های پرسش و پاسخ و پشتیبانی، فرآیندها و جریان کاری، سیستم های گزینش و استخدام، ارائه خدمات مشاوره و … باشد. بدین منظور یک دسته بندی موضوعی برای آن در نظر گرفته ایم. این دسته بندی با توجه به نوع خدمات یک سازمان، یک شرکت دولتی، یک شهرداری، یک نهاد (ngo) یا یک شرکت خصوصی، طبیعتا می تواند متفاوت باشد.

زمان:

جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ از ساعت ۸ سبح الی ۱۶ _  محل برگزاری تهران خیابات ولیعصر بالاتر از خیابان زرتشت خیابان نوربخش مجتمع فنی علوی

مدرس دوره :

دکتر مازیارمیر مشاور و مدیر و موسس شرکتهای متعدد و همچنین نویسنده مقالات متعدد در خصوص اخلاق حرفه ای مدیران دفاتر و سردفتران نماینده رسمی انجمن بازاریابی اتحادیه اروپا – مدرس بین المللی مذاکره و زبان بدن دبیر اسبق ورزشهای هوایی خلبان  مدیرعامل رئیس هیات مدیره و مشاور هیات مدیره نویسنده اولین کتاب زبان بدن ایرانی

تلفن های تماس:

 

۸۸۹۳۹۷۳۰ – ۸۸۹۳۹۷۵۴ – ۸۸۹۳۸۹۴۲ – ۸۸۹۳۹۲۵۸

 ایمیل :

info@mazyarmir.ir

info@alaviiran.com

رزومه مازیار میر

Views: 15

برچسب‌ها:, , , ,