مدرک گرایی

مدرک گرایی
فروردین 21, 1403
29 بازدید

 مدرک گرایی     مدرک گرایی   سخنرانی باسوادی یا مدرک گرایی این مطلب سرفصلهای سخنرانی است با عنوان باسوادی یا  مدرک گرایی که در تاریخ۱۳۹۵٫۸٫۵  ایراد گردید. در این سخنرانی بیشتر سعی وافر نمودم به عنوان یک دانشجو بیشتر به مطالب علمی پیرا مون مدرک گرایی البته بدور از هرگونه موضوع گیری سیاسی بپردازم […]

 مدرک گرایی

 

 

\"

مدرک گرایی

 

سخنرانی باسوادی یا مدرک گرایی

این مطلب سرفصلهای سخنرانی است با عنوان باسوادی یا  مدرک گرایی که در تاریخ۱۳۹۵٫۸٫۵  ایراد گردید. در این سخنرانی بیشتر سعی وافر نمودم به عنوان یک دانشجو بیشتر به مطالب علمی پیرا مون مدرک گرایی البته بدور از هرگونه موضوع گیری سیاسی بپردازم .

سالهااست مقام معظم رهبری با تاکید بر اقتصاد مقاومتی مطالب زیادی را تبیین نموده اند اما به نظر می رسد ساختار امروز وزارت علوم و نظام آموزشی کشور راه پر شتابی علیه این امر را در دستور کار خود قرار داده نظام آموزشی کشور امروز آموزش محور و در بالا دست آن مدرک گرایی را ترویج نموده و در این خصوص رسانه ها نیز گوی سبقت را از همه ربوده اند و به این وضعیت وخیم دامن زده و می زنند.

آیا با تئوری مدرک گرایی که در جامعه بروز نموده میتوان به اقتصاد مقاومتی جامعه عمل پوشاند پرکردن کلاسهای دانشگاهها به چه قیمتی آیا خروجی دانشگاهها مدرک است و یا سواد و….

شایان تذکر است که به زودی فایل صوتی این سخنرانی را  در سایت قرار خواهیم داد بدینوسیله از جناب آقای رستمی و علیجانی و سقامنش و … تمامی دوستان و سروران گرامی که در اطاق تفکرات مدرک گرایی اینجانب  شرکته نموده و در تنظیم این سخنرانی حقیر را یاری نموده اند و همچنین از جناب اقای دکتر کشاورز که مطالبشان شمع راه ما بوده است نهایت تشکر و قدردانی خود را اعلام نمایم.

سرفصلهای این سخنرانی به شرح زیر می باشد:

۱- چرا مدرک گرا شدیم

۲- آمارهایی پیرامون دانشگاهها و مراکز آموزش عالی ایران

۳-آمارهای جهانی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

۴-نتیاج اقتصادی مدرک گرایی

۵-مدرک گرایی و حس قدرت طلبی

۶-تحلیل التقاطی مدرک گرایی و دلایل ان

۷- تفکر چندبعدی و چند لایه ایی پیرامون مدرک گرایی

۸- نقش رسانه های جمعی پیرامون مدرک گرایی

۹-باسوادی و رابطه آن با مدرک گرایی

۱۰-برون رفت از بحران مدرک گرایی

مازیار میر

توصیه میشود مطالب زیر را مطالعه نمایید:

سمینار مدرک گرایی

اصول طلائی برای کسب موفقیت

تب کارافرینی

بیائید کمتر گول بخوریم و هوشمندانه عمل کنیم

 

Views: 9

برچسب‌ها:, , , , , , , , ,