• تاریخ انتشار : جمعه 14 جولای 2023 - 21:21
  • کد خبر : 133
  • چاپ خبر
گوگل ترندز

گوگل ترندز

گوگل ترندز #گوگل #گوگل ترندز بعنوان یک مدرس و مشاور کسبب و کار متاسفانه در چند ماه گذشته دوره های کسب و کار زیادی را بصورت مستقیم و غیر مستقیم مورد ارزیابی قرار داده ام و متوجه شدم عده ای به غلط بازاریابی اینترنتی را فقط داشتن یک وبلاگ و یا یک سایت و یا

گوگل ترندز

#گوگل

#گوگل ترندز

بعنوان یک مدرس و مشاور کسبب و کار متاسفانه در چند ماه گذشته دوره های کسب و کار زیادی را بصورت مستقیم و غیر مستقیم مورد ارزیابی قرار داده ام و متوجه شدم عده ای به غلط بازاریابی اینترنتی را فقط داشتن یک وبلاگ و یا یک سایت و یا فروشگاه اینترنتی می دانند و پیرامون آن یک روز و یا دو روز به قلم فرسایی و سفسطه و سخنرانی توضیح و تفسیر دست می زنند، اما متاسفانه واقعیت بسیار تلخ ان است که هیچکدام از این مطالب بصورت انفراد بازاریابی اینترنتی نام نهاده نشده و نیست بعنوان یک مشاور کسب و کار و بخاطر سوالات بسیار گسترده دوستان بزودی مقالاتی در زمینه کسب و کار اینترنتی آماده خواهم کرد اما پیرامون گوکل ترندز بعنوان یکی از صد ابزار برتر مطالبی را در این مقاله کوتاه خدمتتان ارائه نموده و باز متذکر میشوم محدوده ایی از ابزارها تفکرات و رفتارهای ما در قلمرو بازاریابی اینترنتی وجود دارد که در دوره های کسب و کار اینترنتی روز بازاری حتی نام آنها برده نمیشود تیم قوی ما در افتاب می تواند بشما بصورت عملی کمک نماید تا کسب و کارهای خود را در محیط نت بسیار قوی و ادامه دارتر نموده و رشد و شکوفایی شما را رقم زند لطفا و حتما با ما مکاتبه فرمائید.

گوگل ترندز

بازاریابی اینترنتی شاخه ای پیچیده از علم بازاریابی است که سرعتی تر جدیدتر و قدرتمندتر است مهارت زیادی را در برنامه ریزی استراتژیک بازاریابی و بهره برداری از علم بازاریابی را در چهار چوب خود قرار می دهد.

در بخشهایی از این بازاریابی اینترنتی شما باید پس از ایجاد یک پایگاه قوی در وب پایگاه های فرعی و سپس شبکه های مجازی ایمیل مارکتینگ و ویدئو مارکتینگ و… را در دستور کار قرار دهید گوگل هم تمامی این رفتارها را توسط گوگل ترندز برایتان تحلیل مینماید تحلیل دقیق و در عین حال کاملا نسبی…. بعنوان یک مشاور کسب و کار و استارتاپهای کشور به شدت به این مهم معتقدم

با این رویکرد ابزاراهای مختلفی در شرکت گوگل طراحی تولید و به کار گرفته میشود و در اختیار کاربر نیز قرار می گیرد یکی از این ابزار هم گوگل ترند است که حدود سال ۲۰۰۵ بصورت آزمایششی و بعدها در سال ۲۰۰۶ بصورت رسمی در اختیار کاربران حرفه ای قرار گرفت هرچند این بخش در ابتدا با قدمهای لرانی شروع به کار نمود اما امروزه بصورت گسترده و حرفه ای در حال کار است.

اما گوگل ترند چیست؟ بگذارید اول ترجمه کلمه Trend را در دیکشنری پرور کنیم در چند دیکشنری معتبر که جستجو کنید همه معنی این واژه را رویه و «روند» ترجمه نموده اند و از طریق این سرویس شرکت گوگل، می‌توانیم روند جستجوی واژه‌های مختلف در موتور جستجوی گوگل را کاربران مورد جستجوی حرفه ای قرار دهند.

اما google trends چگونه کار کنیم؟

آشنایی با googletrends
استفاده از گوگل ترند در بهینه سازی سایت

آشنایی با googletrends
گوگل ترندز ابزاری است که اطلاعاتی در باره کلمات جستجو شده در گوگل به ما میدهد . به عنوان مثال ما میتوانیم ببینیم کلمه googletrends چه مقدار و از چه کشورها و چه شهر هایی بیشتر مورد جستجو قرار گرفته است . همینطور میتوانیم یک بازه زمانی مشخص برای آن تعریف کنیم .https://trends.google.com/trends/explore?q=mazyarmir

گوگل ترندز کلیه سوالات شما را در مورد انتخاب کلمات کلیدی در مناطق مختلف جهان و کشورهای مختلف، شهرهای مختلف پاسخ می دهد و به شما آنالیز بسیار مناسبی در مورد مقایسه کلمات کلیدی می دهد. یکی از بهترین و سریع ترین ابزارهای کاربردی در سئو و بهینه سازی وب سایت است. اگر شما بخواهید تنها از یک ابزار سئو برای طراحی کمپین بازاریابی اینترنتی استفاده کنید، این یکی از برنامه هایی است که می تواند چنین خدماتی به شما ارائه کند.گ

گوگل ترندز

اما با google trends چگونه کار باید نمود؟
یکی از مواری که گوگل ترندز میتواند به ما کمک کند حالات مختلف نوشتن یک عبارت است ، مثلا” اختلاف بین googletrends و google trends را به دست بیاوریم و ببینیم کدام یک بیشتر برای جستجو استفاده میشود .
حتی میتوانیم چند کلمه را با هم وارد کرده و آنها را با یک کاما ( انگلیسی ) از هم جدا کنیم که در این صورت گوگل ترندز آنها را با هم مقایسه میکند و در نمودار نمایش میدهد .با امکاناتِ گوگل ترندز میتوان ، در انتخاب کلمات کلیدی برای نوشته ، سایت و حتی برای تبلیغات در گوگل یا فیس بوک استفاده کرد . میتوان کلماتی را که بیشتر مورد کاربرد بوده اند و شکلی که کاربران بیشتر از آن استفاده میکردند را بدست آورد و روی آن مانور داد .

در زمان جست و جو در برنامه Google Trends شما می توانید چهار متغیر و پارامتر را انتخاب کنید:
• جستجوی وب، جستجوی عکس، جستجوی اخبار، جستجوی محصولات و جستجوی یوتیوب
• جهانی و یا کشوری خاص به عنوان هدف
• از سال ۲۰۰۴ تا به حال، ۷ روز گذشته، ۳۰ روز گذشته، ۹۰ روز گذشته، ۱۲ ماه گذشته و یا انتخاب سالی خاص
• تمام دسته بندی ها، هنر و سرگرمی، ماشین و وسایل نقلیه، زیبایی و زیبایی اندام، کتاب و ادبیات، تجارت و صنعت، کامپیوتر و الکترونیک، مالی، غذا و نوشیدنی و یا انتخاب بازی
• شما می توانید تا ۵ عبارت جستجو را در یک زمان با هم مقایسه کنید. در ضمن شما می توانید عبارت ها را در یک گروه جا داده و ۵ گروه را نیز با هم مقایسه کنید. هر گروه می تواند تا ۲۵ عبارت را در خود جای دهد.

google trends آمار طبیعی یا سطح نسبی روندها برای یک عبارت را در طول زمان نشان می دهد.مثلا با سرچ IT job وengineering job نتایج زیر رسیده است.

گوگل ترند

استفاده از گوگل ترند در بهینه سازی سایت
جداول نتیجه ها یکی از بهترین منابع برای دست یافتن به ایده های محتوا است. جداول برترین ایده هایی که افراد واقعاً به آنها علاقه مند هستند را به شما نشان می دهند.یکی از مهم ترین مسایل برای گوگل استفاده از محتوای موضوعی تازه است. Google Trends یکی از چند ابزار عالی است که می تواند ایده های عالی به شما ارائه کند. این ایده های عالی به معنای جذب ترافیک سایت و لینک بیلدینگ خواهد بود. اگر هنوز برای سئو از این ابزار استفاده نکرده اید، حتما همین الان این برنامه را امتحان کنید.

کاربرد حرفه ای گوگل ترندز در بازاریابی

یکی از مهمترین اهداف کلان و حرفه ای که سرویس گوگل ترندز دنبال می کند بررسی دقیق و جامع و البته نسبی علایق جوامع مختلف، بررسی موارد مورد توجه مناطق خاص و اهداف تگوناگون است.

مهمترین اصل این است که مردم به عنوان مشتریان هدف یک بازار هم اکنون در زمینه های گوناگون در اینترنت به دنبال چه هستند و چه مسایلی دغدغه فعلی آنهاست و همچنین بررسی روند چندین ساله جستجوهای مردم در آن زمینه و پیشبینی آن روند در سالهای پیش رو می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار بازاریابان و یا صاحبان کسب و کارهای گوناگون قرار دهد. همچنین از گوگل ترندز می توان در زمینه تولید محتوا و بازاریابی محتوا  به شدت در بازاریابی اینترنتی بصورت حرفه ای بهره جست.

با علم به اینکه مخاطبان به دنبال چه هستند می توانیم محتوای وب سایت خود را به صورت کاملا حرفه ای و مناسب برای رفع نیازهای جامعه هدف خود تنظیم نماییم. همچنین با علم به اخبار داغ و جستجوهای داغ مردم در هر ساعت و پوشش دادن آن ها در وب سایت می توان به راحتی با جستجوهای مردم همراه شد و خود را در جمع نتایج جستجوها قرار داد، بدین صورت تجارت شما نیز همراه با اخبار منتشر شده توسط شما دیده خواهد شد.

سرویس حرفه ای گوگل ترندز علاوه بر تحلیل محتوای وب سایت ها، درباره تصاویر جستجو شده و یا ویدئوهای جستجو شده نیز آمار بسیار مفیدی ارائه می دهد که از این امکان می توان در ویدئو مارکتینگ نیز بهره خوب و مناسبی برد. یکی دیگر از کاربردهای بسیار جالب و خلاقانه گوگل ترندز، پیگیری روند محبوبیت برندها و شرکت ها در طول سال های اخیر است که از نظر آماری اطلاعات جالبی را به ما خواهد داد. در زمینه بازاریابی موتورهای جستجو و همچنین بهینه سازی وب سایت (SEO) کاربرد گوگل ترندز برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای موضوع فعالیت بر کسی پوشیده نیست.

مازیارمیرمشاوروتحلیلگر

لینک کوتاه

برچسب ها

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.