فال

فال
جولای 16, 2023
2 بازدید

فال همه چیز پیرامون فال و فال بینها فال حافظ فال عطسه فال نخود فال تاروت و….  انواع فال چه معنی می دهد و چه ساز و کاری داردپند چقدر قابلیت اعتماد دارد. یش از این نیز مکرر بیان شد که اطلاع یافتن به برخی از اطلاعات و حتی مکنونات افراد کار  خیلی مهمی نیست،کافی […]

فال

همه چیز پیرامون فال و فال بینها

فال حافظ فال عطسه فال نخود فال تاروت و….  انواع فال چه معنی می دهد و چه ساز و کاری داردپند چقدر قابلیت اعتماد دارد.

یش از این نیز مکرر بیان شد که اطلاع یافتن به برخی از اطلاعات و حتی مکنونات افراد کار  خیلی مهمی نیست،کافی است کمی بیشتر و بهتر به پیرامون خود دقت کنید البته مرتاض های هندی و یا فرقه های زاله نیز از این قدرتها دم می زنند که واقعیت ندارد اهالی عرفان حلقه نیز چنین ادعایی دارند و یا….

این حدّ پایین از دسترسی به اطلاعات افراد، نوعی علم و صنعت است که از راه‌های مختلف و نیز با وسایل مختلف به دست می‌آید – کمی مطالعه و سپس ورزش و تمرین کافیست و از محدوده‌ی فیزیک و مادیت خارج نمی‌شود. یکی فال قهوه می‌بیند، یکی فال ورق می‌گیرد، آن یکی رمل و اسطرلاب می‌اندازد و … . برخی درست می‌گویند و برخی غلط و برخی گاه درست و گاه غلط. و عوام نیز با شنیدن چند اطلاعات درست، همه ادعاهای آنها را از غلط و درست یکجا می‌پذیرد که هیچ، آن شخص رمال در نظرش بزرگ می‌آید و در نهایت به دام می‌افتد.

اما «تقوا» بهترین و سالم‌ترین راهی است که چشم انسان متقی را باز می‌کند و حتی او را از مکنونات عالم غیب باخبر می‌سازد. نه فقط غیب و مکنونات ساده افراد، بلکه غیب و مکنونات الهی. تا آنجا که مؤمن به یقین می‌داند که آسمان‌ها آباد است، ملائکی وجود دارند، محشر و سپس بهشت و جهنمی در پیش است …، ولی اهل شیطنت‌ها از آن غافلند.نکاتی پیرامون چرایی های فال و فال بینی را به نقل از وبگردیهای شبانه برایتان نقل می کنم

فال

● ترس از اتفاقات

همیشه پشت رفتار فرد باور هایی وجود دارد که باعث به وجود آمدن رفتار خاص می شود. آدم ها می خواهند درباره آینده اطلاعات به دست آوردند تا بتوانند رفتارهای خودشان و اتفاقات را پیش بینی کنند و به همین دلیل است که سراغ کتاب های طالع بینی، فال و… می روند. اگر بتوانید باورهای پشت رفتار را بشناسید و بدانید که آیا آن باور درست است یا نه، می توانید درباره رفتار هم قضاوت کنید. کسی که باورش این است و فکر می کند که می تواند همه چیز آینده را کنترل کند و اتفاقات را طبق میل خود پیش ببرد و از اتفاقات ناگوار می ترسد، به طور طبیعی به سمت تلاش برای پیش بینی کردن آینده می رود.

● در این خطاها غرق نشوید 

در روان شناســی شنــاختی (شناخت درمانی) مبحثی به نام خطاهای شناختی داریم که می گوید؛ در ذهن آدم ها یک خطاهایی وجود دارد و یکی از این خطاها «پیشگویی» است، یعنی آدم ها از قبل و پیش از آن ه اتفاقی برای شان بیفتد بدون هیچ دلیلی چیزهایی را درباره اتفاقات آینده می گویند. نمونه این خطاها همان قضاوت کردن درباره دیگران است. نباید در این خطاها غرق شد، استفاده از راه های چون فال قهوه وطالع بینی و. . . هم می تواند نمونه هایی از این خطاها باشد.

● ریشه ترس ها

یکی از دلایلی که افراد به پیشگو مراجعه می کنند این است که می خواهند تلاش کنند تا زندگی آینده شان را به میل خودشان بسازند چون نگران هستند و از آینده می ترسند، این گونه افراد باید از خود بپرسند،نگران چه هستند تا شاید بتوانند ریشه ترس های خود را پیدا کنند. مسلما وقتی فردی به دنبال فال و پیشگویی و… می رود، معمولا آن آرامش حقیقی را در دنیای درونی خود تجربه نمی کند، چنین افرادی روحی ناآرام دارند و برای تسکین خود سراغ چنین روش هایی می روند اما متاسفانه با این روش ها هم آرام نمی شوند و حتی بیشتر آسیب می بینند اما چون کسانی که آرامش دارند و زندگی را با همه اتفاقات خوب و بدآن قبول کرده اند، آنقدر خود را توانمند می بینند که درصورت وقوع اتفاقات مختلف در زمان مناسب واکنش نشان دهند و سراغ پیشگو، فال و… نمی روند.

● جای خالی معنویت

آدم هایی که تمام امورات شان را با فال و پیشگویی و… می گذرانند در زندگی شان جای چیزی خالی است و می خواهند به طرق مختلف به این احساس خلأ پاسخ دهند. در واقع این آدم ها آن اعتماد لازم را به خود ندارند که بتوانند در موقعیت های مختلف رفتار مناسب داشته باشند تا بتوانند مسائل شان را حل کنند و از پس آن ها بربیایند یا حتی از دیگران کمک بگیرند. آن ها این اعتماد را به خود ندارند و حتی در یک نگاه وسیع تر آن ها توجه نمی کنند که در زندگی اگر تمام تلاش شان را هم بکنند اما در یک جایی دیگر کاری از دست آن ها برنمی آید و باید به قدرت الهی توکل کنند و همه چیز را به او بسپارند. پژوهش های مختلف هم نشان داده اند وقتی معنویت در زندگی آدم ها جریان پیدا کند می تواند آثار مختلف و مثبت داشته باشد.

● تحصیلکرده ها هم فال می گیرند؟

آدم های تحصیلکرده بسیاری وجود دارند که به سراغ روش هایی چون فال و پیشگویی و… می روند اما چرا؟ زمان هایی برای آدم ها فال، پیشگویی و چیزهایی شبیه این، تنها جنبه خنده و تفریح پیدا می کند. من بارها مراجعانی تحصیلکرده و اهل کتاب داشته ام که به عنوان تفریح سراغ کتاب های طالع بینی، فال و. . . می رفتند اما وقتی با همین آدم ها مشاوره می کنم وذره ذره پیش می رویم، می بینم که در جایی حرف های فالگیر و نگرش هایش روی آن فرد و تصمیم گیری هایش تاثیر گذاشته است. این گونه آدم ها فراموش می کنند، خودشان قوه تفکر و اندیشه ای دارند و می توانند با فکر، تحلیل و سنجیدن شرایط تصمیم بگیرند. این که کسی از توانایی درست فکر کردن برخوردار باشد لزوما با تحصیلات بالا به دست نمی آید. نوع نگرش اینگونه آدم ها ایجاب می کند که برای اتفاقات زندگی به دنبال سریع ترین راه حل ها باشند و به جای این که خودشان قدمی بردارند و تصمیم بگیرند به دنبال کسی می گردند که راه درست را به آن ها نشان دهد و در نتیجه به دنبال راه هایی ساده فال و پیشگویی و… می روند.

● کف بینی علمی نیست

اگر قرار بود از طریق کف دست زندگی آدم ها خوانده شود، تمام کتب و نظریه های روان شناسی به این سمت می رفتند و همه دنیا از این معجزه استقبال می کردند اما با خود فکر کنید چرا کف بینی و فال ونظایر آن ها جزو هیچ کدام از رشته های علمی نیست یا هیچ کتاب یا کنفرانس یا سمینار علمی در این زمینه وجود ندارد؟ چون هیچ منبع علمی در این زمینه وجود ندارد. وقتی فردی مبنای زندگی اش را بر یک سری گفته های غیرعلمی می گذارد احتمال این که با موقعیت های خطرناک یا شکست مواجه شود خیلی زیاد است.

● زن و شوهری که با فال ازدواج کردند

زوجی را سراغ داشتم که زمانی که می خواستند برای ازدواج با هم تصمیم بگیرند به جای آن که سراغ روش های علمی بروند، به فالگیر و پیشگو مراجعه کرده بودند تا او به آن ها بگوید که آیا زندگی آن هاخوب خواهد بود یا نه و از آن جا که فالگیر هم به دنبال نفع شخصی خود بود ه است، به آن ها گفته زندگی خوبی خواهند داشت و چند توصیه هم کرده بود اما این زوج بعد از ۲ سال به شدت باهم مشکل پیداکرده بودند و هرچه تلاش می کردند نمی توانستند مسائل شان را حل کنند. اگر این زوج به جای این که قبل از رسیدن به مشکل و در همان زمان ازدواج به جای مراجعه به فالگیر به مشاور و متخصص در این زمینه مراجعه می کردند، تفاوت های شان را بهتر می دیدند و آگاهانه تر برای ازدواج تصمیم می گرفتند.

● خانم ها بیشتر فال می گیرند

آمار دقیقی وجود ندارد که خانم ها بیشتر فال می گیرند یا آقایان ولی اگر بخواهیم به تجربه ها نگاه کنیم خانم ها بیشتر از آقایان به سمت فال گیری و پیشگویی و. . . می روند اما چرا؟ خانم ها ارتباطات بیشتری باهم دارند و بیشتر هم ارتباط کلامی برقرار می کنند از طرف دیگر خیلی تلاش می کنند زندگی خوب و با ثباتی داشته باشند زیرا آرامش زندگی خیلی مهم است اما آقایان ساده تر نگاه می کنند. آن ها به خاطرارتباطات کلامی کمتر و حتی گزینشی تر وارد بسیاری از مسائل نمی شوند و در سطح خاصی ارتباط شان را نگه می دارند ولی نمی توان حکم کلی داد و من بارها بارها آقایانی را دیده ام که به شدت به فال و پیشگویی عقیده داشته اند البته این موضوع به تحصیلات و نوع باور و فرهنگ نیز بستگی دارد.

● فرار از اضطراب

نمی توان گفت همه افراد افسرده اهل فال و پیشگویی هستند ولی خیلی از افراد افسرده و مضطرب به چنین راه حل هایی متوسل می شوند. از آن جا که افسرده ها معمولا با اضطراب و ترس هایی، بیماری شان آغاز می شود وخودشان را در حل مسائل زندگی ناتوان می بینند و در نتیجه برای حل مشکلات شان سراغ فالگیر و پیشگو می روند. زیرا تجربه های ناموفق فراوانی که داشتند این احساس را به آن ها می دهدکه خودشان نمی توانند تصمیم بگیرند و در نتیجه همه چیز را رها می کنند.

● روح و روان تان را به هرکسی نسپارید

هیچ کنترل خاصی روی فالگیرها و افراد مانند آن ها نیست، هیچ نظارتی بر گفته های آن ها وجود ندارد، آن ها هیچ علم تاییدشده ای ندارند و… به همه این دلایل ما نباید مهم ترین بخش وجودی مان یعنی روان مان را در اختیار آن ها قرار دهیم تا هرچه می خواهند بگویند و وارد ذهن و روان ما کنند. همان طور که از جسم مان محافظت می کنیم و اجازه نمی دهیم کسی به آن آسیب بزند، باید از روان مان هم محافظت نیم و اجازه ندهیم هر کسی هر چیزی را وارد آن کند. آیا در مورد جسم خودمان حاضر هستیم به هر پزشکی مراجعه کنیم یا این که تنها به دنبال پزشکان متخصص و با تجربه می گردیم؛ با زندگی و دنیای درون خودمان هم باید به همین روش برخورد کنیم و اجازه ندهیم هرکس وارد آن شود و تصمیم بگیرد. آیا برای دردهای جسمی به فالگیر مراجعه می کنید که بخواهید برای درد های روحی و روانی او مشکل تان راحل کند؟

● وقتی خودمان را قبول نداریم

آدم هایی زندگی خودشان را برپایه فال و فالگیری و امثال آن می گذارند که خودشان، خودشان را باور ندارند، خودشان را نمی توانند تایید کنند و منتظرند دیگران به آن ها تایید بدهند. در درون خود این آدم ها فضای مثبتی وجود ندارد و به همین دلیل به دنبال کسی هستند که این فضا را به آن ها بدهد.

● چقدر فال و فال بینی منجر به اختلاف بین زوج ها می شود

بسیار زیاد دیده ام که این مقوله فال و فالگیری اختلاف هایی را بین زن و شوهر به وجود آورده است، چون متاسفانه یکی از راه هایی است که زوج ها استفاده می کنند. البته این روزها بسیاری از زوج ها متوجه شده اند که راه های دیگری هم برای حل اختلاف وجود دارد. حتی آقایی را می شناسم، برای این که بفهمد همسرش او را دوست دارد یا نه به فالگیر مراجعه کرده بود، درصورتی که به راحتی می توانست باهمسرش صحبت و مشکل را حل کند.

● مشکلات شخصیتی

یکسری از اختلالات روان شناختی هستند که افراد مبتلا به آن به سمت فال گیری و باورهای خاص می روند، برای مثال اختلال پارانوئید(سوءظن) یا توهم و هذیان می تواند به این سمت برود، آن هایی که اضطراب را تجربه می کنند ممکن است به این سمت بروند و… متاسفانه افرادی که غرق در فالگیری هستند خودشان را آنقدر موجه می دانند و راه شان را درست می دانند که دلیلی نمی بینند به متخصص مراجعه کنند. این افراد همه زندگی خود را بر فال وفالگیری قرار داده اند و کاملا روند عادی زندگی شان مختل شده است. اصولا ما در روان شناسی می گوییم هر چیزی که کارکردهای مهم زندگی را به هم ریخته باشد و باعث شده باشد که ابعاد مختلف زندگی تحت تاثیر قرار بگیرد جای سوال دارد و باید بررسی شود و می تواند به عنوان بیماری مطرح شود.

● آن هایی که شجاعت قبول مسئولیت ندارند

قضیه فال و فالگیری در زمان تصمیم گیری ها خیلی مطرح می شود؛ آدم ها در این موقعیت برای این که خودشان مسئولیت به عهده نگیرند، تصمیم گیری را برعهده فرد دیگری می گذارند. فردی را می شناختم که شخص بسیار توانمندی و شایسته ای بود، فالگیری به او گفته بود، در آینده به جایی می رسد که خوب نمی تواند انتخاب کند و یک آدم پیر در اقوام به او کمک خواهد کرد. این فرد هر جای زندگی به مشکلی برمی خورد با خود می اندیشید این همان مشکلی است که نمی تواند حل کند و در نتیجه تمام زندگی اش را سپرده بود به خانواده که همین باعث شده بود، خانواده در زندگی اش مداخله کنند. آیا این تفکری اشتباه نیست که همه توانایی های مان را کنار بگذاریم و نگران آینده باشیم. او به همین طریق قدرت تفکر و تصمیم گیری خود را از دست داده بود.

● وقتی ناآگاهی و خرافات رنج را افزون می کنند

زوجی را می شناختم که می خواستند با هم ازدواج کنند، مادر پسر برای مطمئن شدن به فالگیری مراجعه کرده و همان حرف ها باعث به وجود آمدن اختلاف شده بود، چون حرف هایی زده بود که درباره عروس صحت نداشت و درنتیجه سوءتفاهم ها و این حرف ها همه چیز خراب شد، درحالی که این زوج از نظر شخصیتی به هم شبیه بودند و می توانستند زندگی خوبی داشته باشند ولی به واسطه نگرش غلط مادر و نگرانی های بی اندازه او همه چیز خراب شد. هر روش زمانی خوب است که برای زندگی ما موثر باشد، روان ما را شادتر کند، آرامش بیشتر و احساس بهتری به ما بدهد نه این که حال مان را بدتر کند و نگرانی های مان را افزون تر. باید یادآور شد بیشتر رنج ما در زندگی ناشی از ناآگاهی هاست، در زندگی به خاطر تصمیم های ناآگاهانه و نابجایی که می گیریم رنج می بریم اما می خواهیم مرتب همه تقصیر رابه گردن دیگران بیندازیم و بگوییم آن ها مقصر هستند و از زیر مسئولیت شانه خالی کنیم.

● به آنچه دوست دارید فکر کنید

فکرهای درون ذهن ما انرژی دارند و این انرژی تنها در کاسه سر باقی نمی ماند بلکه در سراسر هستی پخش می شوند. نظریه ای به نام جهان های موازی وجود دارد که می گوید ما به همه ابعاد هستی وصل هستیم، اگر هستی را یک صفحه شطرنجی درنظر بگیریم، ما در نقطه ای از این صفحه شطرنجی هستیم و از طریق خطوط صفحه به دیگر ابعاد هستی مرتبط هستیم وقتی فکری به وجود می آید تنها در ذهن مانمی ماند بلکه در سراسر هستی پخش می شود و روی همه چیز اثر می گذارد. مثلا من کسی را می شناختم که به واسطه حرف فالگیری فکر می کرد نباید ازدواج کند، به طور تصادفی در شب عروسی او چنداتفاق افتاد و بعد او مرتب با خود فکر می کرد حرف آن فالگیر درست بوده است. در واقع آن اتفاق ها به خاطر فکری است که مدام منتظر پیشامدهای بد است. متاسفانه آدم ها یاد گرفته اند به چیزهایی که دوست ندارند فکر می کنند و در نتیجه به هما ن ها می رسند، آن ها کمتر به آنچه دوست دارند فکر می کنند، آن ها بیشتر آنچه را نمی خواهند می گویند. یادتان نرود هر چه را در ذهن بپرورید در نهایت زندگی تان همان خواهد شد.

● وقتی نمی توانید حقیقت را ببینید

حتی اگر فالگیرها حرف های خوب و انرژی دهنده ای به فرد بگویند، باز هم گوش کردن به حرف های آن ها ریسک بالایی دارد، چرا؟ چون ممکن است باعث شود که نتوانیم حقیقت را به طور کامل ببینیم، مثلازوجی بودند که فالگیر به آن ها گفته بود خوشبخت خواهند شد و در نتیجه چشمان خود را بستند و در همان مرحله ازدواج تفاوت های شان را ندیدند و همین امر چند سال بعد برای شان مشکل ایجاد کرد. برای فالگیر ها، فال گرفتن یک شغل و کاسبی است به همین دلیل آن ها هم مثل همه افراد کاسبی دیگر سعی می کنند کار خود را بهبود دهند، در واقع آن ها روزبه روز بیشتر تلاش می کنند، ذهن افراد را در دست بگیرند. فال و فالگیری باید تنها در همان حد خنده و تفریح باقی بماند، نباید آن را بی جهت بزرگ کرد تا بتوان خلأ های زندگی را با آن پر کرد. فال یک دروغ بزرگ است که از هر میلیون فال گیر یکی و آنهم بصورت اتفاقی درستمی گوید اتفاقا در کتاب تشخیص دروغ در یک دقیقه به این شیادها هم پرداخته ام که توصیه می کنم این کتاب را حتما بخوانید.

چند مدل رایج فال که نه بنیاد علمی دارد و نه هیچ

درمیان عشایر بختیاری یکی از رایج ترین نوع تفال یا فال گرفتن که معمولا افراد مسن حالا یا توسط مردان و یا زنان گرفته میشود . علاوه بر انواع آنها توسط تسبیح فال با نخود است که بسیار به واقعیت نزدیک میباشد و باور کنید رد خور ندارد .
برای گرفتن فال با نخود ابتدا ۴۱ عدد نخود که هم اندازه باشند را جدا میکنند سپس آنها را روی قالی یا مکانی صاف میگذارند . سپس توسط دوتا دست انها را جدا میکنند بطوری که مقداری توسط دست راست و مقداری توسط دست چپ و مقداری هم در وسط بماند آنها را به سه قسمت مساوی تقسیم میکنند…سپس نخود های هر قسمت را ۴ تا ۴ تا از هم جدا میکنند … مثلا قسمت سمت راست را همینطور ۴تا ۴تا جدا میکنند .

چند حالت امکان دارد اتفاق بیفتد … یا یکی باقی میماند یا دو نخود یاسه و یا ۴ نخود باقی میماند که نخودهای باقی مانده را در بالا قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای وسطی رفته و آنها را نیز ۴ تا ۴ تا جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود را در بالا و جدای از نخودها مقابل نخودهای باقی مانده از ستون اول قرار میدهند و سپس به سراغ نخودهای قسمت سوم که توسط دست چپ جدا شده رفته و انها را جدا میکنند و هرچه باقی مانده بود در برابر دیگر نخودها قرار میدهند در یک ردیف …
چند حالت اتفاق میافتد که بهترین آن اگر در ردیف سمت راست یک نخود و در ردیف وسط دوتا و در ردیف سوم هم دوتا باقی بماند که جمعا ۵ تا میباشند که این فال را  ۵ تن آل عبا میگوبیند که بهترین نوع فال است و مرادش حاصل میشود و اگر از هر دیف ۴ تا بماند که در مجموع ۱۲ تا میباشند نیز به آن ۱۲ امام میگویند که خوب است .

در حالتی دیگر از هرکدام سه تا میماند که به ان نوح نبی اله میگویند و یا حالی از ستون اول یکی ستون دوم سه تا و ستون سوم هم یکی که این هم خوب است … خلاصه افراد حرفه ای تر باقی مانده نخودها را باهم قاطی و مجددا به سه قسمت و سپس ۴ تا ۴ تا جدا میکنند و نخود های باقی ماده را بازهم قاطی و ۴ تا ۴ تا جدا میکنند و سپس به تفسیر و تجزیه و تحلیل ان میپردازند و خلاصه انگار حرف دل شما را میزنند و بسیار واقعیت دارد.

آشنایی با فال قهوه

فال قهوه به معنای خواندن و تفسیر نشانه های بازمانده قهوه در فنجان، ریشه در هنر تفسیر تفاله چای در چین باستان دارد. چای که در اصل نوشیدنی راهبان فال قهوه به معنای خواندن و تفسیر نشانه های بازمانده قهوه در فنجان، ریشه در هنر تفسیر تفاله چای در چین باستان دارد. چای که در اصل نوشیدنی راهبان بود، در فنجانهایی زنگوله شکل نوشیده میشد .

قبل از اینکه فال چای در میان این راهبان مرسوم شود، آنها با بررسی نقوش ایجاد شده در قسمت داخلی زنگوله های معبد به پیش بینی اینده میپرداختند و بعدها فرم زنگوله را برای فنجانهای بدون دسته چای خوری به کار بردند. این شیوه پیشگویی بعدها در نزد اعراب و با استفاده از تفاله قهوه مرسوم شد. دانه قهوه برای اولین بار توسط اعراب و در حدود سال ۶۰۰ میلادی کشف شد و کاشتن و نوشیدن آن تا صدها سال جزو اسرار این قوم بود.

اعراب در ابتدا قهوه را بدون برشته کردن و به صورت سبز دم میکردند که یک نوشیدنی رقیق مانند چای از آن حاصل میشد. در اواخر قرن ۱۳ میلادی آنها ابتدا قهوه را بو داده، آسیاب میکردند و سپس دم کرده آنرا مینوشیدند. مرکز کشت قهوه در یمن بود و کم کم استفاده از آن در سراسر شبه جزیره عربستان رواج یافت و بعدها توسط حکام عثمانی به ترکیه رسید. اولین قهوه خانه جهان به نام کیواهان Kiva Han، در سال ۱۴۷۵ در قسطنطنیه تاسیس شد.

ورود قهوه به اروپا و پیدایش فالگیران

شناسایی و آغاز مصرف قهوه توسط ساکنان اروپای غربی و آمریکا تا اواخر قرن ۱۸ میلادی صورت نگرفت. در وین سال ۱۶۸۳، هنگامی که ترکان مجبور به شکستن محاصره وین شدند، ۵۰۰ گونی قهوه را بر جا گذاشتند. یک تاجر لهستانی متهور از این قهوه استفاده کرد و اولین قهوه خانه برلین را راه اندازی نمود.

قهوه به سرعت مبدل به نوشیدنی دلخواه طبقه متوسط اروپایی شد و قهوه خانه های متعدد در گوشه و کنار برپا شدند. اصطلاح باریستا Barista، به معنای یک قهوه چی که بتواند نوشیدنیهای مختلفی از قهوه تهیه کرده و در این کار استاد باشد، در همین دوران بر سر زبانها افتاد. موج محبوبیت قهوه باعث به وجود آمدن حرفه های جانبی هم شد که از جمله پر سابقه ترین و ماندگارترین آنها، پیشگویی با تفاله قهوه توسط زنان فالگیری بود که به Cup-Women شهرت داشتند.

هر کسی که با پیش زمینه خرافی، به دنبال مشورت با نیروهای ماورا الطبیعه بود با کیسه کوچکی پر از قهوه بو داده به سراغ این زنان می آمد. در بسیاری از آثار ادبی کلاسیک آن زمان به هنر خواندن نشانه های داخل فنجان اشاره شده است که از جمله میتوان به کتاب “بر گرداگرد آتش ذغال سنگ” (Round About Our Coal-Fire) منتشر شده در سال ۱۷۳۱، اشاره نمود :” ما یک جور مادر-ساحره داشتیم…که کارشان پیشگویی سرنوشت آدمها با پخش کردن قهوه و چای بود”.

اولین گروه این پیشگویان، کار خود را در پاریس آغاز کردند و سپس کار خود را در آلمان نیز گسترش دادند. فال قهوه بسیار محبوب و در عین حال بدنام بود و اخطارهای رسمی مبنی بر تحریم این کار و توقیف فالگیران و فال نوشان منتشر شده بود. حدود سی سال بعد در سال ۱۷۴۲، یک جزوه با عنوان ” نبیه فنجان قهوه همراه با مشاهدات جی.جی.بی G.G.B. ” در لایپزیک منتشر شد و ده سال پس از آن در مجارستان جزوه ای دیگر به نام ” هنر و دانش پیشگویی در قهوه و دم کردنیهای دیگر” در دسترس مردم قرار گرفت.

فال قهوه چیست؟
فال قهوه، خواندن و تفسیر نشانه ها توسط واسطه ای است که از قهوه مانند گوی بلورین فالگیرهای کولی استفاده میکند. قهوه ترک آسیاب شده بیش از هر نوع قهوه دیگر مورد استفاده قرار میگیرد و روند اجرای پیشگویی در همه جای دنیا یکسان است.

قهوه نوشیده میشود و فنجان محتوی تفاله قهوه با آداب خاصی بر روی نعلبکی برگردانده میشود و پس از خشک شدن توسط مورد مطالعه فالگیر قرار میگیرد. اشکالی که بر دیواره فنجان تشکیل شده اند تشخیص داده شده و تفسیر میشوند و هر کس با کمی تمرین و تمرکز و با آزاد گذاشتن ناخودآگاه خود میتواند این اشکال را به خوبی تعبیر نماید.

در واقع تفاله قهوه یا چای، اشکال ابرها، لکه های سنگفرش، گلهای قالی و استخوانهای خرگوش (که در آفریقا به کار میرود)، همه اشکال و نمادهایی هستند که میتوان آنها را با دانستن علم نشانه شناسی و مراجعه به درونیات و درک خود از هر تصویر، معنا نمود.

چگونه یک فنجان قهوه ترک را برای پیشگویی بخوانیم؟
خواندن علایم چای و قهوه به نام تاسیوگرافی (Tasseography) شهرت دارند که از لغت عربی”طاسه” به معنای فنجان گرفته شده است. فال بینی با قهوه به خصوص در میان اهالی یونان، ایران، ارمنستان، روسیه و یوگوسلاوی رواج دارد.

مطالعه کتابهایی که در آن به معنای نمادها و نشانه ها میپردازد میتواند در یافتن و تعبیر این نشانه ها موثر باشد. در مطالب بعدی بیشتر به سمبولیسم یا رمزگرایی خواهیم پرداخت اما در اینجا معنای تعدادی از رایج ترین نقوش و نمادها را برایتان مینویسیم:

•   حلقه یا دایره : انجام یک معامله، خواستگاری و نامزدی
•   حلقه هایی که نقطه هایی در میانشان باشد: میل به داشتن فرزند تحقق مییابد
•   آتش بازی: مشاجره، مشکلات شخصی ناگوار
•   مربع: خانه تازه
•   خطوط: سفر، یک پروژه که اگر خط مشخص و واضح باشد به معنای موفقیت آمیز بودن آن است
•   شمع: محقق شدن یک آرزو، دریافت کمکی از ماورا و قابلیت عمل کردن به یک قول
•   اسب سوار: مرد تازه ای در زنگی، اخبار خوش، نامزدی
•   گربه: یک شخص دمدمی مزاج (اگر سفید باشد خوب و اگر سیاه باشد بد است)
•   صلیب: پیروزی در یک کار سخت
•   نردبام: موفقیت اجتماعی، ترقی، تغییر
•   پنجره باز: یک شکست خوش عاقبت
•   طاووس: شکوه و جلال، تجمل، چیزی که موجب افتخار شود
•   پروانه: بوالهوسی
•   ماهی: پولی که میزان آن متناسب با اندازه ماهی است
•   پرنده: خبر خوش
•   موش(صحرایی): دزدی

آشنایی با فال تاروت

البته لازم به ذکر هست خود من به شخصه هیچ اعتقادی به هیچ کدام از فال های موجود و… ندارم و البته دانستن این مباحث برای داشتن اطلاعات عمومی بیشتر خالی از لطف نیست. و فقط و فقط و فقط و فقط جهت اطلاع رسانی این مقاله برای شما دوستان جمع آوری گردیده است تا تقدیر و تصمیم های زندگی خود را به جای قدرت عظیم تفکر به نشانه های و فال ها و پیشگویی ها نسپاریم. تمامی فال ها فقط از روی یک شکل به شما از آینده ای می گوند که در شرایط عادی برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد. لطفا خواهشا به جای سپردن تصمیمات خود به فال و ورق و… عمل مشورت با بزرگتر ها و مشاورین را در پیش بگیرید.

تاروت چیست؟

تاروت مجموعه از کارت ها می باشد که همانند بازی ورق از چهار دسته کارت که هر کدام شامل ۱۴ کارت می باشد تشکیل شده است. و کاملا مانند ورق از ده عدد و چهار شکل تشکیل شده است. همچنین دو ورق دلقک نیز در کنار این کارت ها وجود دارد که در بازی های تاروت دارای ارزش بالایی می باشد که مانند همان جوکر های بازی ورق می باشد. نام های چهار دسته و یا به اصطلاح رایج ورق های تاروت نیز به نام: شمشیر ، ترکه ، جام و سکه می باشند.

\"فال\"فال

تاریخچه تاروت :

تاریخچه اولین ورق های تاروت در سال ۱۴۳۰ در کشور ایتالیا و شهر بولونیا درج شده و عنوان شده نمای آن از مصر و خدایان آن آماده است.

اسم تاروت نیز گرفته شده از راه می باشد و یا دلیل دیگر برای اسم تاروت را روخانه تارو در شهر پارامای ایتالیا می داننند.

\"فال\"فال

فال تاروت :

با توجه به اسرار آمیز بودن اشکال ورق های تاروت کم کم از این ورق ها  برای گرفتن فال و پیشگوی استفاده شده و خرافیون با در نظر گرفتن هرکدام از این ورق ها به عنوان نماد خاص و یا اتفاق خاص و ترکیب چند کارت (معمولا ۴ کارت) در کنار هم اقدام به پیشگویی اتفاق آینده و یا حدس در مورد اتفاق گذشته افراد کردند. فال تاروت را همچنین می توان به عنوان یکی از قدیمی ترین روش های فال گیری و همچنین الهام بخشی به انسان ها نامید که البته بیشتر در بین کسانی که دارای منزلت اجتماعی بالاتری نسبت به رعیت های جوامع بودند، رواج داشت.

بررسی فال تاروت:

حال با گفتن این توضیحات در مورد تاروت من به شخصه این نظر را دارم که کاملا یک عمل خرافی مانند سایر فال های موجود در جهان می باشد. البته با توجه به گفته های زیاد در مورد انواع بازی های ورق و تاروت و ارتباطات اعداد و تنوع زیاد بازی های آن ، بسیاری اعتقاد دارند که بازی های ورق و تاروت ساخته قدرتی ما فوق از قدرت یک انسان بوده و حتی بسیاری بازی های ورق را ساخته نیرویی شیطانی می دانند.

معرفی کارت های تاروت و تعبیر کارت های تاروت:

هرکدام از کارت های تاروت نماد خاصی می باشند و همچنین معنی و مفهوم خاصی برای آنها در نظر گرفته شده است. ایتدا تعداد کارت های تاروت و اسم کارت های تاروت را برای شما عنوان می نماییم.

تاروت جمعاً از ۷۸ تا کارت تشکیل شده که به دو قسمت تقسیم میشه :

آرکان های بزرگ که شامل ۲۲ کارت هستند و آرکان های کوچیک که شامل ۵۶ کارت اند . آرکان به معنی “راز آفرینش” و کارت های تاروت مجموعه رازهایی هستند که به توضیح جهان ما میپردازن . آرکان های بزرگ بیشتر به مسائل کلی مسئله و آرکان های کوچیک به جزئیات مابین این مسائل میپردازند.

آرکان های کوچک شامل ۵۶ کارت میشن :
درواقع حضور سری کوچک آرکان ها ست که تاروت و تکمیل کرده ، آنها وقتی که توی مجموعه قرار میگیرن به کارت های سری بزرگ در واضح تر کردن مفهوم و معناشون خواهند کرد. کارت های سری آرکان های بزرگ بیشتر نمایش دهنده ی نیروهایی درونی شخصیتی و معنوی زندگی غیر مادّی فرد هستند و سری کوچیک نیروهای دنیوی و مادّی فرد را مشخص می نمایند.

۵۶ رمز کوچیک تاروت خودش به ۴ دسته ۱۴ کارتی تقسیم میشه ، این ۴دسته هر کدوم نمادی هستند از ۴ عنصر زمین یعنی آب ، باد ، خاک و آتش
هر انسانی تو بُعد ذاتی خودش طبعی ( طبیعتی ) داره ( که یکی از همون ۴طبعیه که در بالا گفتم یعنی : طبع بادی ، خاکی ، آتشی یا آبی )، برای همین برای الهام بخشی بیشتر و نزدیک تر شدن به کارت ها هنگام مشاوره از کارت نشانه که با توجه به ویژگیای شخصیتی فرد و جنسیتش و عنصر ماه تولدش انتخاب میشه استفاده میشه که هم به عنوان جانشین فرد در کنار کارت ها حضور داشته باشه و هم حس الهام گرفتن از کارت ها رو تقویت کنه !

۲۲ کارت آرکان بزرگ معروفن به قلب دسته کارت تاروت :

تک تک این کارت ها نماد هایی هستند از بعضی جنبه های کلی تجربه هر آدمی …

هر کارت دارای یک اسم و شماره ست ، بعضی کارتا مثل کارت های قدرت ، عدالت ، اعتدال مفهوم یه کارتو بطور مستقیم میرسونند و بعضی کارت ها هم مثل : ساحر ، درویش شخصیت آدمایو نشون میدن که یه سری عملکرد خاصی تو زندگی خودشون دارن ، بعضی کارت ها هم اسم های نجومی دارند مثل : ستاره ، ماه و خورشید که نمایانگر نیروهای گریزان مرتبط با این اجرام آسمانی اند .

آرکان های بزرگ به این دلیل ویژه هستند که عکس العمل های عمیق و پیچیده آدمی رو ترسیم کردند . و در واقع تصاویر کارت ها احضار کننده هستند چون نماد های باطنی و در عین حال قابل تشخیصو در مورد یک وضعیت شرح میدن ، نمادهای لطیف و در عین حال موثر اون ها وارد جزئیات بیشتری از احساسات و انگیزه های انسان میشن و بعد مخفی ذات انسانو بیرون میکشن .

کارت ها از کارت شماره ۰ یعنی ابله شروع میشن که نمایانگر انسانیه که گویی تازه پا به دنیا گذاشته و هنوز جوون و نا پخته س و با کارت شماره ۲۱ یعنی کارت دنیا که نمایان گر به اتمام رسیدن همه ی سفر های دنیوی و بی نیازی از دنیا و به عبارت دیگه به تکامل رسیدنه . ابله به هر مرحله ای که پا میذاره از اون مرحله تجربیاتی بدست میاره و سپس به مرحله ی بعد میره .. ما در طول مسیر زندگی تجربیات بزرگ و کوچیکی کسب میکنیم ، اشتباه میکنیم ، از درس هایی که میگیریم جست و خیز میکنیم به مرحله ی بعدی ، شکست میخوریم و یاد میگیریم که قدرت درونی مونو پیدا کنیم . گاه شهامت و بینایی مونو برای درک حقیقت از دست میدیم ، بعضی ها هرگز ندایی رو که مرد راهب بهش اونا رو فرا میخونه حس نمیکنن و بعضی هم هرگز دوران بحرانی برج رو تجربه نمیکنن تا به این وسیله بتوانند روح خودشان را از ضمیر خودخواهی آزاد کنند. تک تک تصاویر آرکان های بزرگ نمایان گر همین تجربه های مفید هستند که راه را برای تکامل انسان هموار میکند.

 معرفی چند کارت معروف تاروت :

۱-ورق پاپ بانو در تاروت:

\"کارت   \"کارت   \"کارت    \"کارت

پاپ بانو یا پاپ زن ، سومین کارت تاروت کبیر و دومین کارت شماره دار با شماره ۲ با اسم های دیگه ای نظیر راهبه ی ستاره نقره ای ، دوشیزه ی ذرت ، ملکه تاریکی ماه ، الهه ارواح ، لیلیت (هیولای شب ) آرتمیس(جالب شد نه ؟!) و یا بانوی مرگ هم معروفه
توی کارت دسته ریدر ویت (کارت سمت چپ) ، زن راهبه ای رو میبینیم با لباس بلند آبی ( نماد دانش) تاجی بر سر داره که در وسط اون کره ی بزرگی هست ( تاج آزیس الهه سه گانه ی مصری ) و زیر پاهاش و در لا به لای لباسش هلال ماهی قرار داره ( ماه همواره نماد ناخودآگاه و رمز و راز و اسرار بوده ) و توی دستش هم طوماری از تورات رو نگه داشته و مخفی کرده و روی سینه ش هم در روی لباسش نوعی صلیبه که نماد تعادل بین زن و مرده . در پشت سرش دو ستون قرار داره و هرکدوم به یه رنگی هستند ، ستون سفید که در وسطش حرف J نوشته شده و ستون سیاه که در وسطش حرف B رو میبینیم . و در وسط بین ستون ها پرده ای هست با طرح یه باغ پرمیوه و این پرده فضای پشت رو پنهون کرده ، این دو ستون اینطور که گفته شده ستون های دروازه معبد حضرت سلیمان هستند و اون دو کلمه مخفف دو کلمه ی ” Boaz به معنای پایان و اتمام” و “Jachin به معنای شروع و آغاز” هستند . زن ساکت بین این دو ستون یعنی بین شروع و پایان نشسته و رو به جلو بطور مستقیم خیره شده و در پس چشم هاش حرف هاییو پنهون کرده که ترجیح میده به زبون نیاره . خب از اونجایی که در معبد سلیمان فقط راهب های مرد بودند این زن خود نماد قانون شکنی و شکستن سنت هاست و نشسته و داره میگه که اونه که میذاره چه کسی پا به دنیای پر رمز و راز پشت سرش پا بذاره و چه کسیحق وارد شدن داره
توی مرحله ی قبل ، ابله از کیمیاگر یاد گرفته بود که چطور با نیروهای دنیوی و از طریق خلاقیت ها و استعدادهاش خواسته هاشو عملی کنه ، ولی تو این مرحله از پاپ بانو یاد میگیره که همه چیز فقط نیروهای مادی نیست و برای هرچیز یک بُعد معنوی و علاوه بر این دنیا یه دنیای دیگه ای هم وجود داره که عاری از نیاز به این قدرت های فیزیکیه . پاپ بانو از ناخودآگاه خودش آگاهه و پلی بین مرز خودآگاهی و ناخودآگاهیه و برعکس کیمیاگر که همه چیزو همه رازها رو روی میز میریخت و رو میکرد پاپ بانو خودداره و همین رو هم به ما یادآوری میکنه
پاپ بانو نماد خرد و دانش و آگاهی و درک و آرامشه ، اون این راز رو که چطور میتونه به این دانش و خودآگاهی دست پیدا کنه میدونه هرچند در این مورد سکوت کرده و رازها رو برملا نمیکنه و در اختیار ابله نمیذاره و به همین قدر که ابله رو به خودش بیاره و اینها رو بهش یادآوری کنه بسنده میکنه و بقیه ش با خود ابله ئه ، پاپ بانو سعی میکنه از این دانش برای آموزش و تربیت دیگران استفاده کنه و به عنوان یه راهنما… نه استفاده از اونها به عنوان ابزار قدرتی برای تسلط بر بقیه . پاپ بانو وقتی تو مشاوره ما میاد میخواد بهمون تاکید کنه که نیاز به زمانی داریم برای تنهایی و تفکر به دور از دنیای اطرافمون و اینکه باید به ندای درونمون بیشتر گوش کنیم و به اون توجه بیشتری داشته باشیم تا صداها و رنگ و تصاویر دنیای اطرافمون . اون از ما میخواد قبل از هرگونه تصمیم گیری دانشش رو بدست بیاریم و بعد عمل کنیم . چه دانش معنوی چه درونی و …
و باید اینو تاکید کنم که پاپ بانو سخت ترین و پیچیده ترین کارت تاروت برای تشریح و توضیحشه همونطور که همراه خودش هزاران هزار رمزوراز رو حفظ میکنه وجود و مفهوم خودش هم شبیه یک رازه که در قالب کلمات نمی گنجه

مفهوم کلی پاپ بانو در مشاوره و سوال با تاروت :

کناره گیری ، تنهایی ، گوشه گیری ، در انتظار و جست و جو در سکوت ، وجود رمز و راز ، صبر و غیر فعال موندن ، جنبه های پنهانی یک موضوع که از چشم شما محفوظ مونده هروقت که این کارت رو دیدین و نیت و سوالتون بصورتی بود که راهنمایی میخواستید این کارت بهتون خواهد گفت که برای بدست آوردن جواب باید به درونتون مراجعه کنین و به ندای درونی تون اعتماد کنین و معمولا وقتی میاد که ما از حقیقت باخبریم ولی مصرانه سعی داریم باور کنیم که اشتباه میکنیم بخصوص وقتی که حقیقت تلخی باشه …

۲- ورق کیمیاگر در تاروت:

\"59316704634454234890.jpg\" \"56649617055399452641.jpg\" \"80689663715180015749.jpg\"

کیمیاگر ، اولین کارت شماره دار و با شماره ۱ سری آرکان های بزرگ همونطور که توی تصویر میبینید (عکس سمت چپ دسته تاروت ریدر ویت معروف ترین دست تاروت) زیر آسمون طلایی جایی که سرسبز و پر از انواع گل های زیباست ، مردی با لباس گشاد در روبه روی ما ایستاده ، و جلوش هم یک میز چوبی قرار داره که روی این میز چهار نماد عناصر اصلی زمین ، ستاره ۵پر سکه ای با نماد خاک که نماینده پول و مسائل مادیه ، شمشیر با نماد باد که نماینده عقل و نیروی منطقی انسانه ، چوب با نماد آتش که نماینده خلاقیت انسان و جام هم با نماد آب که نماینده احساساته قرار دارند یعنی هر چهار عنصر تشکیل دهنده ی سری آرکان های کوچیک همه باهم روی میز قرار دارند . علامت بی نهایت هم بالای سرش قرار داره ، و مرد نیز دست راستشو برده بالا و توی دستش چوب کوچیک جادوئی ش که اونو رو به آسمون گرفته قرار داره و در واقع داره به این طریق نیروهای آسمانی رو به نیروهای زمینی وصل میکنه و با ارتباط دادن اون ها به هم قدرت خودشو بدست میاره و بنظر داره یه جادو یا طلسمی انجام میده . و این راز عملی کردن به خواسته هاست …

کارت کیمیاگر یا جادوگر ، مرحله ایه که ابله ما استعداد های خودش رو کشف میکنه و میفهمه که چطور و از چه راهی میتونه تو دنیا به خواسته هاش برسه ، میفهمه که چطور میتونه کاری رو بکنه که از نظر بقیه غیرممکن و معجزه ست ! درواقع توانایی های خاص خودش رو کشف میکنه ! و وقتیه که همه چیز رو تحت کنترل خودش میگیره ، این شاید برای آدمای اطرافش غیر طبیعی بنظر بیاد اما جزو استعداد های طبیعی ایه که توی وجود اون قرار داده شده پس برای اون اصلا عجیب و غیر منتظره نیست رسیدن به اهدافش چون جواب رو بطور غریزی توی وجود خودش پیدا کرده و میدونه که پتانسیل رسیدن به چیزی رو داره و چه چیزی رو نه .

مفهوم کلی کیمیاگر در مشاوره و سوال با تاروت :

معجزه کردن یا معجزه رخ دادن ، خلاقیت و استفاده از استعدادها ، عملی کردن خواسته ها و نقشه ها ، شناسایی روش و بعد انجام کاری که باید انجام بشه ، استفاده از نیروی اراده و تمرکز روی هدف و کنترل روی یک وضعیت وقتی کیمیاگر توی گستره تاروت ما میاد میخواد بهمون بگه که تسلیم نشیم و از نیروی اراده و پتانسیلمون استفاده کنیم و تصمیمی که لازمه رو بگیریم چه این تصمیم لازمه ش ایجاد یه سری تغییرات باشه چه عملی کردن کاری خاص و چه این بتونه به وسیله خودمون انجام بشه یا بوسیله فرد دیگه ای که اون این پتانسیل رو داره و در اطراف ماست ( میشه ازش کمک گرفت ) و اینم یادتون باشه که این عمل یا تغییر یا هرچیز دیگه ای که لازمه الزاما مثبت نیست ! کیمیاگر قدرت اینو داره که از استعداد هاش استفاده کنه حالا چه استفاده خیر و چه استفاده شر این بستگی به خودش و انتخابش و قصدش داره .

 ۳- ورق قدرت درونی یا قدرت نهانی در تاروت:

\"ورق

اکثر اوقات توی شرایط سخت و طاقت فرسا ما طاقت مان را از دست میدیم ، عصبانی میشیم و کنترل مان را از دست میدیم . حالا فکر کنین یکی از همچین شرایطی پیش اومده ولی این اتفاق شما رو به یه دنیای دیگه ای برده ، دید دیگه ای به مسئله پیدا کردید به جای خشم و ناراحتی و سایر علائمی که در حالت عادی براتون ممکنه پیش بیاد ، دچار آرامش و تحولی در درون نسبت به موضوع یا زندگی تون شدید و قدرت و صبرتون بالا رفته و برعکس دفعات قبل بهتر میتونین تحت کنترل خودتون باشین و در نتیجه بیشتر اون مسئله رو تحت کنترل بگیرین !

وقتی که شما به مرحله ای از زندگی تون میرسین که مورد آزمایش صبر و تحمل قرار میگیرید ، وقتی که نیاز دارین قدرت درونی تون رو پیدا و تقویت کنین و برای رسیدن به راه حل و نتیجه صبور باشید ، زمانیه که ابله با قدرت درونی در سفر خودش برخورد میکنه !
باز هم زیر آسمون طلایی ، زنی رو میبینیم با تاجی از گل به سر و علامت بی نهایت بر بالای سرش که شیری رو در آغوش گرفته و داره اونو نوازش میکنه . زن تونسته این شیر خشمگین و نیرومند رو رام خودش کنه و تحت سلطه خودش بگیره ( با آرامش و عشق وعلاقه ای که در انجام این عمل داره ) زن با تسلط بر شیر درواقع بر نفس وحشی درونی خودش تسلط پیدا کرده و به همین وسیله تونسته بر دنیای وحشی اطراف خودش هم تسلط پیدا کنه . این کارت نماد کنترل بر نفس و کنترل بر دیگرانه و بنظر من یکی از قشنگ ترین درس های زندگی رو به ما یاد میده . این کارت یه کارت کاملا معنویه و با دنیای درونی معنوی فرد سرو کار داره مثل کارت راهبه و برعکس کارت ارابه و کیمیاگر که تا به الان گفتیم. و به مرحله بالایی از خودآگاهی خودش رسیده ابله در این کارت ، زنی که بی منت و بی انتظار تنها عشق می ورزه و صبر و تحملی که داره درواقع قدرت اوست نه ضعفش .
پیشنهاد میکنم هیچوقت این کارت رو دست کم نگیرید وقتی که توی گستره مشاوره تون میاد ! وقتی که این کارت بیاد یعنی در اون شرایط زمانی به فرد قدرت این داده شده که غیرممکن رو ممکن کنه و بتونه معجزه بیافرینه توی شرایطی که بنظر هیچ کاری از دستش بر نمیاد ! منتهی مثل کارت راهبه تاروت  ، برای رسیدن به راه حل و کاری که باید بکنه باید به درون خودش مراجعه کنه.

مفهوم کلی قدرت نهانی در مشاوره و پرسش با تاروت :

داشتن قدرت و اراده توی شرایط سخت ، قدرت نفوذ بر موانع و مشکلات ، صبر و تحمل و حوصله داشتن در قبال مسائل ، استقامت نشون دادن قدرت معنوی درونی تون ، عشق ورزی و مهربانی ، آرامش داشتن ، پشتکار به خرج دادن و مقاومت کردن تسلیم نشدن ، بالا بردن فهم و درک نسبت به خود و دیگران و بی غرض و عادلانه به مسائل نگاه کردن از ویژگی های این کارت هستن

۴- ورق امپراطور در تاروت:

\"85176307992419597367.jpg\"      \"95431135190510884699.jpg\"  

امپراطور پنجمین کارت فال تاروت بزرگ و با شماره عددی ۴

پادشاه با اقتدار روی تخت سلطنتی خودش نشسته در حالی که ریش سفید بلندی داره و در دستی عصای سلطنتی ( انخ نماد مصری زندگی ) رو به دست داره و در دست دیگه گوی طلایی رنگ به دستشه . بر روی تخت سلطنتی ش چهار سر قوچ قرار داره که این از طرفی رابطه مستقیم با سیاره حاکم بر این کارت داره – مریخ – و قوچ نیز نماد فروردین هست که سیاره حاکم بر اون مریخه . پادشاه لباس سلطنتی به تن داره اما در عین حال در زیر اون سرتاسر زره جنگی به تن کرده که اینو از کفش هاش و اگه با دقت بیشتری به عکس نگاه کنین از دست هاش میتونین بفهمین .

ریش پادشاه در فال تاروت نماد تجربه ش و به قول معروف ریش سفیدی ش در زندگیه و نشانه ی قدرت تعقل بالای اونه ، عصای در دستش نیروهای مردانه ش رو در زندگی به نمایش گذاشته و گوی طلایی در دستش میزان سلطه و دامنه ای که اون برش حکمرانی میکنه رو نشون میده ، علت اینکه زره در زیر لباسش بر تن کرده اینه که بگه هرچند همه چیزو از راه منطقی و عقلانی و در صلح انجام میده اما اگه مجبور بشه به جنگ هم تن خواهد داد

پادشاه برعکس ملکه و درست در نقطه ی مقابلش و مکملش ؛ نماد نیروها و انرژی های مردانه ست و برعکس ملکه که نماد تولد و احساس مادرانه بود نماد کنترل واداره و نیروی پدرانه ست و در اصل قبل از اینکه یک پادشاه باشه در درجه اول یک پدره یه پدر که نگران و محافظ خانواده ایه که اونو پرورش داده و مسئولیتش رو بر عهده گرفته ..

پادشاه به ابله اینو یادآوری میکنه که گاهی وقتا بین عقل و احساس باید تابع عقل بود حتی اگه چیزی که اتفاق میفته باب دل مون نباشه اما چیزیه که باید باشه و کار درست اینه .. پس وقتی تو مشاوره مون میاد در درجه اول اینو باید یادمون باشه که این کارت نماد احساسات و عشق و محبت نیست بلکه در درجه اول نماد منطق و قدرت و فکر و تصمیم منطقیه و شاید داره به شما همینو گوشزد میکنه که از چه راهی تصمیم بگیرید ..

مفهوم کلی و تعبیر کارت امپراتور در سوال و مشاوره با تاروت :

استفاده از نیروی اراده ، مدیریت ، قدرت ، محافظت ، پذیرش مسئولیت ، قدرت رهبری و هدایت ، نفوذ در کارها و شرایط ، جهت دادن به چیزی ، حمایت کردن یا شدن ، از راه قانونی یا منطقی و اصولی پیش بردن کارها ، پتانسیل اینکه میتونین برنده باشین

و اگه به عنوان یه شخصیت اومده باشه میتونه نماینده فردی با تجربه مثل پدرتون در اطرافتون باشه ، شخصی که حامی و نگرانه و میتونه بهتون کمک کنه و مشاوره بده تو کارها و بهتره بهش گوش کنین ( در صورت مثبت بودن شرایط سوال و مثبت بودن کارت های اطراف )

 ۵- ورق ملکه در  تاروت:

در پشت یک جنگل سرسبز و زیبا ، ملکه روی یک تخت سنگی نشسته و لباس های مجللی به تن کرده و رو به روش هم مزرعه ای از گندم روییده که این نشونگر ثروت و فراوانی و وفور نعمت در اطرافشه و از طرفی مزرعه گندم ارتباط قوی احساسی و تعلقی بین ملکه و زمین یعنی مادر انسان رو به ما یادآوری میکنه. ملکه عصای سلطنتی رو به دست و رو به بالا گرفته که نشانگر قدرت و تسلطش بر زندگیه و بر روی سرش تاجی از ١٢ ستاره قرار داره که نشانگر ارتباطش با دنیای ماورای زمین و ناخودآگاهه و از طرفی نشانگر تسلط و قدرتش در طول دوازنده ماه ساله ، زیر تختش در سمت چپ سنگی به شکل قلب دیده میشه که در وسطش علامت سیاره ونوس الهه ی عشق و هنر و زیبایی قرار گرفته .
ملکه نماد زنانگی و احساسات عمیق زنانه ست ، احساسات خلاقانه و هنرمندانه و زنانه ای مثل حس مادری ، باروری و تولد ( گاه حتی تولد یک ایده ) ، هنرهای مختلف ، حس نیاز به محافظت و حمایت از چیزی یا کسی ، نیاز به زیبایی و … که اینکه شما مرد هستید یا زن در این موضوع فرقی نداره ! ملکه ابله رو به این فرا میخونه که احساسات ، استعدادها و انرژی های زنانه خودشو کشف و با اونا ارتباط برقرار کنه . ملکه از شما میخواد که با طبیعت ارتباط برقرار کنین و از این طریق برخی از استعدادهاتونو توانایی هاتونو و احساساتتونو کشف کنین ، شاید شما باید زمان بیشتری رو به خودشناسی اختصاص بدین تا بتونین با درک بهتری به دیگران عشق بورزین ، شاید شما استعداد هنری خاصی تو وجودتون نهفته ست که وقتش رسیده اونو پیدا کنین و بهش تجلی ببخشین ! حتی اگه از وضعیت زمان حال زندگی تون راضی هستید ملکه اینو به شما یادآوری میکنه که شما گنجایش بالاتر رفتن و پیشرفت و ترقی رو دارین و نباید از این فرصت بگذرین چون زمانش رسیده که بالاخره بتونین بین زمین و کائنات در جهت رشد خودتون ارتباط ایجاد کنین .

مفهوم کلی ملکه در مشاوره و سوال با  فال تاروت :

قدرت های زنانه ، ازدواج ، بارداری ، تولدی که ممکنه در پیش باشه ، فراوانی مادی یا معنوی ، احساس لذت و خشنودی از زندگی ، احساس قوی مادری ، تولد ایده های جدید و پرورش استعداد ها ، حس خالص عشق ، مراقبت ، ارتباط با طبیعت و حواس پنج گانه ، سلامتی و بهبود جسمی ، لذت و آسایش ، جذابیت جسمی و ظاهری و اگه به عنوان یک شخصیت توی گستره بیاد میتونه نماد زنی مثل مادر شما باشه زنی که نیت خیر و خوبی داره و نگران شما و کمک کننده به شماست قطعا حواستان هست که من باب آشنایی این مطالب را نوشتم چون روزی نیست از من پیرامون فال بپرسند حال سوال اینجا است ایا باید زندگی و اینده خود را به این نخود کارت و سنگ و کف بین و رمال بدهیم ایا این عقلانی است ایا این درست است آیا… لطفا باورداشته باشید که این فالهای رایج یا غیر رایج راهی است به سوی تباهی و خالی کردن جیب شما است.

یادتان باشد هیچچیز و هیچکس و هیچ رفتار و گفتار و پنداری آنگونه که به نظرمی رسد نیست.برگرفته از کتاب زبان بدن ایرانی

مازیارمیر

توصیه میشود مطالب زیر را مطالعه نمایید:

مشاغل خانگی مولد

وظایف یک مرد در برابر همسر از منظر اسلام

استادهای کرواتی یا استادهای پوشالی

تفکر التقاطی در زبان بدن

Visits: 15

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,