کارت ویزیت

کارت ویزیت
اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳
61 بازدید

کارت ویزیت مجله مذاکره و زبان بدن چرا کارت ویزیت باید ارائه کنیم رمز و رازهای کارت ویزیت چطور کارت ویزیت بدهیم نبایدهای کارت ویزیت چگونه مانند یک حرفه ای کارت ویزیت بدهیم بعنوان مشاور کسب و کار در هر جلسه و یا در پایان هر جلسه میبینم که به غلط کارت ویزیت می دهند […]

کارت ویزیت

مجله مذاکره و زبان بدن

چرا کارت ویزیت باید ارائه کنیم

رمز و رازهای کارت ویزیت

چطور کارت ویزیت بدهیم

نبایدهای کارت ویزیت

چگونه مانند یک حرفه ای کارت ویزیت بدهیم

بعنوان مشاور کسب و کار در هر جلسه و یا در پایان هر جلسه میبینم که به غلط کارت ویزیت می دهند و یا کارت را غلط تر دریافت می کنند در

این مقاله به بایدها و نبایدهای کارت ویزیت پرداخته ایم و همچنین نکاتی در طراحی صحیح کارت ویزیت را برایتان نقل مینمایم که حرفه ای تر

کارت ویزیت طراحی کنید و کارت بدهیم و کارت ویزیت دریافت کنیم.

کارت ویزیت

نکاتی حرفه ای برای ارائه کارت ویزیت

بیش از دو دهه است که به امردمشاوره کسب و کار و همچنین آموزش و تحقیق پیرامون مذاکره و ارتباطات غیرکلامی اشتغال دارم این نکات چکیده ایی از سخنان پرفسور مسعود حیدری استاد مهربان و دانشمند ما است که با بزرگواری نتیجه سالها تجربیات ارزشمند خود را در اختیار ما قرار داده اندو این مقاله با نگاهی به این سخنان و تجربیات شخصی اینجانب است.

۱-

ارائه کارت با یک دست و بین دوانگشت

ارائه کارت وقتی با یک دست درحالیکه بین دو انگشت قرار گرفته تعابیر متفاوتی دارد اما کلیات ان از این قرار است که شما به قدرت شخصی خود و به محصول یا خدماتتان بسیار مطمئن هستید وبسیار علاقه مند به توسعه روابط هستید و نگاه شما به کارت حکایت از این دارد که شما یک کاسب کار حرفه ای هستید و عمومیت دارد ودر رتبه دوم قرار دارد….

۲-دادن کارت ویزیت بین دو انگشت

دادن کارت ویزیت مابین انگشتان و گرفتن آن به سمت فرد، نشانگر اطمینان از کالا یا خدمات فرد است.من در سفرهای خودبه کشورهای اروپایی این روش را بسیار دیده ام این نوع روش کارت دادن بیشتر مرسوم بازار است و فرد معمولا با نگاه به کارت ویزیت خود بیان می‌کند که این کارت ویزیت برای او ارزشمند است. این روش، بیشتر، نشان از حفظ روابط و علاقه‌مندی فرد برای توسعه کار با حفظ قدرت خود با شرکت مربوطه دارد. این حالت در آقایان و خانم‌ها مشترک است.

۳-ارائه کارت با دو دست و احترام

تا ارائه کارت با دو دست و در حالی که کمی سر به جلو و کمر هم به سمت جلو متمایل میشود معمولا مردمان اسیای دور و جنوب شرقی و چین از این حالت استفاده می کنند در سفرهایم به اسیای دور این مورد را به شدت دیدم که بسیار برایم جذاب بود وبه این طریق بوده که در تمام ممالک رایج شده است نکته ای که اساتید در ارائه این مطلب فراموش میکنند تمایل بدن به جلو است چراکه این نکته باعث رجحان شما ارزش قائل شدن برای شخص مقابل شماست معمولا این کار درزمانی که دو دست برای تقدیم کارت به جلو کشیده میشوند جلوه خوبی به فرد داده بلند طبعی و تشخص شمارا می رساند من ارائه کارت را به این روش بسیار می پسندم مخصوصا استفاده از جملات مثبت تاثیر گذار بسیار مودبانه می تواند کار را کاملا تکمیل کند و بهترین روش در تقدیم کارت است.

۴-ارائه کارت با انگشت شصت و انگشت اشاره ومشت بسته

روشی رایج در بین عامه بازاریان است که ارائه دهنده در لحظه اخر دست خود را که خمیده است کاملا صاف میکند افرادی که از این روش استفاده نموده افرادی هستند جدی سخت کوش و پرتلاش و به شدت کاری و با چنین افرادی خیلی خوب میشود کار کرد این حالت هم عمومی است

۵-کارت را میان دوانگشت ارائه نمودن

بدترین واخرین حالت ارائه کارت ویزیت وقتی از موضع قدرت یا وقتی به زیر دست می خواهیم کارت ارائه نموده یا وقتی خیلی عجله داریم است که در این حالت از درون جیب پالتو یا کت به سرعت و با بی حوصلگی کارت خود را دراورده و ارائه می کنیم با این حالت ابتکار عمل را بدست گرفته و خیلی به سرعت کارت را ارائه نموده یا سرعت عمل غرور و سرسری بودن شمارامی رساند و در اقایان این وضع دیده میشود در دوحالت این اتفاق می افتد وقتی شما خیلی مغرور و بی حوصله و از روی عجله دارید یا می خواهید یک دستی این کار را انجام دهید این کار بعد از رفتن شما باعث میشود جز در موارد اضطرار کارت شما به سرعت روانه سطل زباله شود واصلا توصیه نمی شود

چگونه مانند یک حرفه ای کارت ویزیت اهدا کنیم :

۱-همیشه بدون کارت ویزیت از خانه خارج نشوید.

۲-همیشه جیب مخصوصی یا محلی در کیف دستی برای حمل کارت و کیف ان اختصاص دهید که دنبال ان نگردید.

۳- حتما از کیف های فلزی یا چرمی جدای از کیف پول خود برای کارتهای خود استفاده نمائید.

۴-وقتی کارتی دریافت می کنیم با احترام مانند فردمقابل با یک دست یا ترجیحا با دو دست دریافت کنید بسیار تاثیر برانگیز است.

۵-کارت را به دقت نگاه کنید وانرا بلندخوانده نام طرف مقابل را چندین بار تکرار کنید سپس با احترام هرچه تمام تر در کیف یا جیبتان قرار دهید این کار بسیار برای طرف مقابل شما خوشایند می باشد و انرژی مثبتی ایجاد می کند.

۶-در طراحی کارتهای خود اصل سادگی را رعایت کنید و با یک مشاور کارکشته مشورت کنید سعی کنید بهترین زیباترین کارت ویزیت را درون جیب خود داشته باشید و برای طراحی و چاپ و ….. کارت ویزیت خود بسیار وسواسی عمل کنید و هزینه فرمائید.

گزیدن لب ها پیوسته یکی از شاخص ترین و مهم ترین نشانه های است که تنها یک تفسیر عمده را در ذهن تداعی می کند و ان هم قرار داشتن فرد مقابل در وضعیت استرس زا یا نا خوشایند است.در بیشتر مواقع زمانی که افراد دچار اشتباه یا نقصانی می شوند بی اختیار لب ها خود را می گزند. در این مواقع انسان سعی می کند، به طور ناخودآگاه با گزیدن لب ها، فرو بردن آن ها به داخل دهان و تماس زبان با آن ها خود را از زیر بار روانی خارج کند.

گزیدن لب ها پیوسته فقط یک تفسیر دارد یا اشتباه کردام یا می ترسم و خیلی هم ترس و استرس دارم!
خانمها در مقایسه با اقایان ، به ویژه از لحاظ زبان رفتار، تفاوتهای فاحشی دارد این تفاوتها ساختاری هستند و هر ساختار رفتار خاصی دارند. برای شناخت زبان بدن مهمترین مولفه همین شناخت تفاوتهای فاحش است که گاه در نظر گرفته نمیشود و در شناخت و تفسیر زبان بدن به بیراهه می رویم. البته وجود این اختلافات ساختاری و رفتاری حکایت از تقسیم کار متفاوتی به طور طبیعی هم میکند بدیهی است شناخت واقعیت ها دلیل بر خوب یا بد بودن آنها نیست بلکه زن باید زنانگی کند و مرد مردانگی یعنی زن زن باشد و مرد مرد،هر چند شاید امروز زنانی را در جامعه می بینیم که مرد شده اند و مردانی که بیشتر زن هستند تا مرد در کل میتوان گفت که هستی از زن مأموریت مادری میخواهد و از مرد مأموریت پدری. یعنی زن همچون گل (گلستان) ومرد همچون درخت(بوستان) بوده باشد شاید بسم الله الرحمن الرحیم هم چنین افاده ای را می کند، زنان رحمان و مردان رحیم باشند به هر جهت از آیات قرآنی بر می آید که زن مأموریت آرامش دارد و مرد مأموریت آسایش.

نوشتن صحیح آدرس انگلیسى بر روی کارت ویزیت

۱- نوشتن آدرس در زبان انگلیسی برعکس فارسی است، یعنی آدرس از نام شروع و به کشور ختم می شود. ترتیب آن به صورت زیر است:
نام شخص – واحد – پلاک – کوچه – خیابان – منطقه – نام شهر – نام کشور
۲- در نوشتن اسامی خاص و عبارات دقت شود. این اسامی ترجمه نمی شود، برای مثال عبارت برج سفید را به صورت white towerترجمه نمی کنند بلکه به صورت Borje Sefidنوشته خواهد شد.
۳- شماره تلفن و کدپستی نیز در انتهای آدرس قید می شود. برای مثال یک شماره تلفن در تهران به این صورت نوشته می شود ۰۰۹۸۲۱۸۸۳۷۴۰۶۸ در این نمونه کد ایران با ۰۰ و یا + مشخص می شود و پس از آن کد شهر بدون ۰ ذکر می گردد.
۴- در هنگام وارد نمودن آدرس در فرم ها، در برخی موارد نام کشور، شهر، شهرستان و کد پستی در کادرهای مجزایی تعبیه شده است. همچنین در برخی موارد آدرس به دو بخش Address Line 1 و Address Line 2 تقسیم شده است که در گزینه ۱ قسمت اصلی آدرس و در گزینه ۲، ادامه آدرس آورده می شود.

۵- برای نوشتن آدرس به زبان انگلیسی از مخفف های عبارات نظیر St, Ave, Sq, …استفاده می شود و از نوشتن عبارت کامل Street, Avenue, Square, … خودداری می گردد. همچنین پس از تمامی اسامی مخفف نقطه گذاشته می شود.
۶- برای نام کشور، تمامی آن با حروف بزرگ نوشته می شود.
۷- حرف اول تمامی اسامی خاص و مخفف شده با حروف بزرگ نوشته می شود.
۸- در خصوص کاما و نقطه دقت شود که کاما یا ویرگول به آخرین حرف کلمه چسبیده است و پس از آن با یک فاصله، کلمه بعدی آورده می شود. نقطه هم به آخرین حرف از آخرین کلمه خواهد چسبید

Views: 12

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,