چکیده کتاب کارافرینان پیروز زنان سازنده

چکیده کتاب کارافرینان پیروز زنان سازنده
فروردین ۳۰, ۱۴۰۳
28 بازدید

چکیده کتاب کارافرینان پیروز زنان سازنده کارآفرینان پیروز زنان سازنده گیمسون میشل مترجمین حسین حسینیان عاطفه پاشازاده انتشارات فرا قیمت ٨٩٠٠ تومان چاپ نخست: ۱۳۹۲ تعداد صفحه ها: ۲۴۴ بخشهایی از این کتاب ارزشمند: ?نگرش مثبت و خوش بینی از مهم ترین خصوصیات کارافرینان هستند. ?اگر به مغزتان پیام بدهید که می توانید کاری را […]

چکیده کتاب کارافرینان پیروز زنان سازنده

کارآفرینان پیروز زنان سازنده
گیمسون میشل
مترجمین حسین حسینیان عاطفه پاشازاده
انتشارات فرا
قیمت ٨٩٠٠ تومان

  • چاپ نخست: ۱۳۹۲
  • تعداد صفحه ها: ۲۴۴

بخشهایی از این کتاب ارزشمند:
?نگرش مثبت و خوش بینی از مهم ترین خصوصیات کارافرینان هستند.
?اگر به مغزتان پیام بدهید که می توانید کاری را انجام دهید، بی تردید می توانید آن را انجام دهید.
?زن بودن خوب است. این زنان هستند که در جوامع نقش پل را ایفا می کنند.
?اغلب سعی داریم وضعیت موجود را حفظ کنیم؛ زیرا از تغییر ناشی از موفقیت یا نومیدی و ذلت ناشی از شکست می ترسیم.
?حسادت و انتقام مثل علف هرز هستند؛ این علف های هرز در باغ شما رشد می کنند. همان طور که علف های هرز چهره باغ را زشت می کنند، افکار منفی زندگی را زشت می کنند.
?همه چیز را یادداشت کنید؛ بیش تر ایده های خوب به این دلیل از بین می روند که موقع رانندگی به ذهن تان خطور می کنند.
?علت فروپاشی بیشتر کسب و کارهای کوچک این است که صاحبان آن ها فکر می کنند خودشان باید همه کارها را انجام دهند.
?افراد همان قدر به شادی و شعف می رسند که خود خواسته اند و ذهنشان را مهیای آن کرده اند.
?در گذر زمان گاهی برنده و گاهی بازنده هستید؛ کافی است بیش تر از بازنده بودن، برنده باشید

کتاب “کارآفرینان پیروز، زنان سازنده” ضمن گفتگو با تعدادی از کارآفرینان برتر زن در جهان، به ویژگی های مورد نیاز کارآفرینان اعم از مثبت اندیشی، ایمان، اعتماد، نوآوری، هدف های بلند، خستگی ناپذیری، اراده و اشتیاق پرداخته و از مسائل و دغدغه های زنان کارآفرین در مدیریت خانواده، همسرداری و تربیت فرزند نیز غافل نشده است. … و اما فرازهایی دیگر از این کتاب تاثیر گذار و زیبا و جذاب

… او ساعت ۶ صبح از خواب بیدار می شود، لباس می پوشد و به پیاده روی می رود. دخترهایش را بیدار می کند و آماده رفتن به مدرسه می سازد. قبل از سوار شدن به ولووی مسی رنگ خود و رساندن بچه ها به مدرسه، صبحانه و میوه میخورد.

وقتی داون به دفتر می رسد، برنامه روزانه خود را مشخص می کند و همیشه برای حرف زدن با کارکنان وقت دارد. او وقت ناهار فراغت بیشتری دارد و در ناهارخوری کارکنان سالاد می خورد.

ساعت ۳:۴۵ بعد از ظهر دفتر را ترک کرده و برای برگرداندن دخترها به ایستگاه اتوبوس مدرسه می رود و دخترها را به خانه می آورد و چای درست می کند. عصرها در منزل از دوستانش پذیرایی می کند یا از وقت خود برای سخنرانی الهام بخش استفاده می کند تا به سایر کارآفرینان کمک کند.

داون می گوید: “حالا که دخترها بزرگتر شده اند زندگی راحت تر است. قبل از مدرسه رفتن آنها، من هم مثل دیگر مادران شاغل این سرزمین بودم. قبل از رفتن به سر کار، آن ها را به مهدکودک می سپردم و این سخت است. گاهی برای خودم وقت احتیاطی در نظر میگیرم تا در مواقع ضرورت که اغلب هم قبل از شروع جلسات است از آن استفاده کنم: همیشه در این مواقع اضطراری است که بچه مریض می شود و نمی توانید خانه را ترک کنید. من زن خوش اقبالی هستم چون همسرم زیاد سفر خارجی می رود و مادرم همیشه برای مراقبت از بچه ها آمادگی دارد.”

از سال ۲۰۰۳ که داون را برای اولین بار دیدم، کسب و کارش بزرگ تر شده است. فلوکریت الهام بخش مردم سراسر جهان است: مردمی که روی کفپوش های آن کار کرده یا راه می روند. حالا فلوکریت ۲۶ دفتر و هشت کارخانه در سراسر دنیا دارد. در سال ۲۰۰۷۷، گردش مالی آن حدود ۴۴ میلیون پوند و سود ناخالصش بالغ بر ۳٫۵ میلیون پوند بود. فلوکریت نام خود را در سراسر جهان جا انداخته و کارکنانش از کار کردن در آن، چنان احساس خوبی دارند که دوست دارند لباس های دارای نام فلوکریت را بپوشند. فلوکریت ارتباطات را نیز با یک خبرنامه ماهانه جهانی به اسم “دنیای ما” بهبود داده و تیم کارکنان خود را با خبر نگه می دارد.

از داون پرسیدم اگر قرار بود دوباره شروع کند، چه چیزهایی را تغییر می داد؟ گفت: “اسم شرکت را تغییر می دادم. این بار اسم آن را فلوکریت نمی گذاشتم. این اسم خیلی خاکستری است و مثل سیمان می ماند. همه فکر می کنند من سیمان می فروشم و یک ناوگان سیمان بر دارم که البته اشتباه می کنند. اگر اسم مان چیز دیگری بود، رشدمان هم راحت تر می شد و می توانستیم به مشتریان بگوییم ما یک شرکت بی عیب و نقص در زمینه تولید کفپوش هستیم….

چکیده کتاب کارافرینان پیروز زنان سازنده

Views: 4

برچسب‌ها:, , , , ,