ثبت یک برند لوازم ارایشی برای سالن های زیبایی

اسفند 23, 1402
24 بازدید

ثبت یک برند لوازم ارایشی برای سالن های زیبایی ثبت یک برند لوازم ارایشی یکی از بهترین و حرفه ای ترین کارهایی که به سالن دار زیبایی زنانه می توانم بعنوان یک مشاور سالنهای زیبایی در ایران توصیه می کنم ثبت یک اختراع در این حوزه و یا ثبت برند لوازم ارایشی و یا … […]

ثبت یک برند لوازم ارایشی برای سالن های زیبایی

ثبت یک برند لوازم ارایشی

یکی از بهترین و حرفه ای ترین کارهایی که به سالن دار زیبایی زنانه می توانم بعنوان یک مشاور سالنهای زیبایی در ایران توصیه می کنم ثبت یک اختراع در این حوزه و یا ثبت برند لوازم ارایشی و یا … است .

کاری بسیار حرفه ای و کارآمد و مفید و ماندگار که سرعت برند شما را بسیار بسیار اقزایش خواهد داد .شاید این کار و یا وحدت رویه را از چند جنبه باید مورد بحث و نقد قرار دهیم اعتبار بخشی درونی و بیرونی و اعتبار بخشی سازمانی و شخصی و همچنین ایجاد میان بری به روش دقاع در عمق این بار با یک وحدت رویه تخصصی برای رسیدن به موجی فراتر از آنچه رایج است…..

با ما همراه باشید پیرامون صفر تا صد ثبت طبقات برند لوازم ارایشی….

طبقات برند لوازم آرایشی چه هستند؟

باید بدانید که برای ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی اساسا 13 طبقه مختلف و گوناگون در کشور ما وجود دارد. و در این طبقات و یا به عبارت دیگر در طبقات سیزده گانه ۳، ۵، ۸، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۱، ۳۵، ۳۹ و ۴۴ و با توجه اقلام و بندهای موجود در مجوز فعالیت شما اعم از جواز کسب، جواز تاسیس صنایع، پروانه بهره برداری و غیره میسر است. اما حال که دانستید 13 طبقه وجود دارد بهتر است بیشتر با مبنی این 13 طبقه اشنا شوید .

\"ثبت

ثبت یک برند لوازم ارایشی برای سالن های زیبایی

 

طبقه سوم

ترکیبات سفید کننده و سایر مواد برای استفاده در رخت و لباس شوئی، ترکیبات مخصوص تمیز کردن، براق کردن، رنگ زدائ. ی، لکه گیری و صیقل دادن و سائیدن، صابون ها، عطریات ، روغن های با اسانس، مواد آرایشی و لوسیون های مخصوص مو، دندان شویه ها و خمیر دندان ها

طبقه پنجم

مواد داروئی و دامپزشکی، ترکیبات بهداشتی برای (اهداف پزشکی، برای مواد رژیمی و تغذیه ای، برای استفاده در مصارف پزشکی یا دامپزشکی، غذای کودکان، مکمل های رژیمی و تغذیه ای برای انسان و حیوانات، انواع گچ برای مصارف پزشکی، لوازم زخم بندی (پانسمان)،  مواد مخصوص پرکردن دندان، موم دندان سازی، ضدعفونی کننده ها، ترکیبات برای نابود سازی حشرات موذی، قارچ کش ها، علف کش ها

طبقه هشتم

ابزار آلات و وسایل دستی (با کارکرد دستی)، کارد و قاشق و چنگال، اسلحه کمری، تیغ ها و ….

طبقه نهم

تجهیزات علمی، مسافت یابی، مساحی، الکتریکی، عکاسی، سینمائی، بصری، وزن کردن، اندازه گیری، علامت دادن، بازرسی وچک کردن، نجات ازمرگ، وابزارهای کمک آموزشی، ابزارهای ضبط صوت، انتقال وتکثیرمرتبط، باصداوتصویر، حافظه های مغناطیسی، دیسکهای ضبط، ماشین های فروش خودکار، ماشینهای فروش و….

طبقه دهم

دستگاه‌ها و وسایل جراحی، پزشکی، دندان سازی و دامپزشکی، دست و پای مصنوعی، چشم و دندان مصنوعی، اقلام ارتوپدی، مواد مخصوص بخیه زنی

طبقه یازدهم

دستگاه‌های مخصوص روشنائی، گرمایشی، مولد بخار، آشپزی (طبخ)، تبرید(سردکننده)، خشک کن، تهویه، تأمین و ذخیره آب و اهداف و مصارف بهداشتی

طبقه شانزدهم

کاغذ، مقوا و کالاهای ساخته شده از آنها که در طبقه های دیگر ذکر نشده اند، کار چاپ شده، لوازم صحافی، عکس، لوازم التحریر، چسب ها برای مصارف تحریری یا خانگی، لوازم نقاشی، قلم موهای نقاشی، ماشین های تحریر، ملزومات دفتری (به استثناء مبلمان)، لوازم آموزشی و تدریسی (به استثناء دستگاه ها)، لوازم پلاستیکی برای بسته بندی (که در سایر طبقات ذکر نشده باشند)، حروف چاپ، کلیشه های چاپ

طبقه هجدهم

چرم و چرم مصنوعی و کالاهای ساخته شده از این مواد که در طبقات ذکر نشده اند، پوست حیوانات، چمدان ها و کیف و کیسه های مسافرتی، چترها، چترهای آفتابگیر و عصاهای مخصوص راه رفتن، شلاق ها، زین و یراق و زین برگ و سراجی

طبقه بیستم

مبلمان، آئینه ها و قاب های عکس،کالاهای ساخته شده (که در طبقات دیگر ذکر نشده اند) از چوب، چوب پنبه، نی، بامبو، حصیر، شاخ، استخوان، عاج، استخوان آرواره نهنگ، صدف، کهربا، پوسته داخلی مروارید ساز، صدف مروارید، پیپ ها و چپق‌های کف دریائی و جایگزین های این مواد یا ساخته شده از پلاستیک

طبقه بیست و یکم

 ظروف خانگی یا وسایل آشپزخانه و ظروف، شانه و اسفنج ها، برس ها (غیر از قلم موها)، مواد مخصوص ساخت برس، وسایل برای نظافت و تمیزکاری، سیم ظرفشوئی، شیشه هائی که بر روی آنها کار نشده یا نیمه ساخته اند (به استثناء شیشه های مورد استفاده در ساختمان)، شیشه آلات، اشیاء ساخته شده از چینی و سفال که در طبقات دیگر ذکر نشده اند.

طبقه – 44 و 35 و 39- تبلیغات، مدیریت کسب و کار، مدیریت بازرگانی و تجاری، عملیات دفتری واداری و همچنین  حمل و نقل، بسته بندی و انبار سازی کالاها، ترتیبات مسافرت و  خدمات پزشکی، خدمات دامپزشکی، مراقبت بهداشتی و زیبائی برای انسان ها و حیوانات، خدمات کشاورزی، باغبانی و جنگل داری.

مراحل ثبت یک برند لوازم ارایشی برای سالن های زیبایی

 •  اولین اقدام جهت ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی استعلام برند مورد نظر است، چرا که اگر عین و یا حتی شبیه برندی را که تصمیم به ثبت آن را دارید، قبلاً در همان طبقه مورد نظر شما ثبت شده باشد، امکان ثبت این برند را نخواهید داشت. برای اطلاع دقیق از این موضوع توصیه می نماییم حتما با کارشناسان خبره و با تجربه ما مشاوره داشته باشید.
 •  پس از استعلام برند مورد نظر و احراز قابل ثبت بودن آن، اقدام بعدی تهیه مدارک مورد نیاز است که در ادامه همین نوشته، بصورت کامل مدارک مورد نیاز برای ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی را شرح داده ایم.
 •  اقدام بعدی ثبت اظهارنامه برند مورد نظر است که برای این منظور می توانید از تجربه و تخصص کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی مشهور بهره مند شوید و همچنین می توانید از طریق همین سامانه که در حال حاضر در آن حضور دارید از طریق لینک ثبت آنلاین برند، خودتان به راحتی و با راهنمایی که در مراحل ثبت اظهارنامه علامت وجود دارد، بصوت کاملا آنلاین و غیر حضوری برند مورد نیاز خود را ثبت نمایید.
 •  پس از تکمیل و ارسال اینترنتی اظهارنامه ثبت برند مورد نظر شما، پرونده در نوبت بررسی کارشناسان (۳ کارشناس) و در نهایت رئیس اداره ثبت علائم تجاری قرار می گیرد و چنانچه ثبت برند مورد نظر شما از نظر همگی این افراد بلامانع تشخیص داده شود، این موضوع در سامانه به اطلاع شما خواهد رسید که پس از این باید با مراجعه حضوری به اداره مالکیت معنوی و تشکیل پرونده فیزیکی برند مورد نظرتان، اقدام به پرداخت هزینه ۲ نوبت روزنامه رسمی ثبت علامت (مرحله دوم پرداخت هزینه روزنامه رسمی ۳۰ روز پس از انتشار روزنامه رسمی مرحله اول است) و همچنین پرداخت هزینه حق الثبت علامت تجاری اقدام نمایید و مرحله پایانی ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی مراجعه حضوری مجدد به اداره مالکیت معنوی و دریافت سند علامت مورد نظر است…..

یادتان باشد

اگر محصول و یا فرمول منطقی و اثربخشی دارید ما بهترین مجموعه را برای تولید و ثبت و…..

در اختیار داریم با حفظ محرمانگی و کیفیت و در محیطی استاندارد و بهداشتی و پیشرفته برایتان تولید می کنیم بسته بندی می کنیم و تمام مراحل ثبت برند را انجام می دهیم با ما همراه شوید.

 

مدارک لازم برای ثبت برند لوازم آرایشی بهداشتی

 شخص حقیقی:

 • ۱- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شخص متقاضی
 • ۲- کپی برابر اصل کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند
 • ۳- کپی برابر اصل مجوز فعالیت (پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • ۴- ۱۰ نمونه از برند در ابعاد ۶ در ۶ سانتی متر

شخص حقوقی:

 • ۱- کپی روزنامه رسمی تاسیس شرکت
 • ۲- کپی آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت (در صورت وجود)
 • ۳- کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کسانی که در شرکت حق امضاء دارند
 • ۴- کپی برابر اصل مجوز فعالیت (پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • ۵- کپی برابر اصل کارت بازرگانی در صورت لاتین بودن برند
 • ۶- ۱۰ نمونه از برند در ابعاد ۶ در ۶ سانتی متر

نکته بسیار مهم :

همانطور که از این نوشته مشخص است، ثبت برند لوازم آرایشی و بهداشتی هم برای اشخاص حقیقی و هم برای اشخاص حقوقی امکانپذیر است و همچنین این امکان وجوددارد که مالکیت یک برند متعلق به دو یا چند …. شخص حقیقی و حقوقی باشد.

مازیار میر

Views: 6

برچسب‌ها: