دوره DBA چیست

دوره DBA چیست
فروردین ۲۲, ۱۴۰۳
19 بازدید

دوره DBA چیست؟ مازیار میر دوره DBA  یا (Doctor of Business Administration ) برای افرادی تهیه و تدوین شده است که : اول خواستار پیشرفت و ترقی در شغل خود به صورت حرفه‌ای و از طریق کسب دانش و بینش عمیق در مورد حوزه کاری خود هستند. دوم به دنبال تکنیکها و مطالب تجربی عملیاتی و […]

دوره DBA چیست؟

مازیار میر

دوره DBA  یا (Doctor of Business Administration ) برای افرادی تهیه و تدوین شده است که :

اول خواستار پیشرفت و ترقی در شغل خود به صورت حرفه‌ای و از طریق کسب دانش و بینش عمیق در مورد حوزه کاری خود هستند.

دوم به دنبال تکنیکها و مطالب تجربی عملیاتی و مهم  آکادمیک و حتی بالاتر از سطح آکادمیک هستند

در این رابطه، این دوره به صورتی طراحی و تدوین شده که توانایی درگیر شدن در یک پروسه پژوهشی طولانی مدت و حرفه‌ای را بدون وقفه و لطمه به شغل به دانش پذیر بدهد.

دوره های  DBA فرصت و توانایی مطالعه و تحقیق عمیق بر روی یک مسئله تجاری و یا سازمانی و سپس پیاده‌سازی نتایج به دست آمده در عمل را برای دانش پذیر فراهم می‌آورد. شرکت در دوره‌های DBA از مدیران افرادی متخصص و کارآمد خواهد ساخت که با تکیه بر تجربه‌ی کاری خویش و دانش و راهکارهای کسب‌شده در این دوره قادر خواهند بود فعالیت حرفه‌ای خود را به مراحل بالاتر ارتقا دهند.

با به‌کارگیری معیارهای دقیق علمی و آموزشی، دانش پذیران دوره‌های DBA مدرسه بازرگانی تهران از بین متقاضیانی انتخاب می‌شوند که دارای اهداف حرفه‌ای مرتبط و انگیزه و پشتوانه تجربی کافی هستند. بنابراین در دوره‌های DBA ، شما در کنار تیمی متخصص شامل مدیران ارشد و حرفه‌ای در مقاطع مختلف مشغول به فعالیت مطالعاتی خواهید شد.

دوره DBA معمولاً با PhD در مدیریت اشتباه گرفته می‌شود. هرچند این دو شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند ولی تفاوت‌هایی نیز بین این‌ها وجود دارد که آن‌ها را از یکدیگر مجزا می‌کند. از جمله این تفاوت‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

۱-دوره DBA کاربردی است  اما در PhD نظریه محور  بودن اولویت اصلی است و نه کاربردی محور

هدف دوره DBA پرورش مدیر ی توانمند آشنا به علوم کاربردی روز جهان است و هدف دوره‌های PhD پرورش استاد. برای به پایان رساندن دوره DBA مدت زمان کمتری لازم است و در نهایت اینکه در دوره DBA کار مدیریتی همزمان با تحصیل تشویق می‌شود ولی در PhD انتظار این است که دانشجو به صورت تمام وقت به مطالعه و تحقیق بپردازد و فراقتی برای کار به او داده نخواهد شد. یک توصیه دوستانه یکی از بهترن آموزشگاه های علمی و عملی در سطح کشور مدرسه کسب و کار تهران

Tehran Business Schoolاست. اگر تمایل به ادامه تحصیل دارید می توانید با این موسسه برتر آموزشی کشور با سابقه طولانی تماس و یا مشورت نموده و در دوره های کوتاه مدت آن نیز شرکت فرمائید.

مطالعات بیشتر:

نمونه سوالات مذاکره دانشجویان DBA دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

 

 مازیار میر مشاور تحلیلگر

Views: 8

برچسب‌ها:, , , ,