آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم
آذر ۴, ۱۴۰۲
26 بازدید

این مقاله در ادامه مطلب آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت  پنجم می باشد: آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم درصورتی که کتاب تاریخ تمدن بشری را مطالعه کنید از تاریخ نویسان بزرگ جهان متوجه یک راز می شوید تمام سخنرانان بزرگ جهان و یا پادشاهان سیاستمداران و فرماندهان […]

این مقاله در ادامه مطلب آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت  پنجم می باشد:

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم

\"سخنران,آموزشآموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم

درصورتی که کتاب تاریخ تمدن بشری را مطالعه کنید از تاریخ نویسان بزرگ جهان متوجه یک راز می شوید تمام سخنرانان بزرگ جهان و یا پادشاهان سیاستمداران و فرماندهان بزرگ جهان و آن این است که آنان سخنران بسیار بزرگ و بینظیری در طول تاریخ بوده اند که دارای ویژگیهای متعدد بوده اند اما دو ویژگی بزرگ و منحصر به فردهم داشته اند که عبارتند از:
اول – قدرت شگرف در پرورش و برانگیختن احساسات و عواطف
دوم- قدرت باورنکردنی در متقاعد نمودن افراد با درگیر نمودن قدرت تعقل

\"سخنران,آموزشآموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم

متاسفانه کودکان بیسوادی که امروز ه در رتبه های اول سرچ گوگل خود را به اصطلاح استاد معرفی می کنند بویی از این دو تکنیک نبرده و فقط به اصطلاح شو منهایی بیش نیستند و یا یکی از این دو قدرت را آنهم بصورت ناقص دارند و یا هیچکدام از این دو قدرت را ندارند و به ضرب پول و دروغ های بزرگ مردم را فریب می دهند فردی که به زور می توان اسم….. روی او گذاشت و هنوز سن و سالی ندارد و مبالغ گزاف چند ده میلیونی از مردم برای آموزشهای واهی و بدون پشتوانه و بار علمی و مخصوصا عملی اخذ مینماید از این دسته و قماش است. لطفا کمی عاقل باشیم به راستی به کدامین گناه؟؟؟
آری برای ادامه مطلب بهتر است به دو تئوری بزرگ روز جهان برویم اول تکنیک عقل و احساس و تکنیک دوم احساس و عقل به نظر شما کدام موثر تر است در جلسه آموزشی که در خدمت پروفسور استیفان کاوی نویسنده پر فروش ترین کتاب جهان بودم ایشان بیشتر سخنرانان جهان را مسلط به تکنیک احساسات و سپس عقل می دانستند در حالیکه سخنرانان علمی با علم و سپس احساسات شمارا در گیر می کنند و به نظر من شما باید برای دست یابی به جایگاه تکنیکی ترین سخنران ایران باید به دو استراتژی مسلط باشید . باید اذعان نمایم به گفته تمامی بزرگان و پیشکسوتان سخنوری و سخنرانی هر سخنرانی ای که تکنیک حرفه ای تاثیرگذاری را نیاموخته و یا به آن مجهز نباشد ، اصلا سخنران نیست و گوینده آن نیز هرگز سخنران نبوده و نیست ….

\"سخنران,آموزشآموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم

اهداف استراتژیک یک سخنرانی حرفه ای

سخنرانی بدون هدف جنگ بدون نقشه است و مسلما محکوم به شکست است. پس قبل از هر جنگی مانند یک فرمانده لایق و کار کشته اهداف خود را به دقت و با تمام جزئیات مشهود و نامشهود کاملا مشخص فرمائید
متاسفانه بسیار شنیده و یا دیده اید که شنوندگان پس از پایان سخنرانی گفته اند که :
سخنان زیبا و جذابی بود، اما واقعا ما نفهمیدیم چه هدف و مقصودی از بیان آنها داشت و چه چیزی را می خواست بیان کند یا مخصوصا مردم می گویند ما نفهمیدیم؟
اما علت چیست ؟ علت اول معلومات زیاد و یا کم و یا استرس شدید و مخصوصا عدم برنامه و یا مهارت در استراتژی ها و تبیین استراتژی در ارائه سخنرانی است و یا….

\"سخنران,آموزشآموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ششم

امروزه اهداف مهم و موثر در سخنوری در دو فصل خلاصه شده است:
۱-تشویق دامنه دار و پلکانی شنوندگان و بینندگان با تحت تاثیر قرار دادن احساسات و عواطف و به مقصود رساندن سخنرانی در سایه تعقل
۲ . اقناع مخاطبین با آوردن علت و معلول و یا با دلیل و برهان های محکم و استخوان دار برای ارضاء شدن……

 مازیار میر مشاور و تحلیل گر

 

Mazyarmir  Professional Consultant and Analyst

 توصیه میکنیم حتما مطالب زیر را بخوانید:

نکات طلائی برای مصاحبه استخدام

استراتژیهای حرفه ای استیو جابز برای فروش

فریاد کارآفرینی

تکنیکهای طلایی موفقیت در مذاکره قسمت دوم

شانس فروش خود را افزایش دهید

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت ذهم

آموزش آیین   سخنوری و سخنرانی قسمت نهم

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری  قسمت هفتم

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت   ششم

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت  پنجم

آموزش آیین سخنرانی و سخنوری قسمت  چهارم

آموزش  آیین سخنرانی و سخنوری قسمت سوم

 

Views: 6

برچسب‌ها:, , , ,