سیاستمداران وزبان بدن قسمت ششم

سیاستمداران وزبان بدن قسمت ششم
فروردین ۲۱, ۱۴۰۳
21 بازدید

سیاستمداران  سیاستمداران  و زبان بدن قسمت ششم این مقاله به سیاستمداران  و زبان بدن می باشد:   در این سلسه مقالات به سیاستمداران و زبان بدن آنها سعی نمودیم با واقعیت زبان بدن و لایه های پنهان زبان بدن و اما و اگرهای آن بیشتر بپردازیم . یادتان باشد هیچ چیز و هیچ کس آنگونه […]

سیاستمداران

 سیاستمداران  و زبان بدن قسمت ششم

این مقاله به سیاستمداران  و زبان بدن می باشد:

 

در این سلسه مقالات به سیاستمداران و زبان بدن آنها سعی نمودیم با واقعیت زبان بدن و لایه های پنهان زبان بدن و اما و اگرهای آن بیشتر بپردازیم .

یادتان باشد هیچ چیز و هیچ کس آنگونه که بنظر می رسد نیست مخصوصا  که شاید لایه پنهان این مباحث مسئله دیگری باشد و این در حالی است که هرگز با یک نگاه و یک تصویر مگر شما خدا باشید که بتوانید اول و آخر یک داستان و فردی را بیان کنید .


لطفا فیلم مرد مذاکره وزبان بدن در آپارات https://www.aparat.com/v/z1nXq مشاهده فرمایید.


 

واقعا این چه محملی است برخی استاد نماها با دیدن یک عکس و یک رفتار شروع به تحلیل می کنند آنقدر هم با آب و تاب و …. اگر بتوان اینگونه انسان اشرف مخلوقات را تحلیل نمود

آری هانس فیشر رییس جمهور اتریش در این تصویر نه تنها زاویه بدنش به سوی حسن روحانی بوده بلکه دستان خود را هم گشوده است. اما آیا در تمام طول این مذاکره چنین رخدادی ادامه داشت آیا جناب دکتر روحانی اینگونه نشسته بود و جابجا نشدند و یا نخندیدند هرچند با بسیاری از مطالب برخی دوستان مخالفم اما بارها و بارها به عزیزانی که به کل زبان بدن را ان هم از نوع زرد آن مردود می دانند باور دارم آنهم با این تحلیل های آبکی و بی پایه و اساس .

درست است که رئیس جمهور محبوب کشورمان درحالی که با دقت به همتایش نگاه می‌کند، متفکر است اما هرگز از یک سیاسی متفکر توقع نداشته باشید در اولین دیدار با خنده های قه قه وار و بدون در نظر گرفتن تقدم و تاخر و همچنین بدون رعایت دیپلماسی بین المللی وارد بحث و گفتگو شود.

درست است که دست‌ها را دکتر روحانی عزیز روی هم گذاشته و هیچ علامت ارتباط غیر کلامی از او دیده نمی‌شود اما اایا نباید به نکات حرفه ای دیگری که در همین عکس مستتر است نیاندیشیم اری دکتر حسن روحانی در این تصویر  فردی دقیق است که متفکرانه به روی علاقه مندی به موضوع تکیه دارد و این در حالی است که درحال بررسی سخنان طرف مقابل است و شاید هم دارد زبان بدن فیشر و صحت و سقم سخنان را بررسی می کند چرا فیشر انقدر باز و دوستانه صحبت می کند چرا انقدر علاقه مند به امتیاز گیری است و صدها چرای دیگر چرای مقدس ؟


لطفا فیلم تکنیک های انتخاباتی در آپارات https://www.aparat.com/v/aNcSxمشاهده فرمایید.


 

متاسفانه ما بدون در نظر گرفتن حواشی جلسات با در نظر گرفتن فواصل مناسب در مکان مناسب و اهمیت جلسات مطالبی را می نویسم و تدریس می کنیم که با روح فن مذاکره که طی دودهه استاد نویسنده  این مقاله یعنی پروفسور مسعود حیدری به  ما آموخت منافات بسیار زیادی دارد.

اری معمولا فاصله مناسب دو طرف یک مذاکره برای دست دادن در روابط صمیمی و نزدیک حداقل باید با توجه به قد دو طرف از ۵۰ سانتیمتر به بالا باشد که قابل افزایش و و کاهش است نسبت به قد دو طرف مذاکره و هرگز در این خصوص نمی توان قاعده کلی مطرح کرد چون المانهای دیگری دست اندکار است برای روابط  عادی تا دوبرابر اندازه های قبل می باشد. در آداب تشریفات مذاکره همیشه باید به این نکته توجه خاص داشته باشیم که فردی که دستش را دراز کرده و سـپـس دسـتـانـش را بـه طـریقی کمی به سمتی پایین حرکت می دهدبه صورتی که دستش بالا و کف دستش پایین قرار گیرد یا بر اساس عادت است و یا  سـعی در  برتری جویی و القاء غرور خود به مخاطب خواهد بود. البته این نوع دست دادن شنیده یا دیده شده است که در مناسبات سیـاسی و دیپلماتیک استفاده شده است.

متاسفانه برخی افراد عادت به دست دادن با هر دو دست دارند که این هم نوعی نگاه غیر حرفه ای است ، هرگاه از دست چپ برای در برگرفتن و پوشاندن دست‌ها و فشردن آنها استفاده شد حس بدی به طرف مقابل القاء می شود برخی از فروشندگان نا آگاهانه یا تحت آموزش جوان و بی تجربه این تکنیک غلط را بکار می برند که حس تقلب و کلاهبرداری و یا فریب به طرف مقابل دست می دهد و در مقابل این حس باید بدانیم سیاسیون و رجل سیاسی متبحر از این تکنیک به همراه لمس بازوی دست مخالف سعی در دوستی و جلب اعتماد کند البته برخی از مذهبیون هم در مساجد و تکایا و محیط های مذهبی از این مدل دست دادن استفاده می کنند برخی افراد هم برای رساندن ارادت خود به استاد پیشکسوت و پیر طریقت از این متد استفاده می کنند لطفا در دست دادن به نکاتی توجه کنید که هیچکس به آن توجه نمی کند اجازه بدهید در مورد تکنیکی خاص برای شما بگویم که ده سال است بر روی آن کار می کنم تکنیک دستهای مثل یک یو اس پی که بتواند اطلاعات قیمتی از طرف مقابل در ااختیار شما قرار دهد.


لطفا فیلم چگونه حرفه ای سخنرانی کنیم (ویژه کاندیداهای انتخاباتی) در آپارات https://www.aparat.com/v/jcn4v مشاهده فرمایید.


 

البته برخی حرکات بدن سیاستمداران در زمان دیدارهای رسمی مانند آنکه نوک پاهـا در جهت مخالـف شماست یا به سمت درب خـروجی، تمـاس چشمـی محدود، تکان دادن سریع سـر به جهـت تائیـــد، لمس کردن و مالیدن پشـت گـردن، نگـاه کردن به سقـف و آسمـان، چرخـیدن به دور و اطــراف و … دارای بار  بسیار منفـی و مخربی است که معمولا از نگاه مطبوعات دور نبوده و نیست و در ادامه روند مذاکره به عدم اطمینان و صحت مطالب مورد مذاکره تعبیر شده و مذاکره را با شکست مواجه خواهد نمود.

شاید برای تاکید مطالب فوق بد نباشد مروری داشته باشیم بر یکی از دیدار های تاریخی دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و کاترین اشتون مسئول روابط بین‌الملل سابق اتحادیه اروپا، که هر دو در حال خنده هستند خنده واقعی و نه سیاستمدارانه که این حرفه ای بودن دکتر ظریف را نشان می دهد

هرچند تمام مطبوعات خارجی مدل دستهای درهم قفل شده دکتر ظریف را سیم خاردار قلمداد نموده اند اما با میمیک مقتدرانه و واقعی و خنده های واقعی که تمام عظلات خنده درگیر آن بودند ثابت کردند که تا چه حد ظاهر می تواند همه چیز را در تحت تاثیر خود قرار دهد . آری دکتر ظریف مردی برای تمام فصول


لطفا فیلم تواضع داشته باشید (ویژه کاندیداهای انتخاباتی) در اپارات https://www.aparat.com/v/Gpyb5 مشاهده فرمایید.


 

 

مازیار میر مشاور عالی انتخاباتی وبرندسازی سیاسی

 

Views: 10

برچسب‌ها:, , , ,