آشنایی با زبان بدن

آشنایی با زبان بدن
تیر ۱۹, ۱۴۰۲
24 بازدید

آشنایی با زبان بدن   زبان بدن مجله زبان بدن آشنایی با زبان بدن زبان بدن همان زبان بی زبانی است می گویند بلندترین زبان زبان بدن است اما در تعریف علمی زبان بدن به انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی […]

آشنایی با زبان بدن

 

زبان بدن

مجله زبان بدن

آشنایی با زبان بدن

زبان بدن همان زبان بی زبانی است می گویند بلندترین زبان زبان بدن است اما در تعریف علمی زبان بدن به انواع شکل‌های ارتباط غیر کلامی یا رفتاری اشاره می‌کند که یک فرد از طریق رفتارهای فیزیکی خود، بدون آنکه صحبتی بکند با دیگران قادر است، ارتباط برقرار نماید. این رفتارها می‌تواند مربوط به وضعیت و حالات های بدن مثل استقرار و قرار گرفتن دستها پاها و زوایای استقرار، ژستها و حالتها، حرکات و اشارات بدنی، جلوه‌های هیجانی صورت و حرکات چشم‌ها باشد.

آشنایی با با علم زبان بدن به شما کمک می کند مسائلی مثل جذابیت، حقیقت، اعتمادبه نفس و شرم را تشخیص دهید. شما با دقت در حرکات طرف مقابل می توانید به حقایق زیادی دست یابید. در واقع تمام ما آگاهانه یا ناآگاهانه از تن گفتار یا زبان بدن استفاده می کنیم.

برای آشنایی بیشتر با تن گفتار یا زبان رفتاری  BODY LANGUAGE  لطفا به موارد زیر دقت فرمائید:

 

اول مدل راه رفتن

مردم و همه دوستان از دور شمارا زیر نظر دارند ورودتان به اطاق و یا محافی با قدمها و ژستهای راه رفتنتان هویدا می شود پس در راه رفتنتان به دقت تعقل و تفکر نمائید می توانید با آئینه خود را ارزیابی کنید و حتی از خود فیلم برداری کنید و یا به دیگران بگوئید در مورد مدل راه رفتتان نظر دهند.

دوم لبخند زدن

لبخند زدن می تواند نشانه اعتمادبه نفس، دوستی و رفتار مثبت باشد و این حس را منتقل می کند که مردم در کنار شما بودن را دوست دارند.

از سوی دیگر مفهوم لبخند تصنعی و یا توأم با دستپاچگی کاملا ضدمفهوم ذکر شده است.

سوم کم توجهی

غالباً میزان توجه یک فرد نوع شخصیت او را مشخص می کند.

به عنوان مثال اگر کسی به سرعت تمرکز خود را از دست بدهد و به حرف های شما توجه نکند متوجه می شوید که بی حوصله و احتمالا بی اعتنا می باشد.

چهارم  سرتکان دادن

مردم برخی از اوقات ناآگاهانه سر خود را تکان می دهند تا موافقت یا مخالفت خود را نسبت به مسئله ای نشان دهند. شما می توانید با بالا و پایین بردن سر موافقت خود را اعلام کنید و یا هنگام مخالفت، سر خود را به چپ و راست تکان دهید.

پنجم لمس

لمس کردن طرف مقابل در طول صحبت کردن در صورتی که به طور صحیحی انجام شود می تواند حامل پیام روشنی باشد. به عنوان مثال این کار می تواند نشانه علاقه، آرام کردن و یا اطمینان دادن به او تلقی شود.

ششم دست به سینه بودن

دست به سینه بودن می تواند حالت تدافعی یا پایان مکالمه باشد.اگر دست به سینه باشید در حالی که پاها را بر روی یکدیگر قرار داده اید سدی میان شما و دیگران ایجاد می شود.

هفتم دست به کمر

این حرکت آمادگی برای واکنش و حتی پرخاشگری را نشان می دهد و چندان دوستانه نیست. غالباً نوجوانان برای نشان دادن مخالفت خود از این حرکت استفاده می کنند.

هشتم دست دادن

دست دادن معانی زیادی دارد. غالباً دست دادن افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند محکم است، برعکس افراد دستپاچه و خجالتی و کسانی که احساس ناامنی می کنند. در ضمن مراقب کسانی باشید که با محکم فشردن دست های شما قصد ترساندن تان را دارند!

نهم  مدل نشستن 

مردم معمولا هنگام نشستن پاهای خود را بر روی هم می اندازند و با یکی از پاها به آرامی ضربه می زنند. این کار نشانه ملال یا ناشکیبایی است. در عوض نشستن با پاهای جدا از هم، آرامش را تداعی می کند.

دهم لمس بینی

لمس کردن یا مالیدن یعنی غالباً نشان تردید یا دروغگویی است. نیشگون گرفتن نوک بینی که غالباً با چشمان بسته انجام می شود پاسخ منفی به درخواست طرف مقابل تلقی می شود.

یازدهم دست بهم مالیدن

همگی ما با این حرکت آشنا هستیم. این حرکت غالباً زمانی انجام می شود که ما انتظار یک اتفاق خوشایند را می کشیم.

دوازدهم نشان دادن کف دست ها

نشان دادن کف دست ها نشان صداقت، روراستی یا بیگناهی است. به عنوان مثال وقتی شما می گویید: «من این کار را نکرده ام» و یا «من هیچ گناهی مرتکب نشده ام» این حرکت را نشان می دهید.

سیزدهم ریتم با دست

ضربه زدن با انگشتان، این پیام را به طرف مقابل می دهد که شما خسته شده اید! این حرکت نشانه ناشکیبایی است و به طرف مقابل می فهماند که باید کاری انجام دهد!

چهاردهم بازی با مو

کشیدن یا بازی کردن با موها نشانه احساس عدم امنیت یا اعتمادبه نفس پایین است. افراد عصبی این کار را زیاد انجام می دهند. اگر به اولین مصاحبه یک شخصیت ورزشی دقت کنید متوجه این مطلب خواهید شد!

پانزدهم خم کردن سر 

وقتی فرد سرش را به یک طرف خم می کند شما می فهمید که به مسئله ای علاقه مند است. سگ ها نیز وقتی به موضوعی علاقه مند می شوند سر خود را به طرف آن خم می کنند. البته انسان این حرکت را با شدت کمتری انجام می دهد.

شانزدهم تکیه دادن به جلو

وقتی به جلو خم می شوید چه نشسته و چه ایستاده معلوم می شود که به مسئله ای علاقه مند هستید به عبارت دیگر یک شنونده علاقه مند به سوی گوینده خم می شود. برعکس دور شدن از گوینده نشانه عدم علاقه به موضوع بحث است.

هفدهم ناخن جویدن 

جویدن ناخن ها نشانه دستپاچگی یا عدم احساس امنیت است مردم غالباً هنگام تماشای یک فیلم مهیج یا مسابقات ورزشی ناخن ها را می جوند، به عبارت دیگر در لحظات پرتنش و اضطراب آور.

 هجدهم مدل قدم زدن

معمولا افراد عصبی نمی توانند در یک جا آرام بمانند و مدام قدم می زنند. به عنوان مثال اگر شما مردی را ببینید که در انتظار تولد اولین فرزندش است از قدم زدن او تعجب نمی کنید!

توصیه بسیار مهم و کلیدی

لطفا توجه فرمائید هیچ چیز و هیچکس آنگونه که ب نظر می رسد نیست  پس هر چند برخی از رفتارها و حرکات پیام های روشنی دارند اما بهیچ عنوان به آسانی نمی توان این حرکات را به درستی و بصورت کامل تفسیر کرد.

مطالعات بیشتر:

 

زبان بدن یک عاشق چه می گویدBody language tells a lover

 

دلایل مهمی که به شما می‌گوید چرا باید زبان بدن‌تان را تقویت کنید

 

اصول و فنون مذاکره از زبان استادان هاروارد

 

چکیده کتاب الفبای زبان بدن حرفه ای

 

تعابیر ارتباطات غیر کلامی یا زبان بدن

 

تعابیر ارتباطات غیر کلامی یا زبان بدن

 

موفقیت نامحدود با زبان بدن

 

زبان بدن(تکان خوردن یا به جلو حرکت کردن یا به عقب رفتن)

 

زبان بدن (تعابیر)

 

جدیدترین راز موفقیت با زبان بدن

 

آنچه که باید هر مردی در مورد زبان بدن خانمها بداند

 

زبان بدن

 

زبان بدن زنان

 

Views: 2

برچسب‌ها:, ,