چک لیست مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ Marketing Plan

اردیبهشت ۱۵, ۱۴۰۳
17 بازدید

چک لیست مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ Marketing Plan چک لیست مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ Marketing Plan: نقشه راه شما برای موفقیت در بازاریابی در سال جدید سال ۲۰۲۴ فرا رسیده است و زمان آن است که استراتژی بازاریابی خود را برای سال جدید ارتقا دهید. چک لیست پایه مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ ابزاری قدرتمند است که به شما کمک می کند […]

چک لیست مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ Marketing Planچک لیست مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ Marketing Plan: نقشه راه شما برای موفقیت در بازاریابی در سال جدید

سال ۲۰۲۴ فرا رسیده است و زمان آن است که استراتژی بازاریابی خود را برای سال جدید ارتقا دهید. چک لیست پایه مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ ابزاری قدرتمند است که

به شما کمک می کند تا به تمام اهدافتان در بازاریابی در سال جدید دست پیدا کنید.

این چک لیست شامل:

 

 • مواردی برای بررسی و ارزیابی تمام جنبه های استراتژی بازاریابی شما
 • راهنمایی های عملی برای بهبود عملکرد در هر بخش
 • جدیدترین روندها و پیش‌بینی‌های بازاریابی برای سال ۲۰۲۴
 • منابع برای یادگیری بیشتر و تسلط بر هنر بازاریابی

 

با استفاده از این چک لیست، می توانید:

 • نقاط قوت و ضعف استراتژی بازاریابی خود را شناسایی کنید
 • اقداماتی را برای بهبود عملکرد خود در هر بخش اولویت بندی کنید
 • پیشرفت خود را در طول زمان پیگیری کنید
 • از جدیدترین روندها و پیش‌بینی‌های بازاریابی برای پیشی گرفتن از رقبا استفاده کنید.

 

چک لیست پایه مارکتینگ پلن ۲۰۲۴ برای چه کسانی مناسب است؟

 • صاحبان کسب و کار که به دنبال بهبود نتایج بازاریابی خود در سال جدید هستند
 • بازاریابان که می خواهند مهارت های خود را ارتقا دهند و از جدیدترین روندها آگاه باشند
 • دانشجویان که به دنبال یادگیری اصول بازاریابی و آماده شدن برای ورود به بازار کار هستند

 

چرا چک لیست پایه مارکتینگ را انتخاب کنید؟

 • جامع و کامل: این چک لیست تمام جنبه های بازاریابی را پوشش می دهد، از ایجاد محتوا و سئو تا رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی.
 • آسان برای استفاده: این چک لیست به گونه ای طراحی شده است که استفاده از آن آسان باشد، حتی برای مبتدیان.
 • مقرون به صرفه: این چک لیست با قیمتی مناسب ارائه می شود که ارزش فوق العاده ای را ارائه می دهد.
 • به روز: این چک لیست با جدیدترین روندها و پیش‌بینی‌های بازاریابی برای سال ۲۰۲۴ به روز شده است.

چک لیست دیجیتال مارکتینگ شامل چه مواردی است؟

در ادامه مواردی از اقدامات موثر در دیجیتال مارکتینگ که به عنوان چک لیست دیجیتال مارکتینگ مطرح می شوند را بررسی خواهیم کرد. مواردی که در این چک‌لیست مطرح می‌شوند عبارتند از:

 1. شناخت کسب و کار
 2. شناخت پرسونای مخاطب و مشتری
 3. تحلیل و اندازه‌گیری دیتا
 4. بررسی رقبای صنف
 5. تعیین اهداف
 6. تعیین بودجه
 7. انتشار محتوا بسته به نیاز مخاطب
 8. تعیین کانال مارکتینگ
 9. بررسی وب‌سایت
 10. اقدام برای سئو و بهینه سازی سایت
 11. تجزیه و تحلیل عملکرد
 12. بهینه سازی نرخ تبدیل
 13. اقدام به تبلیغات

شناخت کسب و کار

اولین قدم در شناخت کسب و کار، تعیین یک ایده ی اصلی و تمرکز بر روی آن است. شاید بهتر باشد این سؤال را همواره از خود بپرسید که به چه علت مشتریان و کاربران باید شما را به سایرین ترجیح داده و از شما خرید کنند؟ جواب این سؤال می تواند به شما در شناخت کسب وکارتان کمک زیادی کند.

شناخت مخاطبان و مشتریان

اگر این کار را انجام ندهید از کجا خواهید فهمید که آنها از کدام مطالب لذت می‌برند و به دردشان می‌خورد؟ یا از کجا متوجه می شوید که آن ها در کجا فعالیت دارند که وارد تعامل با آنها شوید؟

اگر این موارد را ندانید، به احتمال زیاد از موضوعات منسوخ شده و به درد نخور استفاده خواهید کرد.

شما باید بدانید که مشتریان ‌تان چگونه افرادی هستند؟ چالش اصلی آن ها چیست؟ و آیا شما می‌توانید این چالش ‌ها را برطرف کنید؟ بهترین راه برای دریافت پاسخ این سوالات، ایجاد ارتباط مفید با آنهاست. می ‌توانید چند نفر از آنها را در یک گروه آنلاین جمع کرده و نظراتشان را بپرسید و یا می ‌توانید با آنها تک به تک وارد ارتباط شده و از علایق و دغدغه‌ هایشان خبردار شوید.

در تدوین استراتژی فروش و محتوایتان حتما از اطلاعاتی که به دست آورده‌اید، استفاده کنید. اگر نمی ‌توانید یک گروه آنلاین ایجاد کنید و نظر مخاطبان را بپرسید، می‌توانید از طریق نظرسنجی ‌های آنلاین در شبکه‌ های اجتماعی و ایمیل یا از طریق پاسخ‌گویی دقیق به کامنت‌ها از موارد گفته شده مطلع شوید.

تحلیل و اندازه ‌گیری داده ‌ها

برای تجزیه و تحلیل و اندازه گیری داده ها باید ابزارهایی که این اطلاعات را به شما ارائه می دهند، پیدا کرده و کار با آن ها را یاد بگیرید. در صورت انجام این مراحل، می ‌توانید در سریع ‌ترین زمان به سریع ‌ترین نتایج برسید. از طرف دیگر، می ‌توانید اطلاعات مربوط به رفتارهای متغیر مشتری را حفظ کرده و از جزئیات آن ها مطلع شوید.

بررسی رقبا

رقبای خود را به خوبی بررسی کنید، به خصوص رقبایی که موفق هستند. این کار کمک می‌کنند تا با پلن دیجیتال مارکتینگ آنها آشنا شوید. قطعا یک کسب و کار، موفقیت خود را مدیون برنامه ریزی دقیق و درست برای بازاریابی است. حال شما ایده‌ای برای برنامه دیجیتال مارکتینگ خود خواهید داشت که یک بار جواب خود را پس داده است.

البته به هیچ عنوان استراتژی کسب و کار دیگری را کپی نکنید. بلکه از رقبای خود ایده بگیرید. نقاط ضعف آنها را پیدا کنید و مجموع ایده‌ ها و نقاط قوت پلن مارکتینگ آنها را در برنامه خود جای دهید. برای موفق شدن نباید مثل رقبا عمل کنید، بلکه باید نقاط ضعف آنها را پیدا کرده و یک پله از آن ها جلوتر باشید.

برای آنالیز و تحلیل رقبا باید از ابزارهای متفاوتی استفاده کنید. ابزارهایی مانند semrush، ahrefs، screaming frog که برای شناخت کامل آن‌ها به شما پیشنهاد میکنیم مقاله ابزار آنالیز سایت رقبا را مطالعه کنید. در این مقاله ابزارهایی را معرفی کردیم که برای سایت و سئو مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از نسخه کامل اغلب آن ها باید اشتراک دلاری آن را بخریم که به علت مشکلات تحریم در ایران، باید از اکانت‌های اشتراکی خرید ابزار های سئو استفاده کرد.

اهداف SMART تعیین کنید

برای اطمینان از اینکه برنامه شما باعث رشد کسب و کارتان در آینده خواهد شد، مهم آن است که بدانید، نباید محدود به آرزوهای بلند پروازانه باشد. بلکه باید طبق یک مدل تبدیل پیش رود که ارزش ‌های خلق شده را به خوبی نشان دهد.

توسط اهداف اسمارت، بازاریابان وظیفه فروش و پشتیبانی را نیز برعهده دارند. این روش، باعث ایجاد یک رابطه پویاتر و منطقی ‌تر است، زیرا دو شخص بازاریاب و فروشنده متعلق به یک سازمان با هدفی یکسان هستند. در برخی مشاغل می ‌توان این دو فعالیت را با هم ادغام کرد و از یک تیم مجرب بازاریابی و فروش برای رسیدن به اهداف تجارت کمک گرفت.

در هر نوع استراتژی، ادغام این دو روش می‌تواند سالانه ۲۰% فروش و سود حاصل از آن را افزایش دهد. ادغام این دو روش از طرف دیگر، باعث صرفه ‌جویی در وقت و هزینه و دستیابی سریع به هدف فروش می‌‌ شود.

تعیین بودجه

اگر محدودیت در بودجه دارید، بهتر است بودجه را برای برنامه دیجیتال مارکتینگ مشخص کنید، سپس با توجه به اهمیت هر روش، بودجه را بین روش ‌های مختلف بازاریابی تقسیم کنید. اگر کسب و کار شما محدودیتی در پرداخت بودجه ندارد، بهتر است هزینه مورد نیاز برای هر کمپین را مشخص کنید. البته باید سعی کنید در روند برنامه خود انعطاف پذیر باشید و در صورت نیاز، تقسیم‌ بندی بودجه بین کمپین‌ ها را تغییر دهید.

توجه داشته باشید مدیریت مالی در برنامه دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم است. امروزه تبلیغات و بازاریابی آنلاین می‌توانند هزینه ‌های بالایی داشته باشند. این شما هستید که باید از هدر رفت بودجه جلوگیری کنید.

انتشار محتوا

برنامه ریزی برای انتشار محتوا

چنانچه از محتواهایی اصولی و با کیفیت در وب سایت خود استفاده کنید، به تدریج شاهد افزایش روز افزون کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود خواهید شد. هنگامی که اقدام به تولید محتوا می کنید، سعی کنید مطالبی را به کار ببرید که بر مبنای اصول سئو هستند و طبق کلمات کلیدی که در کسب و کار شما مهمند، اقدام به تولید محتواهایی خوب و عالی کنید.

تمام هدف خود را در نوشتن محتوا به این اختصاص دهید که مورد پسند کاربران و مردم باشد و در نزد آنها مهم تلقی شود. اگر غیر از این باشد، محتوای شما فاقد هر گونه ارزش است و نوشتن آن کاری بیهوده محسوب می شود.

برای اینکه محتوای شما به درست‌ترین حالت خود نوشته و منتشر شود باید توسط افراد متخصص نگارش شده و متناسب با کسب و کار شما بهینه شود. پیدا کردن بیک محتوانویس خوب که متن بهینه سازی شده برای ما بنویسد کمی دشوار است. بنابراین شما باید با مباحث مربوط به آموزش محتوانویسی آشنا باشید تا یا به عنوان صاحب کسب و کار محتوای خود را ارزیابی کنید و یا به عنوان متخصص در این حوزه مشغول به کار شوید.

 

متناسب با نیاز کاربر اقدام به تولید محتوا کنید

بازار را بشناسید و ببینید مخاطبان هدف شما به چه محتوایی بیشتر نیاز دارند. مثلاً ببینید آیا مخاطبان هدف شما بیشتر به دنبال محتوای تصویری هستند و یا متنی؟ به دنبال خرید محصولی هستند و یا استفاده از یک سرویس؟

پس از شناسایی این موارد، متناسب با نیاز های مخاطبان خود تولید محتوا کنید. همچنین در این مرحله از کلمات کلیدی به طور مؤثر و مفید بهره ببرید.

 

انتشار محتوا در کانال های بازاریابی

پس از طی مراحل تولید محتوا، آن را در تمام بستر های آنلاین ممکن انتشار دهید. این موضوع دسترسی به وب سایت شما را برای کاربران آسانتر می کند. برای مثال در سال‌های اخیر اینستاگرام یکی از بسترهای اصلی شده که اغلب کسب و کارها از آن برای معرفی خود و پروموت محصولات و خدمات خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از صاحبان کسب و کار به یادگیری مطالب مربوط به آموزش اینستاگرام پرداخته‌اند تا بیزنس‌های نوپای خود را به یک کسب و کار کوچک پرسود تبدیل کنند.

بررسی طراحی وب سایت

شما باید وب سایتی داشته باشید که به خوبی به تبلیغات و معرفی برند، فرهنگ و دیدگاه شما پرداخته باشد. وب سایت شما باید سرعت بارگذاری خوبی داشته باشد و ریسپانسیو باشد تا کاربران از هر دستگاهی بتوانند به مرور آن بپردازند. برای اینکه یک وب سایت قابل استفاده داشته باشید، لازم است تا از عناصر دیداری مفید و خاص بهره بگیرید و از رنگ های سازگار و مناسب در طراحی وب سایت خود، استفاده کنید. مهم ترین خواسته ی کاربران اینترنتی، خریدی راحت و بدون مشکل است. پس لازم است تا از سریع ترین و در عین حال راحت ترین روش های پرداختی در سایت خود استفاده کنید.

شما به راحتی می‌توانید برای خود یک سایت بسیار عالی طراحی کنید و از آن خدمات و محصولات خود را به فروش برسانید. طراحی سایت به روش‌های متعددی صورت می‌پذیرد؛ با زبان های نشانه‌گذاری مانند html و زبان های برنامه نویسی مانند جاوااسکریپت، php و یا حتی سیستم های مدیریت محتوا، می‌توان سایت بسیار خوبی داشت. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای آماده است که شما با یادگیری آن به راحتی می‌توانید طراح وبسایت خود باشید. حتی میتوان به این مسیر دید شغلی داشت و از طراحی سایت چه به صورت اختصاصی و چه با وردپرس به درآمدهای بالا رسید. اگر مایل به یادگیری مباحث مربوط به آموزش طراحی سایت هستید به صفحه این دوره جامع در ژاکت آکادمی سر بزنید.

 

بهینه سازی وب سایت و سئو

وب سایت خود را بهینه کنید. وقتی ساختار وب سایت خود را بهینه کنید، می توانید ترافیک ارگانیک بیشتری از موتور های جستجو کسب کنید و نرخ تبدیل خود را ارتقاء دهید. در بحث بازاریابی

اینترنتی، پیاده سازی اصول سئو در وب سایت ها یک الزام است. با این کار می توانید تجربه ی کاربری بهتری ارائه دهید.

یکی از نکات مهم در طراحی وب سایت خوب، توجه به بهینه سازی آن است تا توسط موتورهای جستجو شناسایی و در جایگاه مهمی از این نظر قرار بگیرد. هرگونه کوتاهی در این امر منجر به

مجازات و یا مورد قبول نبودن از دیدگاه موتورهای جستجو می شود.

رساندن زمان بارگذاری وب سایت تان به زیر 3 ثانیه نیز یکی از اصول کاربردی در بهینه سازی وب سایت شما است که باید به آن دقت کنید. ذکر این نکته حائز اهمیت است که برای جلوگیری از

نفوذ هکرها به وب سایتتان لازم است. امنیت وردپرس یکی از ارکان مهم سئو سایت است، بنابراین باید به طور روزانه و مداوم، سایت خود را بررسی کنید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری

به عمل آورید.

 

تجزیه و تحلیل عملکرد

 

تجزیه و تحلیل آمار دیجیتال مارکتینگ

 

زمانی شما می توانید مدیریت یک چیزی را به درستی و به نحو مطلوب به انجام رسانید، که بتوانید به طور صحیح آن را تجزیه و تحلیل کنید. برای تجزیه و تحلیل خوب یک سایت می بایستی در

وهله ی اول میزان ترافیک سایت خود را بسنجید و بعد به دنبال این باشید که این ترافیک از طریق دسکتاپ صورت گرفته است یا موبایل؟ مورد دیگری که می توانید از آن برای کسب اطلاعات در

مورد ترافیک سایت خود بهره ببرید، تجزیه و تحلیل تماس های ورودی و کلیه تماس ها و موارد دیگری همچون پیدا کردن منبع اصلی ترافیک و تجزیه و تحلیل آن، هماهنگ نمودن اهداف و

آمارهای به دست آمده، تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به جذب ترافیک و بازاریابی است.

با استفاده از ابزار های مناسب مانند Google Analytics می توانید به تجزیه و تحلیل عملکرد وب سایت خود بپردازید.

بهینه سازی نرخ تبدیل

 

هدف نهایی از طراحی وب سایت، افزایش نرخ تبدیل است. تبدیل در تجارت های مختلف، به اشکال متفاوت تعریف می شود. باید اهداف تبدیل را برای خود تعریف کنید و به بهینه سازی آنها

بپردازید. برای اینکه کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما به یک خریدار واقعی و هدفمند تبدیل شوند، لازم است تا در وهله ی اول سایتی را طراحی کنید که به هدف کاری شما نزدیک باشد.

لازم است تا اطلاعاتی از خود که شامل شماره تماس و ایمیل است را در صفحه ای از سایت خود قرار داده تا در صورت نیاز، کاربران بتوانند به راحتی با شما تماس حاصل فرمایند. لازم به ذکر

است که یکی از عوامل مهم و تأثیر گذار بر نرخ تبدیل، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است، که باید در اولویت کاری خود قرار دهید.

تبلیغات

تبلیغات دیجیتالی جایگاه خود را بین عوام پیدا کرده و برای صاحبان کسب و کار بسیار اقتصادی و سودآور است. یکی از نکات مهمی که در تبلیغات اینترنتی باید مدنظر خود قرار دهید، این است

که از هدف های جغرافیایی خاص برای تبلیغات خود استفاده کنید.

برای این که در تبلیغات دیجیتالی خود موفق شوید و به چیزی که می خواهید دست یابید، لازم است تا هر فروشی که انجام می دهید را طبق هدف و اصول خاص پیش ببرید.

 

کانال های بازاریابی اینترنتی و تبلیغات به دو دسته کانال های بازاریابی آنلاین و آفلاین تقسیم می شوند. شما باید برای تبلیغات محصولات و خدمات خود از کانال های بازاریابی اینترنتی

استفاده کنید. شما برای استفاده از هر کدام از کانال ها باید تصمیم گیری کنید. البته لازم نیست از همه ی کانال ها استفاده کنید و می توانید از آنهایی استفاده کنید که جایگاه بهتری در آن

دارید.

برخی از کانال های رایج برای تبلیغات محصولات و خدمات در تجارت های مختلف عبارتند از: وب سایت ها، بازاریابی محتوا و بازاریابی شبکه های اجتماعی، استفاده از تبلیغات به ازای هر کلیک

و همچنین سئو.

دیجیتال مارکتر کیست؟

دیجیتال مارکترها مسئول هدایت و توسعه‌ برند، آگاهی و ایجاد مشتری از طریق تمام شبکه ‌های دیجیتال، اعم از پولی و رایگان هستند که در اختیار شرکت قرار دارد. این شبکه ‌های ارتباطی

عبارتند از شبکه ‌های اجتماعی، وب ‌سایت خود شرکت، موتورهای جستجو، ایمیل، تبلیغات آنلاین و وبلاگ های شرکت.

دیجیتال مارکتر کسی است که در راستای بهبود دیجیتال مارکتینگ قدم برداشته و با آماده کردن شرایط لازم و کافی برای بازاریابی اینترنتی، اقدام به جذب مشتری برای فعالیت های کاری می

نماید.

یک دیجیتال مارکتر همیشه در حال یادگیری و آموختن شیوه های نوین برای دیجیتال مارکتینگ است تا بتواند به تدوین آن به نحو مطلوبی اقدام کند.

وظیفه اصلی دیجیتال مارکترها افزایش فروش و جذب مشتریان در قبال انجام فعالیت های خاص و ویژه است.

بازاریاب دیجیتال معمولا بر روی یک شاخص یا معیار عملکرد تکیه می‌ کند تا بتواند به درستی، عملکرد شرکت را در هر یک از حوزه ها اندازه‌ گیری کند.

امروزه بازاریابی دیجیتال به حوزه ‌های کوچک تر و تخصصی ‌تر تقسیم شده است. در شرکت‌ های کوچک، ممکن است یک دیجیتال‌ مارکتر به تنهایی از همه تاکتیک‌ های بازاریابی دیجیتال،

استفاده کند. در شرکت ‌های بزرگ تر، هرکدام از تاکتیک ‌های بازاریابی توسط متخصص اجرا می ‌شود.

وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ چیست؟

 

بازاریابان دیجیتال روی شاخص ­‌های کلیدی عملکرد یا همان KPI  خاصی متمرکز هستند و با توجه به آن ها و سنجش دقیق ‌­شان، بازدهی هریک از کمپین ‌­های مختلف خود در کانال ‌­های مختلف را اندازه‌ گیری می ‌کنند و با این نتایج بهترین آن ­ها را اجرا می‌­ کنند.

انواع ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

 • آنالیز و تحلیل داده
 • بهینه ‌سازی موتور جستجو
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغات کلیکی
 • تبلیغات در شبکه ‌های اجتماعی
 • مدیریت شبکه ‌های اجتماعی و تحلیل آن
 • ارسال پوش نوتیفیکیشن
 • انتشار رپورتاژ آگهی
 • کوتاه‌کننده‌ی لینک
 • چت آنلاین

مزایای دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال دارای مزیت ‌های بسیار زیادی است. امروزه فرصت ‌های رشد بسیار زیادی در زمینه ‌های مختلف از جمله پزشکی، سلامتی، ورزشی، آموزشی و خدمات در فضای دیجیتال وجود دارد، که بازاریابان دیجیتال می‌ توانند این فرصت ‌ها را شناسایی کرده و برای آن ها راه حل ارائه دهند و این کار می ‌تواند موجبات رشد کسب و کار را در فضای دیجیتال و حتی فضای فیزیکال به وجود آورد.

یکی از اشکالاتی که بازاریابی سنتی دارد این است که وقتی شما اقدام به تبلیغات در مورد فروش محصولات خود می کنید، نمی توانید متوجه شوید که آیا این تبلیغات بر روی فروش محصولات شما تأثیرگذار بوده است یا خیر؟

اما در دیجیتال مارکتینگ، این فرصت در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید هم نتیجه ی کارتان را ببینید و هم تأثیر تبلیغاتتان را بر میزان فروش خود مشاهده کنید. علاوه بر تمامی این ها با

استفاده از دیجیتال مارکتینگ، می توانید تمامی قسمت ها و جنبه های بازاریابی خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و نتیجه ی تلاش های خود را مشاهده نمایید.

همیشه برای بازاریابان، محل‌ های انباشت مخاطب به عنوان جایی که می ‌تواند فعالیت ‌های کسب و کار را در معرض دید قرار داد، بسیار اهمیت داشته است. امروزه فضای دیجیتال به ‌عنوان

کانالی بسیار قدرتمند و پر از مخاطبان فعال مورد توجه است.

ابزارهای دیجیتال و استفاده صحیح از آن ها می ‌تواند ما را در هدف‌گیری دقیق و قابل اطمینان مخاطبمان یاری کند. هدف ‌گیری که یکی از مراحل سه‌ گانه مهم در بازاریابی یعنی بخش ‌بندی،

هدف ‌گیری و جایگاه‌ یابی است، می ‌تواند ما را در انتخاب جامعه درست برای تبلیغات و بازاریابی متمایز سازد و هزینه ‌های بازاریابی ما را به مراتب کاهش دهد.

 

دسته های دیجیتال مارکتینگ

 

دیجیتال مارکتینگ شامل هفت دسته ی بزرگ و مهم است که عبارتند از:

 • بازاریابی موتور جستجو(SEM)
 • بازاریابی محتوایی
 • بهینه سازی موتور جستجو
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات پرداختی به ازای هر کلیک (PPC)
 • بازاریابی ایمیلی
 • بازاریابی از طریق همکاری

علاوه بر این نکات، نوع دیگری از دیجیتال مارکتینگ وجود دارد که آفلاین بوده و اینترنتی محسوب نمی گردد. این نوع از دیجیتال مارکتینگ نیز می تواند شما را در جذب مشتری و فروش بیشتر

محصولات تان کمک کند. از انواع دیجیتال مارکتینگ آفلاین می توان به تلویزیون، رادیو، بیلبوردهای الکترونیکی، پیامک های تلفنی و غیره اشاره کرد.

آیا همه شرکت ‌ها به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارند؟

 

هر کسب و کاری در هر صنعتی می ‌تواند دیجیتال مارکتینگ داشته باشد. صرف نظر از اینکه شرکت شما چه می ‌فروشد، بازاریابی دیجیتال وظیفه تبدیل افراد به مشتری و شناسایی نیازهای مخاطبان شما و ایجاد محتوای با ارزش آنلاین را بر عهده دارد. با این حال، این به این معنی نیست که همه شرکت‌ها باید استراتژی بازاریابی دیجیتال یکسانی را پیاده کنند.

دیجیتال مارکتینگ دارای وظایف گوناگونی است، که شامل شناسایی مخاطب، ایجاد مطالب و محتواهای با کیفیت و آنلاین، کسب تجربه و افزایش راهکارهایی در رسیدن به فروش بیشتر است. یکی از راه هایی که می توان از طریق آن به جذب مشتری بیشتر و فروش بیشتر دست یابید، بالا بردن دانش فنی و تخصصی در امر دیجیتال مارکتینگ است.

دریافت کنید، ایجاد کنید، بسازید و امضا کنید

ویرایش کنید
فرم چک لیست ارزیابی ریسک خود را به صورت آنلاین ویرایش کنید
متن را تایپ کنید، فیلدهای قابل پر کردن را کامل کنید، تصاویر را درج کنید، داده ها را برجسته یا سیاه کنید، نظرات اضافه کنید و موارد دیگر.
اضافه کردن
امضای الزام آور قانونی خود را اضافه کنید
امضای خود را بکشید یا تایپ کنید، یک تصویر امضا آپلود کنید یا با دوربین دیجیتال خود از آن عکس بگیرید.
اشتراک گذاری
فورا فرم خود را به اشتراک بگذارید
ایمیل، فکس، یا فرم چک لیست ارزیابی ریسک خود را از طریق URL به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید فرم‌ها را به سرویس ذخیره‌سازی ابری دلخواه خود دانلود، چاپ یا صادر کنید.

نحوه ویرایش چک لیست ارزیابی ریسک به صورت آنلاین

9.5

سهولت راه اندازی
رتبه بندی کاربران pdfFiller در G2

9.0

راحتی در استفاده
رتبه بندی کاربران pdfFiller در G2
برای استفاده از ویرایشگر حرفه ای PDF، مراحل زیر را دنبال کنید:
1
یک حساب کاربری راه اندازی کنید. اگر کاربر جدیدی هستید، روی Start Free Trial کلیک کنید و یک نمایه ایجاد کنید.
2
به سادگی یک سند اضافه کنید. افزودن جدید را از داشبورد خود انتخاب کنید و یک فایل را با آپلود آن از دستگاه خود یا وارد کردن آن از طریق ابر، آنلاین یا ایمیل داخلی به سیستم وارد کنید. سپس روی Begin editing کلیک کنید.
3
ویرایش چک لیست ارزیابی ریسک متن را جایگزین کنید، اشیا را اضافه کنید، صفحات را مرتب کنید و موارد دیگر. سپس برگه Documents را برای ترکیب، تقسیم، قفل یا باز کردن فایل انتخاب کنید.
4
فایل خود را ذخیره کنید. آن را از لیست رکوردها انتخاب کنید. سپس، نشانگر را به نوار ابزار سمت راست منتقل کنید و یکی از چندین روش صادرات را انتخاب کنید: آن را در چندین فرمت ذخیره کنید، آن را به صورت PDF دانلود کنید، آن را ایمیل کنید یا در فضای ابری ذخیره کنید.
کار با اسناد با pdfFiller آسانتر از آنچه تا به حال فکر می کردید است. می توانید برای دیدن یک حساب کاربری ثبت نام کنید.

نحوه پر کردن چک لیست ارزیابی ریسک

تصویر

نحوه پر کردن چک لیست ارزیابی ریسک:

01
هدف چک لیست ارزیابی ریسک را تعیین کنید: قبل از شروع به پر کردن چک لیست، مهم است که بدانید چرا ارزیابی ریسک را انجام می دهید. آیا در تلاش برای شناسایی خطرات احتمالی در محل کار هستید؟ آیا ریسک های مرتبط با یک پروژه خاص را ارزیابی می کنید؟ هدف را به وضوح تعریف کنید تا اطمینان حاصل کنید که چک لیست متناسب با نیازهای شما است.
02
شناسایی خطرات: گام بعدی شناسایی خطرات بالقوه ای است که ممکن است وجود داشته باشد. این می تواند شامل خطرات فیزیکی، مانند سطوح لغزنده یا سیم های در معرض، و همچنین خطرات شیمیایی یا بیولوژیکی باشد. فهرستی از تمام خطرات احتمالی که ممکن است نیاز به ارزیابی داشته باشند تهیه کنید.
03
ارزیابی خطرات: پس از شناسایی خطرات، زمان ارزیابی خطرات مرتبط با هر خطر فرا می رسد. این شامل ارزیابی احتمال و شدت هر خطر است. به عنوان مثال، اگر خطر لغزش و سقوط به دلیل مرطوب بودن کف وجود دارد، احتمال وقوع آن و عواقب احتمالی آن را ارزیابی کنید.
04
اجرای اقدامات کنترلی: پس از ارزیابی خطرات، اجرای اقدامات کنترلی برای کاهش یا حذف آنها مهم است. تعیین کنید که چه اقداماتی می تواند برای کاهش احتمال یا شدت هر خطر انجام شود. این ممکن است شامل اجرای رویه های ایمنی، تهیه تجهیزات حفاظت فردی یا اصلاح فرآیندهای کاری باشد.
05
مستندسازی یافته ها: مستندسازی یافته ها و توصیه های ارزیابی ریسک ضروری است. این به عنوان سابقه ارزیابی عمل می کند و در آینده می توان به آن اشاره کرد. شامل جزئیاتی مانند خطرات شناسایی شده، خطرات ارزیابی شده، اقدامات کنترلی و هرگونه یادداشت یا مشاهدات اضافی باشد.
06
به طور مرتب مرور و به روز رسانی کنید: چک لیست های ارزیابی ریسک نباید تمرینی یکباره باشد. خطرات و خطرات می توانند در طول زمان تغییر کنند، بنابراین مهم است که چک لیست را به طور مرتب بررسی و به روز کنید. برای اطمینان از دقیق و مرتبط بودن چک لیست، بررسی های دوره ای را برنامه ریزی کنید.

چه کسی به چک لیست ارزیابی ریسک نیاز دارد؟

01
کارفرمایان: کارفرمایان مسئولیت قانونی و اخلاقی دارند که محیط کاری امن را برای کارکنان خود فراهم کنند. انجام ارزیابی منظم ریسک با استفاده از چک لیست به کارفرمایان کمک می کند تا خطرات را شناسایی کرده و اقداماتی را برای به حداقل رساندن خطرات، تضمین ایمنی و رفاه نیروی کار خود انجام دهند.
02
مدیران پروژه: مدیران پروژه اغلب با خطرات منحصر به فرد مرتبط با پروژه های خاص روبرو هستند. آنها به چک لیست ارزیابی ریسک برای شناسایی و مدیریت این ریسک های خاص پروژه نیاز دارند. چه پروژه های ساختمانی، توسعه نرم افزار یا مدیریت رویداد باشد، یک چک لیست به مدیران پروژه کمک می کند تا به طور سیستماتیک خطرات احتمالی را برطرف کنند.
03
متخصصان بهداشت و ایمنی: متخصصان بهداشت و ایمنی، مانند ارزیابان ریسک یا مشاوران، اغلب از چک لیست های ارزیابی ریسک به عنوان یک ابزار استاندارد در عمل خود استفاده می کنند. این یک رویکرد ساختاریافته و جامع برای ارزیابی خطرات و خطرات در صنایع و بخش‌های مختلف ارائه می‌کند.
04
افرادی که ارزیابی خطرات خانگی یا شخصی را انجام می دهند: چک لیست های ارزیابی ریسک همچنین می تواند برای افرادی که خطرات و خطرات احتمالی را در خانه یا زندگی شخصی خود ارزیابی می کنند مفید باشد. یک چک لیست خواه شناسایی خطرات آتش سوزی، ارزیابی امنیت خانه، یا ارزیابی ملاحظات ایمنی شخصی باشد، به افراد کمک می کند تا به طور سیستماتیک خطرات را تجزیه و تحلیل کرده و اقدامات مناسب را انجام دهند.

Views: 6

برچسب‌ها:

اخبار مهم

ننه ما یا ننه بورکینافاسو مسئله این است

ننه ما یا ننه بورکینافاسو مسئله این است...

اردیبهشت ۲۹, ۱۴۰۳
خلاصه کتاب تفکر نامطمئن نوشته آنی دوک

خلاصه کتاب تفکر نامطمئن نوشته آنی دوک...

اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۳
خلاصه کتاب سرزمین موعد نوشته باراک اوباما

خلاصه کتاب سرزمین موعد نوشته باراک اوباما...

اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۳

زبان بدن اشک و نظریه های روانشناسی اشک...

اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۳
دروغ در مذاکره

دروغ در مذاکره

اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۳
خلاصه کتاب استاد مذاکره اصول و فنون مذاکره و زبان بدن

خلاصه کتاب استاد مذاکره اصول و فنون مذاکره و ...

اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۳
خلاصه کتاب دقیقا چه بگوییم نوشته فیل ام جونز

خلاصه کتاب دقیقا چه بگوییم نوشته فیل ام جونز...

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۳
اصول و فنون مذاکره حرفه ای و اقناع مخاطب

اصول و فنون مذاکره حرفه ای و اقناع مخاطب...

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۳
یادداشت های یک مشاور کسب و کار

یادداشت های یک مشاور کسب و کار...

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۳
وزن در مذاکره ها و بایدها و نبایدهای آن در ارتباطات حرفه ای

وزن در مذاکره ها و بایدها و نبایدهای آن در ار...

اردیبهشت ۲۶, ۱۴۰۳
مذاکره چیست؟ نوشته دکتر مازیار میر

مذاکره چیست؟ نوشته دکتر مازیار میر...

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳
نگاهی به کتاب موفق وپرفروش “استادی در مذاکره” به قلم استادمازیارمیر

نگاهی به کتاب موفق وپرفروش “استادی در مذاکره”...

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳

همایش بین المللی شیوه های کاربردی اندیشه های ...

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳

نمونه سوالات دانشگاه بین المللی GIG...

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳

مذاکره با راهبرد دفاع در عمق راهبردی استراتژی...

اردیبهشت ۲۵, ۱۴۰۳