روزپدر

سپتامبر 3, 2023
2 بازدید

روز پدر زبان بدن روز پدر هرچند روز ۱۰ فروردین سال ۱۳۸۶ و همزمان با تولد پدر عزیز و بزرگوارم برای همیشه سایه خوب و مقدس پدر را از دست دادم اما تصمیم گرفتم هرسال بیاد بود پدر مطلبی تهیه کنم با عنوان زبان بدن روز پدر باید ها و نبایدهای مقابل و پیرامون پدران […]

روز پدر

زبان بدن روز پدر

هرچند روز ۱۰ فروردین سال ۱۳۸۶ و همزمان با تولد پدر عزیز و بزرگوارم برای همیشه سایه خوب و مقدس پدر را از دست دادم اما تصمیم گرفتم هرسال بیاد بود پدر مطلبی تهیه کنم با عنوان زبان بدن روز پدر باید ها و نبایدهای مقابل و پیرامون پدران عزیز و مهربانمان شاید فرصتی نباشد شاید این آخرین روز پدر باشد پس بیشتر و بهتر آنها را با زبان بدن با زبان بی زبانی تقدیس کنید چراکه شایسته تقدیس هستند.

بعنوان یک مدرس زبان بدن خواهش میکنم از این پیامکها و پیامهای مختلف در قدردانی از شان و منزلت و زحمات پدرانمان بیشتر و بهتر استفاده کنیم و دل انها را بدست اورده و قدردان قطره ای از زلال محبتهایشان باشیم.

اما آن روز روزی است که برای بزرگداشت پدرها.در ایران روز پدر در ۱۳ رجب زادروز حضرت علی بن ابیطالب (ع) ، اولین امام شیعیان گرامی داشته می‌شود. قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی، روز ۲۴ اسفند زادروز رضا شاه بر پایهٔ گاه شمار ایرانی روز پدر نامیده می‌شد.

اما پس از انقلاب روز پدر روز تولد علی ابن ابی طالب امام اول شیعیان جهان نام گذاری شد و جایگزین تاریخ گذشته گردید. در بسیاری کشورها روز پدر، سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن در نظر گرفته شده‌است. این روز در ادامهٔ روز مادر و قدردانی از مادران است.

زبان بدن برای روز پدر باید چه شکل و شمایلی داشته باشد :

زبان بدن همانگونه که در این سایت بارها و بارها گفته ام زبان رفتاری بدون کلام است و زبان بدن بهترین و حرفه ای ترین نوع القائ احساسات درون است به عبارت دیگر زبان بدن یا زبان رفتار همان زبان بی زبانی است البته بسیار واضح است اهمیت زبان بدن از سوی بیشتر محققان و دانشمندان مورد بحث و تحقیق قرار گرفته و همگی متفق النظر بوده اند که بیش از ۵۰ درصد پیامهایی که بین انسانها رد و بدل می گردد بوسیله زبان بدن یا تنگفتار تبادل می گردد و این خود موید شدت تاثیر گذاری این روش تبادل اطلاعات است.

روز روز پدر است بهتریین هدیه رفتار مودبانه و همراه با حس تشکر و سپاسگذاری است این در حالی است که ما معمولا یادمان می رود پیامک زدن و یا ایمیل دادن و یا یک تشکر خشک و خالی هرگز جای یک در آغوش گرفتن و یا یک نگاه محبت امیز و تشکری از ته دل را نگرفته و نمیگیرد. خوب حالا که این مهم را می دانیم برویم به سراغ رفتارهای ما در روز پدر و مدلهای رفتاری که می تواند بسیار ارزشمند و تاثیر گذار باشد.

چشمها و سر

خارجی تین عضو مغز و یا به عبارت دیگر بهترین عضوی که می تواند احساسات شما را با پدرتان تبادل کند و بهترین زبان بدن در روز پدر باشد حالت چشمها و مدل نگاه کردن است که بسیار می تواند بشما کمک کند نگاهی سرشار از عاطفه و احساس مثبت و سپاس از یک عمر خدمتی که پدر بما نموده است. شما می توانید با تکان دادن آرام سر و لبخند ملیحی بر لب، مراتب قدردانی و تشکر را به پدر و یا حتی سایر عزیزان خود اعلام نمائید.

لبخند و خنده اگر به موقع باشد برای تغییر فضای محیط  و در بدو روبرو شدن با پدر و عزیزانمان بسیار عالی است، ضمن اینکه نشان می دهید به این ملاقات نیاز داشته اید حرف های پدر را به دقت گوش دهید برخی افراد هستند برای ادم معمولا جای پدر ثانی را پر می کنند با ان افراد که همیشه سخاوتمندانه با شما روبرو شده و یا به کمک شما امده اند لطفا از این زبان بدن مثبت استفاده فرمائید.

نگاه کردن با محبت و ارتباط چشمی با پدر و والدین جزو سنت ما ایرانیان است شما باید در حال صحبت کردن با نگاه های مشتاقانه و با محبت نشان دهنده ی علاقه ی خود به انان باشید، اما مراقب باشید گاهی این ارتباط را قطع کنید، زیرا ممکن است با خیره شدن اشتباه گرفته شود و پدران و مادران عزیز از این رفتار شما آزرده شده یا مثل مرحوم پدر خودم بگوید هان چیه باز پول می خواهی…..

ادامه

سعی کنید این رفتار را جزو ادبیات رفتاری خود قرار دهید مطمئن باشید با این رفتار قند در دل پدرتان اب خواهد شد حالات صورت پدر و مادر خود را کمی و نه با سرعت تقلید فرمائید تا اول علاقمندی خود را نشان داده و دوم عشق و محبت خود را به والدینتان نشان دهید این رفتار برای ابراز محبت به همسر و یا نامزدتان می تواند بسیار بسیار تاثیر گذار باشد. زیاد پلک نزنید و ریتم بیانتان اهسته باشد یک نفس عمیقی کشیده و با صدای آرام و با ارامش سخن بگوئید از کلمات و جملات مثبت و زیبا در بیان احساسات و تشکر و قدردانی روز پدر بسییار استفاده کنید.

حالت بدن

اول سعی کنید روز پدر بیشتر  کمرتان را صاف و شانه ها را کمی به پایین بیاندازید اما در این کار زیاده روی نکنید و زیاد سیخ ایستادن به طرف مقابل اینگونه القا می کند طرف مقابل بسیار مغرور است. برای تاثیر حداکثری روی والدینتان بدتان را کاملا هم راستا با انها قرار داده تا عشق و علاقه خودتان را به انها بیشتر و بهتر ثابت فرمائید.

جلوی پدر و والدین خود سعی کنید الگوی غالب شما اینگونه باشد که اول پاهایتان را خیلی صاف و چسبیده نگه ندارید باید بیشتر راحت بایستید و سعی کند الگوی ایستادن با محبت را چاشنی ایستادن همیشگی خود کنید لطفا پاهایتان را به اندازه ی کمتر از عرض شانه باز فرمائید و سپس از کف دستها و نشان دادن دستها برای بیان احساسات خودبیشتر سود برده و تحت هیچ شرایطی به سمت مخالف خم نشوید تا معلوم شود به دیدار آنها و صحبت کردن با والدین خود مشتاق هستید.

یادتان باشد هرگز برای اینکه ظاهر مغرورانه و تدافعی نداشته باشید دست به سینه نایستید. بلکه با دستها بازی نموده و آنها را رها سازید .

سعی کنید این عادت را چاشنی صحبتهای خود کنید تا بیشتر و بهتر پدرو مادرتان را عاشق خود کنید به هنگام صحبت کردن از دست هایتان استفاده کنید. تحقیقات گسترده در دانشگاه میلواکی نشان داده است که استفاده از دست ها به هنگام صحبت کردن، تفکر را نیز بسیار بهبود می بخشد و کینه و دشمنی و یا سخنان لغو و بیهوده را کاهش می دهد.

چند فوت کوزه گری بسیار بسیار مهم

یکی از بزرگترین افسوس های عمرم این است که چرا روزهای آخری که انگار به من الهام شده بود که پدرم را از دست می دهم او را در آغوش نگرفتم و نبوسیدم چرا و چرا و چرا

لطفا بی بهانه بی دلیل پدر و مادر و همسران خود را در اغوش بگیرید …. یادتان باشد شما هرکه هستید و هرچه هستید فرزند پدر و مادر هستید و بوسه های طولانی دل هر پدر و مادری را اب می کند پس برای بوجود اوردن این حس خوب و رومانتیک وقت را تلف نفرمائید و بوسه های طولانی و مکرر از پدر و مادر را در دستور همیشگی کارهایتان داشته باشید این رفتار خیر و برکت را چاشنی زندگیتان خواهد نمود و هیچی مثل یک بوس یک هویی و طولانی به ادم نمی چسبه مخصوصا وقتی از طرف فرزند باشد.

روز پدر در سایر ملل جهان

آمریکا

در آمریکا روز مرد در سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن جشن گرفته می‌شود. این روز اولین بار در ۱۹ ژوئن ۱۹۱۰ در اسپوکین گرامی داشته شد.

روز پدر به شکل امروزی آن از سوی سونورا اسمارت داد زادهٔ آرکانزاس ایجاد شد. پدر او ویلیام جکسون اسمارت، یکی از کهنه سربازان دوران جنگ داخلی آمریکا بود، او به تنها شش فرزندش را در اسپوکین بزرگ کرده بود.دختر او سونورا، بسیار تحت تاثیر تلاش‌های آنا جارویز برای جا انداختن روز مادر قرار گرفته بود، برای همین او روز ۵ ژوئن زادروز پدرش را به عنوان روز پدر معرفی کرد اما آمادگی لازم برای برگزاری مراسم بزرگداشت را نداشت درنتیجه مراسم به سومین یکشنبهٔ ژوئن منتقل شد.

خیلی زود ویلیام جنینگ برایان به صورت غیر رسمی از این مراسم حمایت کرد. در ۱۹۱۶ خانوادهٔ وودرو ویلسون رئیس جمهور وقت نیز برای او مراسم بزرگداشت پدر را برگزار کردند. در ۱۹۲۴ کالوین کولیج رئیس جمهور آن دوران پیشنهاد کرد که روز پدر به عنوان یک روز ملی شناخته شود.

آلمان

این روز در آلمان(به آلمانی|Vatertag) نسبت به دیگر کشورهای جهان متفاوت است.روز عروج مسیح به آسمان به عنوان روز پدر در نظر گرفته شده‌است (روز سه شنبه، چهل روز پس از عید پاک). این روز، یک تعطیلی رسمی است و در برخی مناطق آلمان به آن «روز مرد» (به آلمانی: Männertag) یا «روز آقایان» (به آلمانی: Herrentag) نیز می‌گویند.

اسپانیا

این روز (به اسپانیایی: El Día del Padre) در روز جشن یوسف مقدس، در ۱۹ مارسگرامی داشته می‌شود. در این روز مقدس، بانک‌ها و بسیاری از مغازه‌ها تعطیل اند.

استرالیا

مردم در استرالیا، در اولین یکشنبهٔ سپتامبر روز مرد را گرامی می‌دارند، این روز تعطیلی عمومی نیست. هر ساله در ۳۲ شهرستان ایالت ویکتوریا برای بزرگداشت پدرها و نشان دادن اهمیت نقشی که آن‌ها در تربیت فرزندان دارند، جشنی برگزار می‌شود و به پدران برگزیده «جایزهٔ پدر سال» داده می‌شود.

ایتالیا

در ایتالیا، مطابق سنت‌های کاتولیک روم، روز مرد در ۱۹ مارس، «روز یوسف مقدس» (به ایتالیایی: Festa di San Giuseppe) گرامی داشته می‌شود. این روز یک تعطیلی عمومی نیست.

پاکستان

در پاکستان روزی به نام پدر وجود ندارد. تنها آن‌هایی که از آمریکایی‌ها تاثیر گرفته‌اند به پیروی از آن‌ها سومین یکشنبهٔ ژوئن را به عنوان این روز گرامی می‌دارند.

ژاپن

در ژاپن در سومین یکشنبهٔ ژوئن روز پدر گرامی داشته می‌شود. این روز تعطیل عمومی نیست.

کانادا

این روز در کانادا در سومین یکشنبهٔ ماه ژوئن گرامی داشته می‌شود، این روز یک تعطیلی عمومی نیست. معمولا افراد در این روز، روز خود را با پدر خانواده سپری می‌کنند، جشن کوچکی می‌گیرند و هدیه می‌دهند.

کره

در کره، روز پدر و مادر در ۸ مه هر سال گرامی داشته می‌شود. این روز تعطیل رسمی نیست.

 مالزی

در مالزی در سومین یکشنبهٔ ژوئن روز پدر گرامی داشته می‌شود. این روز تعطیل عمومی نیست.

اس ام اس تبریک روز پدر و مرد

تبریک روز مرد

شماره اول

زیباترین واژه بر لبان آدمی واژه “پدر” است

زیباترین خطاب “پدر جان” است

“پدر” واژه ایست سرشار از امید و عشق

واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید

پدر عزیزم روزت مبارک….

شماره دوم

عزیزم از صمیم قلب دوستت دارم و امیدوارم بتوانم جوبگوی محبت های بی پایان تو باشم ، و سال های سال در کنار هم زندگی زیباتر از قبل داشته باشیم

همراه همیشگی تو . . .

شماره سوم

روز تولد حضرت علی تنها روز پدر نیست …

روز بزرگداشت مقام مردانگی و انسانیته …

و اون گنجی یه که هر کسی نمی تونه دارای اون باشه …

روز موجودی با محبت به نام پدر ..

پدر عزیزم روزت مبارک

شماره چهارم

علی پا به این دنیا گذاشت و قلب عاشقان را محسور کرد و همگان را با انسانی آشنا کرد که پدر تمامی آفریدگان پروردگارش لقب گرفت روزت مبارک . . .

شماره پنجم

روز میلاد، مقدس ترین، نجیبترین، باتقواترین، مهربانترین، باگذشت ترین، نورانی ترین، وفادارترین، شیرمرد عالم هستی، به تک تک مردان که شباهتی به آن نور الهی ندارند چه ارتباطی داره که هدیه هم میخوان !؟

شماره ششم

پدر جان ، نگاه مهربان و صدای دلنشینت همیشه مرحم دل من در این غربت است، بدان که برای من بهترینی . روزت مبارک باد.

شماره هفتم

در آسمان آبی دلم، جایی برای ابرها نیست

پدرم! دعایم کن که با دعایت ، دلم خانه دردها نیست

عزیزترین عزیزانم ، روزت مبارک

شماره هشتم

وقتی محبتت را با همه وجودت به من تقدیم کردی و مرا شرمنده الطاف کریمانه ات کردی و دل قشنگت را مالامال از عشق به من کردی بار دلدادگی را سخت بر دلم نهادی و امانت عشق را در وجودم نهادی و عهد کردم که تکیه گاهت در همه لحظاتت باشم. روز ولادت حضرت علی را به شما همسر عزیز و مهربانم تبریک میگویم.

شماره نهم

همسر بی همتای من ، با یک دنیا عشق روز مرد را به تومهربانترین و تنها تکیه گاهم تبریک میگویم و آزروی بهترین ها را برایت دارم.

دوست دار تو ……

همسر عزیزم بابت تمام خوبی هایت سپاسگذارم و روز مرد را به تو که در خاطرم بهترین مرد عالمی تبریک میگویم

با عشق همسرت

شماره دهم

توی این روز عزیز ، توی این لحظه های قشنگ زیباترین کلمه ای که میشه گفت یک ” دوستت دارم “ به همراه یک آسمان عشق و تمنا تقدیم به تو همسر عزیزم  ، روزت مبارک

شماره یازدهم

روز مرد رو به مرد راستینی که مقام زیبای مردانگی رو درک کرده تبریک میگم

روزت مبارک

شماره دوازدهم

به دنبال قشنگ ترین واژه ها و کلمات میگردم اما هیچ کلمه و واژه ای نمیتواند عظمت حضور تو را در زندگی من وصف کند؛ فقط میگویم ” دوستت دارم همسر عزیزم ” روزت مبارک

شماره سیزدهم

همسرم عزیزم ، روز مرد فرصتی برای ابراز عشق من به توست و من با همه توانم صمیمانه تو را میبوسم و دوستت میدارم.

همسر عزیزم روزت مبارک

شماره چهاردهم

همسرم روزت را تبریک گفته و هزاران هزار شاخه ی رز صورتی را به همراه تمام عشق که موجودیم است تقدیمت می کنم قربونت برم بدون که همیشه دوست داشتم ،دارم و خواهم داشت . . .

تبریک روز پدر

ای تکیه گاه محکم من، ای پدر جان ، ای ابر بارنده ی مهر و لطف و احسان
ای نام زیبایت همیشه اعتبارم، خدمت به تو در همه حال، هست افتخارم . . .

پدرم روزت مبارک

 

تبریک به کسی که نمی دانم از بزرگی اش بگویم یا مردانگی، سخاوت، سکوت، مهربانی
و… بسیار سخت است … روزت مبارک . . .

 

پدر عزیزم
از تو آموختم چگونه سبکبال زندگی کنم تا هجرتم نیز سبکبال باشد
این بالهای پرواز قناعت و امید و عشق را تو به من بخشیدی

 

آفتاب مهربانی ،سایه ی تو بر سر من ،ای که در پای تو پیچید ،ساقه ی نیلوفر من. پدرم تو آفتاب زندگی ام هستی . آفتابی که امیدوارم هیچگاه غروب نکند.

 

سرم را نه ظلم می تواند خم کند ،
نه مرگ ،
نه ترس ،
سرم فقط برای بوسیدن دست های تو خم می شود پدرم ؛

 

اگر بدانی
چه کسی،کشتی زندگی را
از میان موج های سهمگین روزگار
به ساحل آرام رویاهایت
رسانده است؟
“پدرت” را می پرستی . . .
روزت مبارک

 

به یمن لطف تو بختم بلند خواهد شد
سرم به خاک رهت ارجمند خواهد شد
لبی که زمزمه درد می کند شب و روز
به یمن روی تو پر نوشخند خواهد شد
روزت مبارک

 

چون سایه ی رب بر سر ما سایه پدر بود
برسایه ی رب در صحف همسایه پدر بود
ایزد چو بفرمود که او رب صغیر است
در دفتر عشق آیه و سرمایه پدر بود
پدرم روزت مبارک

 

پدر ای وجودم از تو / قدرت و توان گرفته
ای که از دم نفسهات / هستی من جان گرفته
روزت مبارک

 

مازیارمیر مدرس بین المللی مذاکره و زبان بدن

Visits: 6

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,