چگونه از دوست جدا شوم

چگونه از دوست جدا شوم
تیر ۱۳, ۱۴۰۲
6 بازدید

چگونه از دوست جدا شوم مجله مذاکره و زبان بدن چگونه از دوست جداشویم چگونه از دوست دل ببریم چگونه از دوست جنس مخالف دل ببریم شاید همه شما طعم تلخ یک جدایی و و بریدن یک رابطه دوستی مهم و طولانی را داشته باشید مخصوصا اگر دوستی با جنس مخالف باشه که در دین […]

چگونه از دوست جدا شوم

مجله مذاکره و زبان بدن

چگونه از دوست جداشویم

چگونه از دوست دل ببریم

چگونه از دوست جنس مخالف دل ببریم

شاید همه شما طعم تلخ یک جدایی و و بریدن یک رابطه دوستی مهم و طولانی را داشته باشید مخصوصا اگر دوستی با جنس مخالف باشه که در دین اسلام هم به شدت این کار نهی شده اما اگر قرار برای همیشه از این دوستی دست بشوئید چه باید کرد ؟

چگونه به سادگی و برای همیشه دل ببریم از کسی که شاید دلداه اش هم شده باشیم

ما به سادگی نمی توانیم این کار را انجام بدهیم اما در طول مدت زمان و با تکنیک و تاکتیک می توانیم به این مهم دست پیدا کنیمو در ادامه مهمترین این رفتار ها را با شما در میان میگذارم.

ایمان و اعتقاد

اگر ایمان و باور اعتقاد در شما ریشه بدواند که این رابطه برای شما سمی مهلک است بیشتر به بدی های آن فکر می کنید و نه به خوبی های آن و بیشتر به دنبال ترک این رابطه و بریدن آن خواهید بود تا ترمیم آن پس به خدا توکل کنید و در باور و اعتقاد خود تکیه بر بریدن رابطه داشته باشید.

یک ناجی افسانه ای پیدا کنید

ناجی افسانه ایی نه یک غول چراغ جادو است و نه….. ان می تواند کتاب مسافرت و یا باشگاه ورزشی و یا چسبیدن به درس خواندن کار بیشتر و یا تلفیقی از همه این کارها باشد تورهای یک روزه در تهران شهرستانها تحت عنوان تورهای طبیعت گردی و کوهنوردی غار نوردی و کویر نوردی هست ارزان و با صرفه با جمعی آدم پر انرژی که میتونه بسیار به دا د شما برسد.

دوستان جدید بیابید

دوستانی جدید بیابید در خیریه ها و انجمن ها و یا تشکل های مثبت اندیش و پر انرژی شرکت نموده و تاکید بر استمرار موفقیت خود داشته باشید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد

منطقی صحبت کنید
در چنین شرایطی، واکنش احساسی حکم به ادامه دادن رابطه می کند و دختر و پسر مدام خود را قانع می کنند که شاید در آینده همه چیز تغییر کرد و این رابطه بهتر شد. اما بخش منطقی ذهنشان به آنها می گوید که این رابطه سرانجامی نخواهد داشت.
اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، باید بدانید که مهم‌ترین قدم در قطع رابطه این است که با موضوع منطقی برخورد کنید. در واقع بخش احساسی وجودتان را تا مدتی خاموش کنید ( اگرچه بسیار دشوار است اما غیرممکن نیست ) و بعد با بخش منطقی وجودتان به خود، طرف مقابل و رابطه تان نگاه کنید.

مطمئن باشید یک رابطه طولانی را که برای آن اهداف بلندمدتی تعریف کرده بودید، نمی توانید با احساسات خاتمه دهید. اگر بتوانید تکلیف تان را با خودتان روشن کنید و به قول معروف با خودتان کنار بیایید خواه ناخواه طرف مقابل را هم وادار می کنید که از فاز احساسی فاصله بگیرد و منطقی تر فکر کند.

آخرین دیدار را برنامه ریزی کنید
برای خاتمه دادن یک رابطه، موضوع را به صورت حضوری یا تلفنی مطرح کنید. اما اگر می دانید تاب تحمل اصرارهای طرف مقابل برای حفظ رابطه را ندارید، قبل از حضور در محل قرار، همه واکنش ها و پاسخ ها و اصرارهای احتمالی او را پیش بینی کرده و برای آن جوابی آماده کنید. این طور هم ذهن خودتان آماده تر است هم راحت تر او را قانع می کنید که این رابطه سرانجامی نخواهد داشت.

به او بگویید که فکر می کنید آینده مطلوبی در کنار هم نخواهید داشت و خوشبختی و آرامش را در آینده از هم دریغ خواهید کرد. بگویید این تصمیم به نفع هر دو شماست و امیدوارید سرنوشت خوبی در انتظارش باشد.

یک باره ببُرید
هر هدیه و یادگاری که از او دارید برگردانید. اگرچه نگه داشتن یادگاری ها درخواستی است که او از شما خواهد داشت اما به یاد داشته باشید همین یادگاری های کوچک و به ظاهر کم اهمیت می توانند در دوران تنهایی و روزهایی که شما از بهم خوردن رابطه تان غمگین هستید ( و البته واکنش طبیعی هر جدایی هم غمگینی است ) شما را وسوسه کند تا رابطه را از سر بگیرید.

اگر ایمیل و پیامکی رد ‌و ‌بدل شده آنها را پاک کنید و هیچ تلفنی را از طرف او یا واسطه هایش نپذیرید. یک رابطه برای تمام شدن به قطع ناگهانی نیاز دارد. قطع ذره به ذره رابطه هر دو شما را زجر خواهد داد و احتمال برقراری مجدد رابطه را بالا می برد.

بی خبر نروید
معمولا حتی اگر وابستگی و علاقه‌ای هم شکل گرفته باشد، می‌بیند که بعد از ۲ یا ۳ ماه کم کم به راحتی با مسئله کنار می آیید. اگر رابطه تان رسمی شده و خواستگاری با حضور خانواده ها انجام گرفته است هم بهتر است به همین شکل به خانواده طرف مقابل اطلاع داده شود. هرگز طرف مقابل را در بی خبری نگذارید. یک دفعه نروید و خود را گم و گور نکنید. دلایلتان را بگویید و شجاعانه با ماجرا رو به رو شوید.

بعد از جدایی چه کنید؟

بعد از جدایی تا مدتی غمگین هستید، پشیمان می شوید، احساس تنهایی می کنید، دوست دارید به خاطرات دو نفره تان مراجعه کنید و به تمام مکان هایی که با هم رفته اید سر بزنید. آهنگ های غمگین گوش دهید، رمان های عاشقانه بخوانید و گریه کنید… این ها همه طبیعی است.
اما نباید اجازه دهید این رفتارهای طبیعی، شما را از ادامه زندگی باز دارند. رابطه ای که سرانجامی ندارد، باید در نطفه خفه شود. این بزرگترین لطفی است که شما به خود و طرف مقابل می کنید.
بگذارید از او فقط خاطره ای باقی بماند، مثل دوستی که یک روز در قطار ملاقات کرده اید و مسیر هر دو شما بعد از چند ساعت از هم جدا شده و به سمت مقصد متفاوتی رفته اید

مطالعات بیشتر:

همسرتان را شیفته کنید

 

اصول و فنون مذاکره / روابط دوستانه

 

خصوصی: ترفندهای طلایی زبان بدن برای دوست‌داشتنی تر شدن

 

خصوصی: دوستت دارم

 

زبان بدن یک عاشق چه می گویدBody language tells a lover

Views: 8

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , ,