دوره تربیت جوان و نوجوان فوق العاده

مجله مذاکره و زبان بدن

در ادامه این مطلب شما به فرازهایی از دوره تربیت جوان و نوجوان فوق العاده خواهیم پرداخت و در ادامه سرفصلهای دوره را  نیز معرفی خواهیم نمود اما چرا این دوره شکل گرفت.

بعنوان یک مدرس و مشاور کسب و کار شاهد ورود جوانان جویای کاری هستم که با داشتن دانشنامه لیسانس و  فوق لیسانس و یا دکترای تخصصی فاقد اولین الزامات کسب و کار هستند و در استخدام و یا کارافرینی هم بهیچ وجه موفق نبوده و نیستند. اما چرا ؟

در دوره خلبانی و سفر به کشورهای مختلف دنیا متوجه شدم نقاط ضعف سیستم اموزشی کشور و مخصوصا این مهم که دنیای آموزش در جهان متمدن عوض شده اما ما هنوز در آموزش هیچ تغیری ایجاد نکرده ایم و… آری همه و همه مرا بسمت و سوی این مهم سوق داد که با بهره گرفتن از اساتید فن و طی حدود شش سال به این دوره اموزشی دست پیدا کنیم و در ادامه فرازهای از این دوره آموزشی را با هم مرور کنیم.

برخی افراد بدون در نظر گرفتن خیلی از موارد میگویند به فرزندان پول بدهید؟

که البته این اشکال بسیار بزرگی است آنهم از سن ۴ سالگی و پول دادن را به بچه یاد بدهید ….

عجب پس استاد با این اوصاف از روز اول بچه را با بذل و بخشش اشنا کنیم و از فرزند بی گناه یک مصرف کننده و خراج بسازیم و هزاران دلایل دیگر که به برخی از اساتید باید گوشزد کرد و یا شاید هم باید گوش مالی داد که همانگونه که مشاوره ازدواج یعنی طلاق غلط هوش و فهم مالی به خرج کردن و یاد دادن خرج کردن نیست اتفاقا خرج نکردن و پول درآوردن و به دست آوردن پول است و زحمت برای پول و مقدس شمردن پول بعنوان یک برکت و رزق و روزی از طرف خداوند تبارک و تعالی برای اولین بار با توجه به اینکه دو فرزند دارم و در این مورد من و همسرم پیرامون این مسئله تحقیقات و ازمون و خطای زیادی انجام دادیم و از ابتدای سال جاری بر اساس تمام نتایج دانشگاه های برتر جهان پیرامون کسب و کار و کارافرینی و هوش مالی و مخصوصا مباحث پیشرفته کارافرینی و مدیریتی به سه مقطع ۴ و ۵و ۶ ابتدایی شروع به آموزش متمرکز کودکان دوره ابتدایی نموده ایم که با موفقیت چشمگیری در پیشرفت کودکان همراه بود.


رازهای آموزش کارافرینی به کودکان قسمت دوم


نکات مهم در این متد آموزشی عبارت است از:

۱- آموزش کودکان و نوجوانان

۲- آموزش مدیران و اساتید و معلمان

۳- اموزش اولیاء

در این دوره آموزشی که نام آنرا تربیت کودک و نوجوان نابغه نام گذاشته ایم پایه آموزش بازی محور است و در حین بازی به کودک مفهیم را انتقال می دهیم . نکته بسیار مهم دیگر آموزش به ۳ سطح کلی آموزش و مثلث سه وجهی آموزش است که تا کنون در کشور بیسابقه بوده است و در پایان رابطه تنگاتنگ مدیران و اساتید و دانش آموزان است که در این طرح انسجام بیشتری پیدا می نماید. ما در این طرح سعی مینماییم که مفهوم تمام مطالب را به کودک و نوجوان به صورت صحیح اموزش دهیم تا در آینده مفاهیم در وجود او بهتر و بیشتر نهادینه شود.

فرازهایی از درسهای این دوره آموزشی منطبق بر یک بازی طولانی برای اینکه اگر پول زیادی به دستمون رسید  باهاش چیکار میخواییم بکنیم که اگه یه روزی این اتفاق افتاد پول را الکی هدر ندهیم که نفهمیم باآن ه کنیم توصیه هایی برای والدین در هر ماه جلسه ایی که داریم کاملا هدفمند باشد و والدین درسهایی که به کودکش داده شده را یاد بگیره و بفهمه

ایجاد صمیمیت مضاعف برای والدین و کودک و نوجوان درگیر این طرح با همراهی اولیائ مدارس از نکات مهم این طرح است که با ابزار های حرفه ای فراهم می گردد. و حتی در این طرح ما به پدربزرگ و مادربزرگ ها هم نیم نگاهی داشته ایم انان تنها کسانی هستند که صمیمیت عاطفی رو به کودک کاملا منتقل میکنند.کاری که توسط دیگران امری محال به نظر می رسد.

نکته آخر این است که تمام افسوس های امروز را در سن ۴۵ سالگی برای کودک و نوجوان برای دانستن آنچه که باید بداند و نمی داند و ندانسته و به او آموزش نداده اند را در طول یکسال آموزشی به او و معلم و خانواده و اولیاء مدرسه آموزش می دهیم. در اینجا جا دارد از سرکار خانم مریم زارع همسر عزیز و فداکارم با بیش از ۲۵ سال کار اموزش  و پرورش در سه مقطع آموزشی و همچنین دکتر علیجانی و دکتر ستار بهرامی و دکتر بیژن نوذری استاد بزرگ روانشناسی کشور که  بزرگوارانه دو سال برای تببین و طراحی این طرح بزرگ و ملی و فراملی به ما کمک نمودند صمیمانه قدردانی و تشکر نمایم.

پروفسور  جان  یوئیل  (  John Yuille)   از دانشگاه بریتیش کلمبیا  در ونکوور  بیان میگوید: بهترین  راه به خاطر سپردن  هر چیز، آن است که اطلاعات مزبور را فورا به یاد بیاوریم .با جمع آوری اطلاعات  و  بازیابی سریع،راه هایی با بازدهی بیشتر درمغز پدید می آید.اگر می خواهید کودک خود را در این مسیر قرار دهید لطفا با مامکاتبه فرمائید ما اولین مجموعه حرفه ای و تخصصی در زمینه آموزش کودک و نوجوان نابغه کارآفرینی هستیم .سرفصلهای این دوره اموزشی برای کسب نتیجه بسیار بسیار فوق العاده

طول دوره یک سال تحصیلی

تکنیکها بصورت هفته ای یک روز در یک یا دو ساعت پیاده سازی خواهد شد

مدرسین این دوره اموزشی از بهترین مدرس و یا مدرسین استفاده شده است

این الگو مطابق مدارس برتر کره چین و مالزی و همچنین برترین مدارس امریکا و اروپا الگو برداری شده است

تمامی آموزش ها در راستای دروس روتین آموزش و پرورش بوده و مخصوصا مستند و مستدل بر منبع آموزش و پرورش است

اموزش کاملا بازی محور و بصورت سیستمی چند بعدی و چند وجهی است

این سیستم آموزشی مستند بر امتحانات قوی و سلسله واری است که بصورت مستند به اطلاع اولیاء مدرسه و خانواده ها قرار می گیرد کمترین سن از چهارم دبستان تا پایان دبیرستان خواهد بود

بیش از ۱۰۰ نفر دانش آموزی که مورد ارزیابی قرار گرفته اند همه تا ۹۸% رضایت از سیستم آموزشی جدید ما داشته اند .

در این روش اموزشی در هر جلسه از تک تک دانش آموزان امتحان بعمل می اید و ملاک ارزیابی سیستم سنتی نمی باشد

در پایان قدرت دانش آموز بصورت ملموسی افزایش یافته و قابل رصد شدن می باشد .

سرفصلهای این سیستم جدید اموزشی دکتر میر به شرح زیر است:

۱- آموزش جامع و هوشمندانه خوب نوشتن و خوب گفتن و خوب شنید ن

۲- آموزش تفکر چند بعدی از لایه های ساده تا پیشرفته

۳- آموزش سیستمی ارتباطات کلامی و غیر کلامی

۴- ارائه رساله پایان نامه همراه با تکنیکهای پیشرفته برای ساخت یک خاطره فوق العاده و متفاوت

۵- بوجود آوردن یک وحدت رویه برای تبلیغ دانش آموز و مدارس زیر پوشش طرح برای ارتقاء سطح کیفی و کمی

۶- شخصیت شناسی دانش آموزان و ارائه برنامه تخصصی بر اساس شخصیت فردی و ارائه دستورالعمل به والدین

۷- یک مشاوره فردی با معلم و والدین و دانش آموز و آشنایی  وتدریس تکنیکهای پیشرفته:  ta / tm/ triz/ scamper / an/…

۸- این سیستم آموزشی سه سطح کودک و والدین و معلمین را هدف قرار می دهد

انشاالله این سیستم آموزشی قدرت و توانایی مدارس برتر و دانش آموزان آنها را بصورت ملموسی بالا برده باعث رشد و شکوفایی و خلاقیت دانش آم.وزان بصورت کاملا متفاوت شود و نکته مهم تضمین تمامی موارد فوق است. باتشکر فراوان

در صورت نیاز برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس فرمائید .

 • آدرس :

  تهران، ولی عصر، بالاتر از چهارراه زرتشت، ک. نوربخش، پ. 12، ط. چهارم

 • تلفن :
  021-88939730
 • وب سایت :
  www.alaviiran.com
 • ایمیل :
 • دوره تربیت جوان و نوجوان فوق العاده

Views: 4

دسته‌ها: کسب و کار
برچسب‌ها: