مشاوره و رواندرمانی گروهی بر اساس دیدگاه آدلر

مشاوره و رواندرمانی گروهی بر اساس دیدگاه آدلر
فروردین 21, 1403
43 بازدید

مشاوره و رواندرمانی گروهی مازیار میر سونستگارد (Sonstegard)  و بیتر (Bitter) در سال ۲۰۰۴ توسط انتشارات برونر و روتلج (Brunner-Routledge) به چاپ رسیده است.  آدلر به خاطر مفروضات بنیادیش درباره ی ماهیت اجتماعی انسان به کار گروهی با مراجعان علاقه مند بود و به برگزاری جلسات آموزش خانواده و تاسیس کلینیک های راهنمایی کودک پرداخت. […]

مشاوره و رواندرمانی گروهی

مازیار میر

سونستگارد (Sonstegard)  و بیتر (Bitter) در سال ۲۰۰۴ توسط انتشارات برونر و روتلج (Brunner-Routledge) به چاپ رسیده است. 

آدلر به خاطر مفروضات بنیادیش درباره ی ماهیت اجتماعی انسان به کار گروهی با مراجعان علاقه مند بود و به برگزاری جلسات آموزش خانواده و تاسیس کلینیک های راهنمایی کودک پرداخت. آدلر وقت زیادی صرف سخنرانی درباره ی کاربرد اصول این نظریه در تربیت کودکان و آموزش معلمان و والدین صرف نمود.برای درک کامل نحوه ی رشد روان شناسی آدلری، نباید از نقش آدولف درایکورس غافل شد. او اصول آدلر را تصحیح نمود و آن را به صورت نظامی واضح و قابل آموزش تدوین کرد که برای زندگی خانوادگی، آموزش، بهداشت روانی پیشگیرانه و به ویژه روان درمانی، کاربرد عملی داشته باشد.

کار با کودکان و والدین آن ها در موقعیت گروهی، شرایطی را برای درایکورس مهیا ساخت تا بتواند روان درمانی گروهی را طراحی نماید. او گروه درمانی را به خاطر صرف جویی در وقت توصیه کرد و دریافت که در مقایسه با درمان فردی ، شیوه ی موثرتری برای ارتباط با افراد است.

درایکورس اولین کسی است که گروه درمانی را به عنوان روشی برای تسهیل بینش در مورد سبک زندگی هر کدام از اعضا به کار گرفت. آن چه در گروه ، درمان بخش می باشد تهییج و ترغیب اعضاست تا در مسیر موفقیت گام بردارند. در گروه می توان به طور موثر احساس حقارت را به چالش کشید و با آن رو به رو شد. مفاهیم و ارزش های نادرستی که ریشه ی مشکلات هیجانی و اجتماعی هسشتند، در گروه تحت تاثیر قرار می گیرد.

مشاوره و رواندرمانی گروهی بر اساس دیدگاه آدلر

این کتاب که اکنون پیش روی شماست، بهترین و کاملترین کتاب‌ در رابطه با مشاوره گروهی می باشد. خواندن و تدریس این کتاب به اساتید و محققیق مشاوره و رواندرمانی پیشنهاد می گردد. امید است این کتاب ارزشمند و غنی در زمینه مشاوره گروهی مورد استفاده همه علاقه مندان و محققین، مشاوران، روانشناسان، و رواندرمانگران قرار گیرد

مطالعات بیشتر:

تنبلی گروهی

ویژگیهای مشاور حرفه ای قسمت اول

راهکارهایی برای افزایش روحیه و نشاط شغلی

موفقیت در کسب و کار و فنون حرفه ای مذاکره

آموزش تکنیک‌های پیشرفته مذاکره

چگونه با زبان بدن همه را بهتر بشناسیم قسمت اول

Views: 15

برچسب‌ها:, , , , ,