کنفرانس مدیریت استراتژیک برند


این قسمتی از سخنرانی اینجانب در کنفرانس مدیریت استراتژیک برند بود که در تهران ایراد نمودم:


برند در فارسی و یا واژهٔ مارک معمولاً برای اشاره به محصول یا خدمتی به‌ کار می‌رود که ارزش اعتباری و اجتماعی بالایی داشته باشد و در ایران هم مدتی است اپیدمی برند مثل خیلی از کلمات نقل مجالس است برند مبحث بسیار پیچیده و دقیقی است  و دارای زوایای پیدا و پنهان فراوان است و صد البته هرکسی در این زمینه حق دخالت و اظهار نظر را ندارد برند مانند یک انسان است و  دارای یک ماهیت اجتماعی است و برندهای قدرت‌مند در جهان آن‌هایی هستند که افراد نسبت به آن‌ها حس مالکیت دارند. نمانام‌های برتر می‌توانند هیجان و عواطف مصرف‌کنندگان خود را برانگیزند و مشتریان و عموم مردم و یا خواص نیز به این نام‌ها بسیار اعتماد داشته  از آنها انتظار خلق ایده‌های برتر و نوآوری در محصولاتشان را دارندو بسیار واضح است که در این چهار چوب موضوع وفاداری به برند از مهمترین موضوعات موردتوجه شرکت‌ها می‌باشد و شرکت‌ها همواره به دنبال راه‌هایی برای کسب و جلب وفاداری مشتریان می‌باشند.

یکی از مهمترین معیارهای وفاداری به برند، عامل یادآوری و بازآوری برند با گروه کالایی خاص می‌باشد که زمینه را برای خریدهای مجدد مشتریان فراهم می‌آوردو در نهایت با این مدل برند سازی اصولی  شرکتها به سود اوری می رسند و اشتغال پایدار سبب می شود.در همین زمینه مقام معظم رهبری میفرماید ما بر روى تولید داخلى تکیه کردیم؛ و حتی در شعار سال، هم در صحبتهائى که در طول این چند ماه از اول سال انجام گرفته. خب، تولید داخلى احتیاج دارد به مصرف داخلى؛ این به عهده‌ى مردم است. مصرف خودمان را باید از تولیدات خودمان انتخاب کنیم. اینکه کسانى همه‌اش دنبال مارکها و برندهاى خارجى و اسمهاى خارجى باشند، خطاست؛ فرونشاندن یک هوس شخصى است، اما ضربه‌زدن به یک کار عمومى و اصلى است. مصرف داخلى، تولید داخلى را افزایش میدهد؛ تولید داخلى که افزایش پیدا کرد، همین مشکلاتى که آقاى امام جمعه‌ى محترم گفتند، برطرف میشود؛ بیکارى برطرف میشود. تولید که رونق بگیرد، یعنى تورم کم بشود، گرانى کم بشود، اشتغال افزایش پیدا کند؛ اینها همه به هم متصل است. یک سر این قضیه دست ما مردم است، که مصرف خودمان را چگونه انتخاب کنیم.

با چنین تاکیداتی مقام معظم رهبری نیز در این زمینه  فرمایشات بسیار مثبتی دارند اما متاسفانه برند به راه انحرافی رفته وهمچنین ورود ناثواب و غیر اصولی فقط  اتفاقی که می افتد تخریب و تضیع منابع مالی و منابع انسانی و زمان ارزشمند ما خواهد بود و لاغیر متاسفانه در سالهای اخیر اقدامات زیادی به نام برند سازی صورت گرفته که فقط مایه پر شدن جیب برخی عناصر سود جو بوده است  با این مقدمه می خواهم گزارشی پیرامون افتتاح آکادمی برند خدمتتان ارایه کنم.

به دعوت یکی از دو ستان و برای افتتاح اکادمی برند وارد مجلسی شدم که ورودی ان یک پارکینگ بود و ایا اینجا برای اکادمی برند مناسب است و دم در ان هم حتی یک استند برای راهنمایی میهمانان نبود و جای تعجب بود که اینجا ایا اکادمی برند است یا تخریب برند ایران …

در درب ورودی هم خبری از تیم راهنمایی نبود حتی خبری از کنداکتور درست حسابی هم نبود اما کراواتها زیاد بودند و این جای تقدیر و تشکر بسیار دارد……. یکی از سخنرانان م. ش. بود، فردی که درمورد همه چیز آری، همه چیز حرف می زند. این فر د چه ربطی به برند دارد ماهم البته نفهمیدیم. و فرد دیگر ش ش بود او انقدر حرف زد که حوصله همه سر رفت در همایش رشت هم که حقیر و جناب دکتر حلاج بعنوان سخنرانان در همایش حضور داشتیم دیدم همه از حرفهای بی پایه و دروغ های شاخ دار ایشان به سطوح امده اند و نارضایتی همه مدعوین بلند شد ادعای دعوت جناب دکتر روحانی از وی و یا نماینده سازمان همکاری های اسلامی که پس از استعلام ما همه کذب محض بود و در آینده ای نزدیک باید پاسخگوی سخنان خود باشند …

به راستی چطور در افتتاحیه اکادمی برند در ایران یک فرد مجهول الهویه باید اینگونه سخن گوید و با توهین به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم و نیروی انتظامی و نیروهای مسلح کشور با بسخره گرفتن تمام مقدسات و خون شهدای زیادی که برای رسیدن به آرمانهای نظام و رسیدن به قدرت بلا منازع اسلامی در منطقه همه را زیر سوال ببرد و با چه عقبه نظامی و چرا و چه اهدافی را دنبال می کند.

ش ش در سخنان خود مثالهایی از گروه پینگ فلوید میزند و ایران را با اهنگهای یک گروه مبتذل خوان قیاس می کند واقعا کجا هستند سربازان گمنام امام زمان برای رسیدگی به این افراد معلوم الحال شعبانعلی ها اشعار به خواننده های غربی را ملاک قرارمی دهند و پوکر فیس را به مملکت می اورد و با اشاعه فرهنگ غربی اذهان جوانان را به بیراهه می برد و شفیعی که بویی از برند و برند سازی نبرده و هرگز خودش یک برند موفق در کشور و در هیچ کشوری افتتاح نکرده با توهین مستقیم به نیروی انتظامی و مقام معظم رهبری و دولت خدمتگذار باعث انحراف افکار میشود او که خود چند سالی در فرانسه درس خوانده چگونه در زمانی بسیار کوتاه انبوهی از مدارک و عناوین را کسب کرده و کار علمی و عملی انجام داده که برای حقیر در حاله ای از ابهام باقی مانده است.

چگونه این انسان هنوز خط قرمزهای این نظام را نمی داند و مانند یک طفل مغرور و مست قدرت همه افراد و ارکان نظام را بی مهابا مورد توهین تحقیر قرار می دهد چه افرادی از او حمایت می کنند و چه اهدافی را دنبال می کنند او باید جوابگوی رفتار و کلام خود باشد آری اینها امروز اگر در این جایگاه هستند فقط بخاطر این است که جوانان زیادی در راه ارمانهای نظام مقدس خون پاک خود را نثار کرده اند تا امثال من و شما تحصیل کنیم و سپس انسانی مثل تو ازادانه در کمال امنیت و در ناز و نعمت غرق باشد و به همه ارکان نظام مقدس توهین کند شاید جالب باشد سخنان ش ش را برایتان نقل کنم تا به عمق فاجعه پی ببرید:

در ایران به خاطر (هرج و مرج موجود) نیاز است انسان نباشید و کل کشور در هجوه غرق شده است و مخصوصا اوج این اشفتگی و اختناق تضاد علم و سنت جدید در نیروی انتظامی است یا در جایی دیگر اشاره مستقیم کردند به اینکه ما قره هستیم به توان نظامی خود و باید قبول کنیم که ما بسیار ضعیف هستیم که تمام این مطالب نفی صریح بیانات مقام معظم رهبری و مقامات ارشد نظامی کشور است این در حالی است که نماینده سازمان فنی حرفه ای کشور نیز در این مجلس حضور دارد و عکسهایی که از این برنامه کاملا تجاری و مخرب و مخالف صریح اهداف نظام مقدس اسلامی است موید این مسئله است.
ایا اینها که هرگز یک برند درست حسابی را خود بعمل نیاورده اند و در کار خود بسیار ناتوان هستند حق دارد در مسایل پیچیده نظامی اظهار نظر کند و اجازه بیان چنین سخنان کذبی را دارند این سخنان را فقط جای دیگری می توان شنید از دشمن درجه یک ما اسرائیل و ایا این افراد با اشاعه فرهنگ منحرف غرب و اسرائیل و تشویش اذهان عمومی چه اهدافی را دنبال می کنند در حالیکه مقام معظم رهبری تکیه بر تولید داخلی و اشتغالزایی جوانان این مرز و بوم دارد این افراد امده اند تا فرهنگ مصرف برندهای معروف خارجی که همگی متعلق به اسرائیل است را اشاعه دهند این افراد تهدیدی برای نظام و اسلام هستند و برای انها باید فکری اساسی نمود , آیا پشت پرده این سخنان پروژه«براندازی»در ایران در حال تکرار است.

من الله توفیق سید مازیار میر

توصیه می شود مطالب زیر را مطالعه نمایید :

هفت تکنیک طلایی برای یک مذاکره حرفه ای

بازاریابی محتوا چیست؟

تنبلی گروهی

Views: 7

دسته‌ها: بازاریابی
برچسب‌ها: